PDA

View Full Version : سوال: ارسال فيلم به صورت زنده

ravand
پنج شنبه 12 آبان 1390, 13:50 عصر
سلام
من دنبال روشي هستم كه بتونم يه سايت بسازم كه باهاش فيلم يه مثلا دوربين وبكم رو براي سايت ارسال كنم كه فرد بتونه فيلم رو توي سايتش و از جاي ديگه ببينه. شنيدم كه فلش و html 5 ميتونن به من در اين زمينه كمك كنن . من ميخوام از php هم كمك بگيرم. ميخوام بدونم كه بايد از كجا شروع كنم؟ و اصلاً بايد چه كارهايي رو انجام بدم؟ كسي راهي ، الگوريتمي ، چيزي نداره اينجا بگه؟:متفکر:

Unique
پنج شنبه 12 آبان 1390, 19:44 عصر
دوست عزیز شما برای دریافت فیلم از طریق اینترنت یا بایستی اصل فایل را روی یک هاست داشته باشی یا اینکه از طریق یک مبدل بتونی اطلاعات دوربینت را Stream بفرستی ! کاری که همین الان تلویزیون های اینترنتی دارن انجام میدن ! باید بتونی از طریق FLV یا WMV یا RM تصویر و صدا را Stream بفرستی !

Reza1607
پنج شنبه 12 آبان 1390, 22:45 عصر
من اين ها رو بيدا كردم

<video src="rtp://
myserver.com/path/to/stream">
Your browser does not
support the VIDEO tag and/or
RTP streams.
</video>
or maybe
<video src="http://
myserver.com:1935/path/to/
stream/myPlaylist.m3u8">
Your browser does not
RTP streams.
</video>

البته بايد مرورگر ‏ html5رو سابورت كنه

ravand
جمعه 13 آبان 1390, 09:08 صبح
من اين ها رو بيدا كردم

<video src="rtp://
myserver.com/path/to/stream">
Your browser does not
RTP streams.
</video>
or maybe
<video src="http://
myserver.com:1935/path/to/
stream/myPlaylist.m3u8">
Your browser does not
RTP streams.
</video>

البته بايد مرورگر ‏ html5رو سابورت كنه

خيلي ممنون داداش ، ولي ميشه يه كم در مورد اين كدهات برام توضيح بدي؟ ديگه بايد چيكار كنم؟

Reza1607
جمعه 13 آبان 1390, 12:22 عصر
اوليش همون جيزي هست كه شما منظورتونه يعني stream‏ براي استفاده از اين روش بايد هاستتون از بروتوكل rtp‏ بشتيباني كنه
دومي هم كه مشخص شما به تك video‏ آدرس فايل ويدئوتون رو ميدين

ravand
جمعه 13 آبان 1390, 20:10 عصر
اوليش همون جيزي هست كه شما منظورتونه يعني stream‏ براي استفاده از اين روش بايد هاستتون از بروتوكل rtp‏ بشتيباني كنه

ببخشيد اينطوري كه شما توضيح داديد من احساس كردم نيازي به php ندارم . آيا درست فكر كردم؟ ميشه يه كم بيشتر توضيح بديد؟ يا اگه منابعي براي يادگيري هست رو برام بگيد؟ متشكرم

Reza1607
جمعه 13 آبان 1390, 22:11 عصر
به اون صورت نياز به php‏ نيست
متاسفانه منبعي در اختيار ندارم

ravand
شنبه 14 آبان 1390, 09:22 صبح
ميتونيد يه كم بيشتر توضيح بديد كه من بايد چيكار كنم؟ آخه من از توضيحات شما چيز زيادي دستگيرم نشد.:لبخند:

alonemm
شنبه 14 آبان 1390, 13:40 عصر
باسلام:
معمولا برای این کارها از IP Camera استفاده میشه.
http://www.eforosh.com/computer/59/141160
(در اینباره جستجو کنید).

ravand
شنبه 14 آبان 1390, 17:14 عصر
اين مطلبي رو كه شما ميگي من فكر كنم با استفاده از يك نرم افزار هست كه من آموزش رايگان و برنامه ي رايگانش رو حتي پيدا كردم ولي اين چيزي كه من ميگم همه اش تحت وب هست .

ayub_coder
شنبه 14 آبان 1390, 23:01 عصر
دوست عزیز برای اینکار نیاز به سرورهایی هستند که استریم را پشتیبانی می کنند. هزینه این سرورها گران است. البته به صورت رایگان هم سرویس می دهند ولی با تبلیغاتی در شروع نمایش.
برای اینکار نیازی به php نیست و با iframe html کارت راه می افته. خود این سایتها کد html رو در اختیارت می ذارن و راهنمایی لازم.
شما با نرم افزار های از قبیل adobe live encoder میتونی وب کم یا هر وسیله تصویر برداری رو استریم کنی و به صورت زنده در سایتت پخش کنی.
موفق باشی.

