PDA

View Full Version : نوشتن یک windows service خاص

NewLife2008
پنج شنبه 12 آبان 1390, 22:25 عصر
سلام
در مورد چیزی که میخوم بپرسم سرچ کردم اما به نتیجه ای که میخوام ، نرسیدم.
ساده و در قالب مثال شرح میدم.
فرض کنید در یک شبکه من بعنوان یک یوزر میخوام یک فایل که میتونه در هر قالبی باشه برای یوزر دیگه ای (یوزر 2)بفرستم که البته این فایل ابتدا در یک تیبل در دیتا بیس سیو میشه و بعد به واسطه همین تیبل و همون لحظه پیغامی به یوزر 2 نمایش داده میشه که یک فایل برای شما فرستاده شده.
چون کار با دیتا بیس بود من با استفاده از query notification این کارو انجام دادم. منتها این دیگه ویندوز سرویس نبود و مورد تائید قرار نگرفت! چیزی که از من خواسته شده اینه که این کار حتما باید توسط windows service انجام بشه و مسله دیگه اینکه واسه run شدن این سرویس نیازی به اجرای برنامه نباشه. یعنی اینکه من بدون اینکه حتی برنامه ای رو نصب و ران کنم این سرویس بتونه کار کنه و من بتونم مثلا فقط سرویس رو به مشتری بفروشم!
حالا من نمیدونم آیا اصلا چنین کاری امکانپذیره یا راه دیگه ای هم وجود داره. ممنون میشم دوستان در این مورد راهنمایی کنن.
با تشکر

Esmail Solhkhah
یک شنبه 15 آبان 1390, 11:47 صبح
سلام دوست عزیز

یه راهش استفاده از سوکت پروگرمینگ هست که در مورد کار شما گزینه خوبیه،اگر هم خاستید میتونید فایلهایی رو که رد و بدل میشه رو تو یه دیتابیس لوکال سیو کنید(برا نگهداری سابقه)

مسله دیگه اینکه واسه run شدن این سرویس نیازی به اجرای برنامه نباشه. یعنی اینکه من بدون اینکه حتی برنامه ای رو نصب و ران کنم این سرویس بتونه کار کنه و من بتونم مثلا فقط سرویس رو به مشتری بفروشم!خب اینکه امکان نداره شما حداقل باید سرویس رو تو سیستم مشتری نصب کنید تا بتونه کار کنه ، سرویس که یه بار نصب شد هر بار سیستم عامل لود شد اونم لود میشه

یه سر به تاپیکهای بنده که با خانم hadis shaeidi داشتم بزنید ، ضمنا در مورد ویندوز سرویسها و نصب و کار باهاشون هم تاپیکهای دیگه ای با یکی دیگه از دوستان(Collector) داشتم بررسی کنید

فکر کنم یه چند تا تاپیک دیگه هم در این مورد همکاری داشتم فقط لینکشون یادم نیس ، پروفایلم رو بررسی کنید تو تاپیکهام پیداشون میکنید.

موفق باشید.

NewLife2008
چهارشنبه 02 آذر 1390, 11:32 صبح
سلام
از راهنمائیتون ممنونم.
اینکه فرمودین از سوکت پروگرمینگ استفاده کنم. نمیتونم!
چیزی که از من خواسته شده استفاده از ویندوز سرویس و ترد هستش.
طرح راهی که پیشنهاد دادند اینه (البته نیمدونم تا چه حد درسته یا غلطه )
وقتی یوزر1 برای یوزر2 فایلی رو میفرسته . این فایل در دیتا بیس سیو میشه. حالا یوزر دریافت کننده ویندوز سرویسی میخواد که به محض اینکه فایل در دیتا بیس ذخیره شد. یه پیغام دریافت کنه. به من گفتند که با ترد چک میکنه که فایلی به دیتابیس اضافه شده یا خیر.
حالا آیا این راه حل درسته و اگر بله ،لطف کنید توضیح بدید که چیکار باید کرد؟
با تشکر