PDA

View Full Version : سوال: delphi xe2 BitMap loadfromfile

ahmadi3d_ali
جمعه 29 مهر 1390, 09:56 صبح
سلام
به طور عادی وقتی توی delphi xe2 یه image میسازی و توی property اون در bitmap کلیک می کنی و یه عکس png میدی قبول می کنه و alpha channel هم داره ولی وقتی بخوای با کد اینکار را بکنی مثلا
image1.bitmap.loadfromfile استفاده کنی اگر فایلت jpg یا bmp باشه قبول میکنه ولی png که بدی ارور نمیده!! ولی نشون هم نمیده
حدس من اینه که قبل از کامپایل وقتی دستی عکس میدی به طور اتوماتیک تبدیلش میکنه به فرمتی که نیاز داره مثلا png را میکنه bmp و ازش استفاده می کنه حالا نکته ای که هست باید از چه کدی استفاده کنم که این تغییر را انجام بده و بشه png هم نمایش داد
ممنون

MohsenB
جمعه 29 مهر 1390, 11:19 صبح
سلام

این کدی که استفاده می کنید درست نیست . شما باید به اینصورت بنویسید :

image1.Picture.LoadFromFile([Image Addess]);

موفق باشید

ahmadi3d_ali
جمعه 29 مهر 1390, 12:59 عصر
سلام

این کدی که استفاده می کنید درست نیست . شما باید به اینصورت بنویسید :

image1.Picture.LoadFromFile([Image Addess]);

موفق باشید

کدی که من گفتم مال delphi xe2 هست و مال شما کار نمی کنه!!
توی delphi xe2 عکس ها یا image دیگه picture ندارند و جاش bitmap دارند که همه چیز ساپورت میکنه
پس بقیه عزیزان توجه کنند من دارم از delphi xe2 استفاده می کنم پس در راستای اون جواب سوالم را بدید
ممنون

MohsenB
جمعه 29 مهر 1390, 15:47 عصر
کدی که من گفتم مال delphi xe2 هست و مال شما کار نمی کنه!!
توی delphi xe2 عکس ها یا image دیگه picture ندارند و جاش bitmap دارند که همه چیز ساپورت میکنه

سلام

پس بفرمائید FireMonkey نه XE2 تنها . این موردی که گقتم مال vcl بود .

برا FireMonkey شما باید از کنترل TImage از گروه Shape استفاده کنید نه از TImageControl ، مشکلتون حل میشه .

موفق باشید .

ahmadi3d_ali
جمعه 29 مهر 1390, 18:13 عصر
سلام

پس بفرمائید FireMonkey نه XE2 تنها . این موردی که گقتم مال vcl بود .

برا FireMonkey شما باید از کنترل TImage از گروه Shape استفاده کنید نه از TImageControl ، مشکلتون حل میشه .

موفق باشید .

اولا من از timage استفاده کرده بودم و دوما مشکلم هم حل شد راهش را پیدا کردم و چیزی که الان گفتید اشتباه هست ولی به هر حال ممنون برای توجهتون
اینم راهش
image.Bitmap.CreateFromFile(adressimage) a
توی firemonkey برای دادن عکس به Timage باید از createfromfile به جای loadfromfile استفاده کنید.

MohsenB
جمعه 29 مهر 1390, 18:25 عصر
اولا من از timage استفاده کرده بودم و دوما مشکلم هم حل شد راهش را پیدا کردم و چیزی که الان گفتید اشتباه هست ولی به هر حال ممنون برای توجهتون
اینم راهش
image.Bitmap.CreateFromFile(adressimage) a
توی firemonkey برای دادن عکس به Timage باید از createfromfile به جای loadfromfile استفاده کنید.

این راههایی که گفتم امتحان شده است .

ahmadi3d_ali
جمعه 29 مهر 1390, 19:41 عصر
این راههایی که گفتم امتحان شده است .

چه امتحانی؟×!!!!!! توی FireMonkey که اصلا image.picture نداریم! وبعدشم داریم درباره ی لایه های bitmap روی image صحبت می کنیم! که هر بار باید creat بشن
:لبخندساده: راستی یه پست دیگه هم دادم شما ازش اطلاعی دارید اگه می تونید جوابم را اونجا بدید الان گیر افتادم کل google را زیر و رو کردم ممنون

MohsenB
جمعه 29 مهر 1390, 20:45 عصر
چه امتحانی؟×!!!!!! توی FireMonkey که اصلا image.picture نداریم! وبعدشم داریم درباره ی لایه های bitmap روی image صحبت می کنیم! که هر بار باید creat بشن
:لبخندساده: راستی یه پست دیگه هم دادم شما ازش اطلاعی دارید اگه می تونید جوابم را اونجا بدید الان گیر افتادم کل google را زیر و رو کردم ممنون

آقای احمدی من که نوشتم اون اولی مال VCL هست نه فایرمانکی
Bitmap لایه ندارد
روش هایی که بهتون گفتم برای من اجرا شدن
در ضمن نیازی به CreateFromFile نیست .
لطفا پست بی محتوا هم نفرستید