PDA

View Full Version : سوال: كروكي براي برنامه تاكسي تلفني

VB Master
سه شنبه 17 آبان 1390, 16:27 عصر
سلام و خسته نباشيد
من در حال نوشتن يك برنامه مديريت تاكسي تلفني هستم.
ميخواستم بدونم هنگامي كه مقصدي را براي مشتري ثبت ميكنم، چطوري ميتونم كروكي آن را هم بكشم.
چه راه هايي وجود داره؟آيا از جي پي اس ميشه استفاده كرد يا بايد دستي كشيد؟
در هر صورت چطوري ميتونم كروكي مقصد مسافر رو به برنامه اضافه كنم؟
با تشكر

electro_esma
سه شنبه 17 آبان 1390, 17:44 عصر
با سلام دوست من می تونی زمانی که داری اسم و کد مشتری و آدرس و بقیه چیزها رو برای اضافه شدن به دیتا بیس به برنامه بدی یه نقشه هم تو کامپیوتر داشته باشی و

و از قسمت آدرس مشتری یه عکس ذخیره کنی تو دیتا بیست البته به صورت بزرگ شده و خوانا فقط کافیه که همون محدوده کوچه و خیابون باشه می تونه باکیفت نسبی باشه

حجمشم بالا نره .

هر بار که مشتری کدش رو داد و شما یا کاربر وارد سیستم کردید جهت بدست آوردن آدرس و شماره تلفن و ... یه پرینت هم از اون عکس که در واقع آدرست هستش گرفته

بشه . فکر کنم که کامل توضیح داده باشم و در ضمن ذخیره کردن عکس توی دیتا بیس هم توی تالار بگردی پیدا می کنی

اگه دوست داشتی کلید تشکر رو بزن....

VB Master
سه شنبه 17 آبان 1390, 18:49 عصر
مرسي و ممنون بابت اين جواب كامل
يعني شما ميفرماييد كه من از استان خودم يك نقشه كامل داشته باشم و هر مشتري كه مقصد خود را ذكر ميكند من در اين نقشه به دنبال اين مقصد بگردم:
خوب با چي اين تيكه از نقشه رو ببرم؟
چه جوري ويرايش كنم و در آخر به يك تكه عكس كوچك از كل نقشه تبديلش كنم؟
فكر ميكنم تمام اين كارها براي يك تاكسي تلفني، وقت گير باشد.

راه بهتري موجود نيست؟

electro_esma
سه شنبه 17 آبان 1390, 20:49 عصر
نه دوست عزیز .

اولا شما برای هر بار ثبت مشتری یک بار اینکار رو انجام می دید.

دوما با ابزار هایی که حتی در خود ویندوز 7 هم هست می تونی این تیکه از نقشه رو ببری .

سوما کتاب هایی مثل کتاب اول و از این جور چیز ها یا حتی یک نقشه ی ساده هم که به صورت الکترونیکی در اومده باشه یعنی یه عکس کلی از شهر می تونه کارت رو راه بیندازه.

اگه به صورت کامل یعنی از بالا به این قضیه نگاه کنی نسبت به وقت کمی که می خوای بذاری می بینی که ارزشش رو داره.

در بعضی از این کتاب ها ی الکترونیکی که من خودم یه نسخه ازش رو داشتم که الان یادم نیست و احتمال می دهم همون کتاب اول باشه فقط کافی بود اسم خیابان یا یه

کوچه یا هر چیزی رو تایپ کنی اون تیکه از نقشه رو با زوم قابل قبول در حد کوچه به شما نشون می ده .

البته این کار مثل ثبت نام در ادارات می مونه یعنی بالاخره شما که می خواید برای استخدام شرکت از متقاضی عکس درخواست کنید . و الان هم می بینید که همه عکس رو

به صورت اسکن شده ازتون می خوان.

پس دوست من از بالا به قضیه نگاه کن . و بهت بگم کارت خیلی زیباست و من چون خوشم اومد راهنمایی ناچیزی در حد که به ذهنم رسید کردم. امیدوارم خوشت بیاد .

تازه یه چیز دیگه تو اینترنت هم از این نقشه ها برای تهران پیدا کردم. جالب بود.

به امید موفقیت

uniqueboy_ara
سه شنبه 17 آبان 1390, 22:57 عصر
ولی همچین چیزی خیلی وقت گیر میشه هاااا، که بخوان واسه هر تماسی که بهشون میشه برن و نقشه رو پیدا کنن و ببرن و ..

VB Master
سه شنبه 17 آبان 1390, 23:19 عصر
آقاي electro مرسي و ممنون
تازه متوجه منظورتون شدم
بله درست ميفرمايين. راه حل خوبيه.
فقط يه جا رو اشتباه كردين اونم اين كه هر مسافري كه زنگ ميزنه يك بار آدرس خودش ذخيره ميشه و فرمايش شما در رابطه با اين كه گفتين فقط براي هر مسافر يك بار اين كار رو انجام ميديم درسته ولي هر بار كه زنگ ميزنه آدرس مقصد متفاوت پس هر بار تماس مشتري يك كروكي جديد ميخواد واسه مقصد.

electro_esma
سه شنبه 17 آبان 1390, 23:40 عصر
با سلام شما درست می گید

ولی من اول فکر کردم منظورتون اون وقتی که ماشین می خواد بره در خونه نفر . شما کروکی بدید به راننده تا نخواید هی براش توضیح بدید .

موفق باشید.

a1053r
چهارشنبه 18 آبان 1390, 01:18 صبح
راه بهتر GIS و CAD که نقشه ها رو فراخوانی کنی بعد از مبدا که آدرس تا کسی تلفنی شروع بزنی و بعد مقصد رو که زدی تو GIS خودش کروکی رو رسم می کنه و اون رو میتونی به فرمت تصویری هم ذخیره کنی

modern_amin
چهارشنبه 23 آذر 1390, 14:40 عصر
سلام من اینکارو کردم
3راه داره
1-کاربر بتونه یه عکس و برای این مشتری در نظر بگیره که قبلا با مثلا paint درست کرده و هر وقت کاربر لووود شد عکس اونم بیاد
2-یه نقشه بندازی بعد به کاربر بگو روی آدرس کلیک کنه بعدش مختصات اون مکان کلیک رو تو دیتابیس ذخیره کنی و بعد هروقت خاصتی اوونرو بصورت رنگی نشون بدی
3-از GIS ها استفاده کنی