PDA

View Full Version : مبتدی: مشكل در جمع تعداد كاراكتر هاي تكست باكس

ajahanshahi2
چهارشنبه 27 مهر 1390, 11:05 صبح
درود بر دوستان عزيز،

من دو تا تكست باكس تو برنامم دارم كه اولا مي خوام جمعا تو دو تا تكست باكس بشه 6 رقم وارد كرد ثانيا رقم سومي كه تو تكست باكس اول وارد مي شه نبايد عدد 5 رو قبول كنه

Masoome_das
چهارشنبه 27 مهر 1390, 11:25 صبح
سلام
شما باید با ایونت های مربوط به تکس باکس ها کار کنید
یعنی اگر می خواهید حتما پس از ورود شش رقم مجموع دو تکی باکس نمایش داده شود باید با ایونت KeyUp یا KeyPress تکس باکس کار کنی در این توابع تعداد کاراکترهای وارد کرده را بشمار اگر ب حد مجاز رسیده بمقدار داخل تکس باکس ها را به عدد تبدیل کن و سپس با هم جمع کن و دوباره به رشته تبدیل کن و در تکس باکس مورد نظرت نمایش بده البته اگر می خواهی حداکثر ورود رقم های مورد نظرت شش باشد بهتر است که MaxLenght تکس باست مقدار شش بدهی که از این تعداد بیشتر کاراکتر وارد نشود و در ضمن حتما چک کن که عدد به عنوان ورودی داده شود بهتر برای این کار به جای تکس باکس یک ماکس باکس استفاده کنی که هم طول مشخصی را بگیرد و حتما هم مقدار عددی
در مورد سومین کاراکتر هم شما در همون تابعی که گفتم چک کنید که آیا که رقم ورودی چندیمین رقم است و اگر سومین رقم مقدارش برابر پنج نباشد اگر این اتفاق افتاد به کاربر هشدار بده

ajahanshahi2
چهارشنبه 27 مهر 1390, 13:46 عصر
از راهنمايي شما سپاسگذارم، من ورودي كه فقط عدد بگيره و MaxLength روي 6 رقم Set كردم ولي اگر امكان داره كدش رو براي من بگذاريد چون تازه كارم