PDA

View Full Version : دلیل کندی بودن برنامه در زمان لود شدن فرم

jmfnima
پنج شنبه 05 آبان 1390, 21:23 عصر
با سلام به همه دوستان عزیز
در برنامه ای که من نوشتم در زمان لود دو تا فرم با شرایط یکسان یک فرم خیلی سریع لود میشه ولی لود شدن فرم دیگه در حد 10 ثانیه طول میکشه تا لود بشه . نمیدونم دلیل این کار چیه از دوستان هر کی میتونه به من کمک کنه ممنون میشم .

ali_habibi1384
پنج شنبه 05 آبان 1390, 22:40 عصر
شايد از dll ي استفاده كردي كه در شرايط خاص توي حلقه ميفته سرعتتو مياره پايين. من يكبار به اين مشكل خوردم و مشكلم از يك دي ال ال بود. البته سوالت خيلي كلي بود بايد در شرايط مختلف تست بشه.

abdullah20
پنج شنبه 05 آبان 1390, 22:49 عصر
(http://barnamenevis.org/member.php?48789-ali_habibi1384)ali_habibi1384 درست میگن بعضی از dll ها سرعت لود فرم را میارن پاییین

jmfnima
جمعه 06 آبان 1390, 08:06 صبح
نه دوست عزیز توی فرم از فایل دی ال ال هم استفاده نشده تنها چیزهایی که در این دو فرم هستن دو عدد تکس باکس ، یک کمبو باکس و یک باتون هست که کمبو باکس از یک کلاس پر که توی اون کلاس به بانک اطلاعاتی وصل میشه پر میشه . حالا جالب اینه که میگم دقیقا توی هر دو تا فرم همین شرایط رو داره ولی سرعت باز شدن هر کدوم از این دو فرم با همدیگه فرق داره .

JaguarXF
جمعه 06 آبان 1390, 08:29 صبح
از ANTS profiler استفاده کن بهت نشون میده دقیق چی کجا طول میکشه . تا دو هفته رایگانه.

ali_habibi1384
جمعه 06 آبان 1390, 11:12 صبح
ممكنه در باز شدن كانكشن متصل به اس كيو الت زمان ميگيره .بعضي ها براي هر بار خوندن اطلاعات يكبار كانكشن رو اپن ميكنن لذا هر بار داره بار اضافي ميكشه و زمان. ممكنه از اين باشه و راه حل اينه كه شما در لايه DAL يه كلاس بساز و كانكشن رو اوپن كن و فقط از همين كانكشن اپن شده براي تبادل داده استفاده كن.
اگر اين هم نبود سورس كدتو بذار تست كنيم.