ravand
یک شنبه 15 آبان 1390, 09:15 صبح
من نميدونم چرا دوستاني كه ميان اينجا درست حرف هاي منو نميخونند چون من گفتم ميخوام كارم رو كاملاً تحت وب انجام بدم . من اگه دنبال نرم افزار بودم كه نرم افزار زياده مثل : security monitor pro و camshot و.... كه آموزشش هم به طور رايگان هست. كه حتي نه نيازي به سرور خاصي داره نه نياز به دوربين خاصي. اين را هم بگم كه من نمونه اي از اينجور سايت ها رو ديدم.

AMIBCT
یک شنبه 15 آبان 1390, 09:34 صبح
دوست عزیز هر چیزی راهی داره

اگه می‌خواهید بدون نرم‌افزار این کار را انجام دهید بروید انجام بدهید

پخش زنده نیاز به پیش‌نیازهای خاصی داره مثل تنظیم کیفیت فیلم، بافر کردن، پشتیبانی از پروتکل‌هایی که این قابلیت‌ها رو داشته باشن

آپاچی و IIS برای این کار نیستن
این‌ها Web Server هستن و شما به Media Server نیاز دارید که باید جداگانه نصب بشود یا سرویس‌های پولی رو در اینترنت خریداری کنید

اگر می‌خواهید با php کار کنید، کسی جلوی شما رو نگرفته بفرمایید بنویسید و ما رو هم از برنامه‌تون بی‌نصیب نذارید

ravand
یک شنبه 15 آبان 1390, 11:47 صبح
دوست عزیز هر چیزی راهی داره

اگه می‌خواهید بدون نرم‌افزار این کار را انجام دهید بروید انجام بدهید

پخش زنده نیاز به پیش‌نیازهای خاصی داره مثل تنظیم کیفیت فیلم، بافر کردن، پشتیبانی از پروتکل‌هایی که این قابلیت‌ها رو داشته باشن

آپاچی و IIS برای این کار نیستن
این‌ها Web Server هستن و شما به Media Server نیاز دارید که باید جداگانه نصب بشود یا سرویس‌های پولی رو در اینترنت خریداری کنید

اگر می‌خواهید با php کار کنید، کسی جلوی شما رو نگرفته بفرمایید بنویسید و ما رو هم از برنامه‌تون بی‌نصیب نذارید

من به شما ميگم من با نمونه اي از اين جور سايت ها برخورد كردم و حتي كار كردم ولي شما قبول نميكني. بعد از ثبت نام روي اين سايت وقتي وارد يوذرم ميشدم وبكم من فعال ميشد و ميتونستم يه آدرس حتي به ديگري بدم تا تصوير منو ببينه.
يه نمونه اش رو كه الان ديدم اينه : http://worldtv.com/
يه نمونه ي بهترش هم اين سايت http://twitcam.com/ كه از شانس بد من فيلتر شده. براي كار كردن در اين سايت بايد توي سايت twitter.com ثبت نام كني.
يه نمونه هم بود كه خودم ديدم و ازش خيلي راضي بودم ولي آدرسش رو فراموش كردم. كه اگه يادم امد حتما براتون ميذارم.

AMIBCT
یک شنبه 15 آبان 1390, 14:06 عصر
این که شما می‌گید ارتباطی به php نداره

شما به یک مدیا سرور وصل شدید یا اینکه سیستم خودتون مدیا سرور شده و دیگران تونستند محتوای شما رو ببینند

الان جستجو کردم یک مدیا سرور تحت php نوشته شده که فکر نمی‌کنم کارایی مطابق مدیاسرورهای عمومی داشته باشد
به نظر کاربرد خصوصی دارد

http://en.jinzora.com/

farzadnsr
پنج شنبه 11 خرداد 1391, 10:11 صبح
سلام
rtp یعنی چی؟

من روی لوکال هاستم rtp دارم؟ یا میتونم داشته باشم؟

هاست های معمولی rtp دارن؟

MMSHFE
پنج شنبه 11 خرداد 1391, 13:21 عصر
باید ببینید Real-Time Transport Protocol توی هاستتون پشتیبانی میشه یا نه. میتونید با ایمیل به بخش پشتیبانی فنی هاستتون از این مسئله مطمئن بشین.