PDA

View Full Version : سوال: طراحی بخش ایجکس یه سایت مثل https://bidfa.net/

idocsidocs
پنج شنبه 12 آبان 1390, 11:22 صبح
من می خوام یه سایت شبیه به سایت https://bidfa.net درست کنم.

من با تایمر و بخش ایجکس این سایت مشکل دارم و نمی دونم چطور باید این دو بخش رو درست کنم. لطفا راهنماییم کنید.

...!M.J!...
پنج شنبه 12 آبان 1390, 14:41 عصر
سلام
اگه منظورت از بخش ای جکس همونیه که مثلا یه کاربر که بید جدید میزنه اسمش میادو هر لحظه بروز میشه باید عرض کنم این تکنولوژی هست بنام کامت(comet) اونو سرچ کن نمونشم زیاده هم تو این سایت هم جاهای دیگه!
کلا کار ای جکس اینه که درخواست کاربر رو میفرسته و تا درخواستی نباشه رویدادی اتفاق نمیافته! ولی کامت از این ایده استفاده میکنه که با سرور رو خط می مونه و اگه اطلاعاتی تغییر کرد سرور یه کلاینت خبر میده!

idocsidocs
پنج شنبه 12 آبان 1390, 19:07 عصر
سلام
اگه منظورت از بخش ای جکس همونیه که مثلا یه کاربر که بید جدید میزنه اسمش میادو هر لحظه بروز میشه باید عرض کنم این تکنولوژی هست بنام کامت(comet) اونو سرچ کن نمونشم زیاده هم تو این سایت هم جاهای دیگه!
کلا کار ای جکس اینه که درخواست کاربر رو میفرسته و تا درخواستی نباشه رویدادی اتفاق نمیافته! ولی کامت از این ایده استفاده میکنه که با سرور رو خط می مونه و اگه اطلاعاتی تغییر کرد سرور یه کلاینت خبر میده!
تایمرهاش رو چطور باید استفاده کنم؟

تایمرها زمان رو از سرور می گیرن ولی نمی دونم که چطور باید تنظیمشون کنم. در این مورد لططفا راهنمایی کنید.

Unique
پنج شنبه 12 آبان 1390, 19:36 عصر
کاری نداره ! باید بتونی با نوابع تاریخ و زمان javascript کار کنی ! زمانی که کاربر صفحه را درخواست میکنه یک متغیر زمان با php برای javascript ست میکنی بعدش با یک setInterval ساده هر یک ثانیه بروزش میکنید !

idocsidocs
پنج شنبه 12 آبان 1390, 20:38 عصر
کاری نداره ! باید بتونی با نوابع تاریخ و زمان javascript کار کنی ! زمانی که کاربر صفحه را درخواست میکنه یک متغیر زمان با php برای javascript ست میکنی بعدش با یک setInterval ساده هر یک ثانیه بروزش میکنید !

اگر یه تایمر بود مشکلی نداشتم ولی وقتی تعداد تایمر ها و مزایده ها مشخص نیست، نمی دونم چطور باید تایمرها رو طراحی کنم.

چطور می تونم با یه تابع، چندین تایمر رو ایجاد کنم؟ در این مورد کمی توضیح بدید لطفا.

Unique
جمعه 13 آبان 1390, 00:38 صبح
چطور می تونم با یه تابع، چندین تایمر رو ایجاد کنم؟ در این مورد کمی توضیح بدید لطفا.

شما به هر تعداد که بخواهین میتونین از setInterval و settimeout در جاوا اسکریپت استفاده کنین ! اما نیازی به این کار نیست ! زمان مزایده ها را (مثلا 10 تا مزایده) را بریزین توی یک آرایه جاوا اسکریپت و بعدش با یک تابع setInterval میتونین توی آرایه یک Loop ساده بکنید و تایمر هر کدوم را نشون بدین !

idocsidocs
جمعه 13 آبان 1390, 01:03 صبح
شما به هر تعداد که بخواهین میتونین از setInterval و settimeout در جاوا اسکریپت استفاده کنین ! اما نیازی به این کار نیست ! زمان مزایده ها را (مثلا 10 تا مزایده) را بریزین توی یک آرایه جاوا اسکریپت و بعدش با یک تابع setInterval میتونین توی آرایه یک Loop ساده بکنید و تایمر هر کدوم را نشون بدین !
توی این جمله "میتونین توی آرایه یک Loop ساده بکنید" متوجه منظورتون نمی شم.
آیا منظورتون اینه که زمان همه مزایده ها رو بزارم توی یه آرایه و بعد با استفاده از حلقه، setInterval رو برای فراخوانی تابع تایمر بکار ببریم؟

آیا زمان اجرای جاوا اسکریپت به حدی هست که بتونه این کار رو انجام بده؟ مثلا اگر 100 تا مزایده داشتیم، جاوا اسکریپت می تونه توابع مربوط به این 100 مزایده رو در کمتر از یک ثانیه محاسبه کنه و نمایش بده؟

Unique
جمعه 13 آبان 1390, 16:14 عصر
آره دقیقا همینه ! فقط یکبار باید از setInterval استفاده کنید و توی آرایه loop کنید و زمان باقی مونده را نشون بدین!
در رابطه با سرعت انجام کار هم عدد 100 عدد بزرگی نیست با 1000 تا هم نباید زیاد طول بکشه ! من خودم تست نکردم و باید امتحان کنی ! اما وقتی کاربر ما تا صفحه را ببینه 5 یا 6 ثانیه باید تلف کنه ! اگه 2 یا 3 ثانیه هم اون طول بکشه به کسی بر نمیخوره اما من فکر نمیکنم شما بخواهین بیش از 30 تا مزایده را توی یک صفحه نشون بدین !
این را هم بدونین که سرعت اجرای javascript توی browser های مختلف متفاوته ! من جایی خوندم که بهترین سرعت را opera داره ! اما چون ازش بدم میاد تا حالا چک نکردم ! سرعت firefox و IE خوب و قابل تحمله !

idocsidocs
جمعه 13 آبان 1390, 16:54 عصر
آره دقیقا همینه ! فقط یکبار باید از setInterval استفاده کنید و توی آرایه loop کنید و زمان باقی مونده را نشون بدین!
شما برای یه سایت مزایده مثل این سایت، از ایجکس استفاده می کنید یا از کامیت؟

Unique
جمعه 13 آبان 1390, 23:38 عصر
اگه بخوام خیلی Fantasy به قضیه نگاه کنم و کاربرا را در جریان همه اتفاقات بگذارم از comet !