PDA

View Full Version : حرفه ای: پیش فرض آپتایم خودکار صفحه یا اطلاعات درون صفحه

Mohammadrezag
پنج شنبه 28 مهر 1390, 17:01 عصر
سلام خدمت اساتید
من می خوام یک فروشگاه مزایده بزنم و همونطور که می دونید باید آپتایم باشه و هر 1 ثانیه به سرور یک request ارسال کنه
حالا از شما تقاضا دارم بنده رو راهنمایی کنید تا بهینه ترین راه رو انتخاب کنم ! یکی دوستان استفاده از json رو پیشنهاد کرد
و به دلیل اینکه من در بحث جاوا اسکریپت واقعا ضعیف هستم ! ممنون می شم منو کمک کنید
اگه نمونه کد هم بدید ممنون میشم
متشکرم

امیـرحسین
جمعه 29 مهر 1390, 00:45 صبح
البته Uptimeبودن با رفرش ۱ ثانیه‌ای مترادف نیست. شما می‌تونید تاخیر بیشتری داشته باشید و اینکه من متوجه نشدم JSON چه ربطی به موضوع کلی داشت...
برای کار روی چنین سیستمی باید جاوااسکریپت بدونید. سیستمهایی که من پیشنهاد می‌کنم NodeJS ،‌ فلش، WebSocket یا Comet و در نهایت AJAX معمولی هست. غیر از فلش که JS نیست،‌ ساده‌ترین اینها همون AJAX هست. برای چنین کارهایی NodeJS رو پیشنهاد می‌کنند که خب NodeJS یکم بیشتر از یکم دانش جاوااسکریپت نیاز داره.

Mohammadrezag
جمعه 29 مهر 1390, 04:52 صبح
مرسی از پاسخگوییت
json می خوام استفاده کنم ! چون سایت اگه همزمان 20 تا آنلاین داشته باشه هر ثانیه 20 تا query از دیتابیس میگیره یعنی هر دقیقه 1200 تا ! :افسرده: هر ده دقیقه 12000 تا ! هر 1 ساعت 72000 تا ! .............
-----------------------------------------
خوب حالا برای آپتایم نگه داشتن مشکلی ندارم : با کد های فراخونی json و آپتایم اوکی می کنم - 2 تا سوال دارم !
1 - با امنیت json ها چیکار کنم ؟! برای تغییر مجبورم 777 کنم دسترسی رو ! به نظر شما این دردسر ساز نیست ؟ از بیرون کسی write نکنه روی فایل ! یا مشکلاتی از این قبیل ... ؟
2 - در کل یه سوال اصلی به نظر شما تعداد 20 آنلاین با یه vps معمولی میشه راه انداخت ؟؟؟؟؟؟ ( با همون 1200 کوئری در دقیقه ) البته کوئری های ساده !