PDA

View Full Version : سوال کلی در مورد وردپرس

esmahdi
شنبه 14 آبان 1390, 13:26 عصر
سلام خدمت دوستان
قصد دارم با هسته وردپرس و طرز کارش بیشتر آشنا بشم.
کسی کتابی چیزی در این مورد نداره؟
اگه کسی در این زمینه تحقیقی کرده می تونه یه سری نکات کلی در مورد طرز کار و روش برنامه نویسیش به من بده؟
ممنون می شم.

esmahdi
شنبه 14 آبان 1390, 22:06 عصر
چرا کسی جواب نمی ده؟
سوالم عجیب بود؟
آیا wordpress با framework خاصی نوشته شده؟ یا خیر؟

persian-boy
یک شنبه 15 آبان 1390, 10:07 صبح
سلام

خیر ، وردپرس با فریم ورک خاصی نوشته نشده . البته یک تیمی دارن همین وردپرس رو با کیک مینویسن که البته هنوز نیمه کارست !
برای سر درآوردن از نحوه کد نویسی کافیه به سورس ها نگاه کنید ، اون موقع متوجه میشید که چقدر پویا و ساده و در عین حال حرفه ای و قابل درکه

به نظر من بهترین گذینه برای توسعه ست . من سیستم فروشگاهیم رو با کمی تغییر و اضافه کردن سبد خرید به وردپرس نوشتم .

esmahdi
یک شنبه 15 آبان 1390, 21:49 عصر
سلام
اطلاعات جالبی دادین
یعنی کیک این پتانسیل رو داره که باهاش یه چیزی مثل وردپرس رو بنویسن؟
چه نیازی هست که این کار انجام بشه؟ مگه خود وردپرس مشکل خاصی تو توسعه داره؟

persian-boy
یک شنبه 15 آبان 1390, 22:25 عصر
اگر چه هسته وردپرس خوب نوشته شده اما بنظرم پیاده سازی الگوی MVC کیک، می‌تونه وردپرس رو برای توسعه دهند‌گانش دگرگون کنه .برای مثال قالب یا همون Layout وردپرس رو تصور کنید، شلوغ و نامفهوم به نظر می‌آد(هرچند مستندات وردپرس جای هیچ سئوالی رو بی‌پاسخ نزاشته). طراح مجبور ه یک صفحه رو به چند بخش در چندین فایل مجزا کنه اما با معماری MVC همه در یک مجموعه منظم خواهند بود. مسلماً این پیاده سازی چالش های بزرگی داره چرا که وردپرس یک سیستم ساده نیست امنیت و وسعت اختیارات فاکتورهای مهمی هستند که نباید نادیده گرفته شن
Tim Trice (http://www.timtrice.com/) فردیه که روی این پروژه که اسم اونو CakePress گذاشته کار می‌کنه. کیک‌پرس هنوز در حال توسعه ست و تمام قابلیت‌های وردپرس رو نداره اما بدنه و قابلیت‌های اصلی رو پوشش داده. می‌تونید CakePress رو از گوگل کد از اینجا (https://code.google.com/p/cakephp-wordpress/) دریافت کنید.

این مطالب رو چند وقت پیش تو وبلاگ الوانی خوندم

idocsidocs
یک شنبه 15 آبان 1390, 22:31 عصر
هیچی نمی تونه جای یه فریم ورک قوی مثل کیک رو بگیره. یبار که کد نوشتید، می تونید از کدهاتون درآینده استفاده کنید و لازم نیست که مجددا همه کدها رو از اول بنویسید.

بنظرم بجای وردپرس برید سراغ فریم ورک کیک یا زند.

persian-boy
یک شنبه 15 آبان 1390, 22:47 عصر
کیک رو که نمیشه جایگذین وردپرس کرد !

کیک یه چیزه ، وردپرس هم یه چیزه !

idocsidocs
یک شنبه 15 آبان 1390, 23:20 عصر
کیک رو که نمیشه جایگذین وردپرس کرد !
با کیک می شه یه سی ام اس قوی تر و با امکانات بیشتر از ورد پرس نوشت.

من تا اونجاییکه می دونم از ورد پرس برای نوشتن سیستم مدیریت محتوا مثل ارسال خبر، مقاله، وبلاگ و فروشگاه، آپلود سنتر استفاده می شه. و اگر خیلی امکانات سی ام اس بخواد زیاد بشه یه قابلیت چت آنلاین هم بهش اضافه می کنن. اگر یه برنامه نویس قوی باشید همه این امکانات رو می تونید توی 2-3 ماه بنویسید.

در ثانی اگر بخواید یه پروژه خاص انجام بدید، بین فریم ورک و سی ام اس، حتما فریم ورک رو انتخاب می کنید.

البته برای کار های عادی همون ورد پرس بهتره ولی اگر بخواید دستتون برای نوشتن ابزارهای جدید باز بشه، چیزی نمی تونه جای فریم ورکها رو بگیره.