PDA

View Full Version : آخرين ورژن C#‎ ؟

shabnamzhila
شنبه 07 آبان 1390, 12:52 عصر
با سلام
من تازه مي خوام شروع به برنامه نويسي كنم . مي خواستم بدونم چه زباني ياد بگيرم . و اگه جواب c# هستمن 2005 رو بلدم . چه قدر با ورژن هاي جديد فرق داره؟

reza.so
یک شنبه 08 آبان 1390, 08:40 صبح
با سلام
من تازه مي خوام شروع به برنامه نويسي كنم . مي خواستم بدونم چه زباني ياد بگيرم . و اگه جواب c# هستمن 2005 رو بلدم . چه قدر با ورژن هاي جديد فرق داره؟

نمیخوام گیر الکی بدم ولی خوب:
تازه می خوای برنامه نویسی کنی یا یادبگیری؟
واگر میخوای تازه یادبگیری 2005 رو بلدی!!!!؟
و...
اینا همه متناقضه که!!!
خوب به من ربطی نداره
اما در جواب سوالت اگر درست فهمیده باشم بین 2005 و اخرین ورژن ها تفاوت های زیادی هست اما اصلش ثابت هست
وراحت میتونی برنامه ات رو بنویسی
اگر قشمت هاییش اضافی بود ببخشید

Babak-Magic
یک شنبه 08 آبان 1390, 09:14 صبح
درود همیشه ورژن جدید برای راحتی آدم میاد نه برای اذیت کردن آدم !

mehdi.mousavi
یک شنبه 08 آبان 1390, 10:50 صبح
سلام دوست عزیز هیچ فرقی نداره

سلام.
چطور فرقی نداره؟

C#‎‎‎‎ 1.0 که اولین نسخه بود، با .NET معرفی شد.
C#‎‎‎‎ 2.0 امکان Generic ها رو به نسخه قبلی اضافه کرد، امکانی که برنامه نویسان C/C++‎‎‎‎ سالهای سال اونو با اسم Template ها می شناختن (و ای کاش از نسخه 1.0 در این زبان وجود داشت! برخی از دلائلش رو می تونید در یکی از سخنرانیهای Jon Skeet (http://stackoverflow.com/users/22656/jon-skeet) جستجو کنید).
C#‎‎‎‎ 3.0 امکانات LINQ رو به زبان اضافه کرد.
C#‎‎‎‎ 4.0 محیط DLR و امکانات dynamic رو به زبان اضافه کرد.
C#‎‎‎‎ 5.0 نیز WinRT و امکانات Asynchrony رو به زبان اضافه کرد.

تصویر ضمیمه شده رو نگاه کنید (این تصویر از Slide های آقای Anders Hejlsberg در Build Conference برداشته شده).

77226اما مساله فقط این نیست. ممکنه بگید خوب هر نسخه از C#‎‎‎‎ با .NET Framework جدیدی عرضه شد و ... مساله اصلی این هستش که تفاوت Version های مختلف زبان C#‎‎‎‎ و .NET Framework رو بدونیم. آیا در .NET 2.0 امکان Optional Parameter ها رو داشتیم؟ البته که نه! اما، می تونیم برنامه .NET 2.0 ای داشته باشیم که اونو بر اساس Specification های C#‎‎‎‎ 4.0 کامپایل کنیم و در نتیجه از امکان Optional Parameter ها در .NET 2.0 سود ببریم. این شاید یکی از بهترین مثال ها برای فهم تفاوت "امکانات زبان" و "امکانات framework" باشه (در محیط Visual Studio، روی پروژه Right-Click کنید، Properties رو انتخاب کنید از قسمت Build گزینه Advanced رو بزنید تا بتونید Language Version رو تعیین کنید).

موفق باشید.