PDA

View Full Version : فوكوس بر روي تكس باكس اول بعد از ثبت اطلاعات

jmfnima
پنج شنبه 19 آبان 1390, 17:08 عصر
با سلام
من بر روي فرمم از يكسري كنترل تكس باكس و كمبو باكس استفاده كردم كه كليه ايندكس هاي اونا رو هم مرتب كردم مشكل من اينجايه كه وقتي اطلاعات رو وارد تكس باكس ها و كمبو باكس ها مي كنم و كليد ثبت رو ميزنم كرسر بر روي تكس باكس اول فرم نمياد . حتي براي اينكار آخر كدهاي كليد ثبت يك كد نوشتم كه فوكوس رو به تكس باكس اول بده ولي باز فوكوس به تكس باكس اول نميره .

pooria_googooli
پنج شنبه 19 آبان 1390, 17:24 عصر
خوب اگر میتونی اون فرمت را بذار اینجا تا بررسی کنیم . احتمالا یه جا توی ایندکی گذاری یا گروه بندی مشکل داری ؟ تکست باکس ها و کمبو باکس هات را داخل چندتا گروپ باکس بذار بعد به ترتیب ایندکس گروپ باکس ها را بذار .

hosseinmghi
پنج شنبه 19 آبان 1390, 19:46 عصر
کد فوکوست را بزار اینجا.

Control.Focus()
Control.Select()

NasrEsk
پنج شنبه 19 آبان 1390, 19:52 عصر
سلام. برادر شما باید روی اولین تکس باکس راست کلیک کرده و BringToFront() رو بزنید. احتمالا اولین تکس باکس را بعدا اضافه کرده اید.:قهقهه:

سوداگر
جمعه 20 آبان 1390, 02:51 صبح
در رویداد کلیک دکمه ثبت، این کد رو بنویس

TextBox1.Focus();

احتمالا اولین تکس باکس را بعدا اضافه کرده اید.
ایشان گفته بودند که ایندکس ها رو مرتب کرده اند :قهقهه:
موفق باشید.

jmfnima
جمعه 20 آبان 1390, 13:21 عصر
دوست عزیز
من همون دفعه اول گفتم که در آخر کدهای کلید ثبت کد ;()TextBox1.Focus رو وارد کردم ولی باز هم همین مشکل رو دارم .

سوداگر
جمعه 20 آبان 1390, 16:54 عصر
ممکنه نظر من خنده دار باشه ولی باید بگم شاید ایراد از اینجاست که عملیات درج، زیاد طول میکشه به خاطر همین توصیه میکنم این کد رو داخل یه تایمر بزارید تا بعد از گذشت چند لحظه، اجرا بشه.

pooria_googooli
جمعه 20 آبان 1390, 17:11 عصر
دوست عزیز
من همون دفعه اول گفتم که در آخر کدهای کلید ثبت کد ;()TextBox1.Focus رو وارد کردم ولی باز هم همین مشکل رو دارم .
منم دقیقا همین مشکل را داشتم با گذاشتن چندتا گروپ باکس و ایندکس گذاری از ضفر برای گروپ باکس ها مشکلم حل شد .

jmfnima
شنبه 21 آبان 1390, 14:03 عصر
با سلام و تشكر از همه دستان عزيز
من از روشي كه دوستمون hosseinmghi گفته بودن استفاده كردم و جواب گرفتم . باز هم از همه شما عزيزان ممنونم .
بعد از كدهاي دكمه ثبت كدهاي ()Control.Focus و ()Control.Select رو كه نوشتم به جواب رسيدم .