PDA

View Full Version : روشن و خاموش كردن لامپ با استفاده از web

pakomid
شنبه 21 آبان 1390, 00:15 صبح
سلام به همه دوستان و برنامه نويسان.org
رشته تخصصي من الكترونيك است. ولي علاقه بسيار زيادي به برنامه نويسي هم دارم.ميخوام از طريق يك سايت بتونم به كامپيوتر مورد نظرم در خونه مثلا ، يك لامپ رو روشن و خاموش كنم. واسه اين كار هم بچه ها تا يه جايي هم پيش رفتم.البته با كمك اين سايت ،كه اگه نبود تا اينجا هم نمي اومدم.soket programing جواب داد.برد سريال كه وظيفه روشن و خاموش كردن لامپ رو داره كار ميكنه .يك سايت بسيار ابتدايي هم تونستم درست كنم .البته بسيار ابتدايي.
حال از دوستان عزيز خواهش مي كنم اگه مي تونيد تو زمينه ارتباط يك سايت با برنامه كه بر روي يك سيستم خاص در حال اجرا است كه وظيفه خاموش و روشن كردن لامپ رو به عهده داره كمكم كنيد.فقط مي خوام بتونم از طريق سايت يك كدي رو بتونم بفرستم.

با ارزوي موفقيت براي تمام پويندگان راه علم

ahmad.khaliq
دوشنبه 23 آبان 1390, 01:39 صبح
سلام
کار خیلی قشنگی کردید. ای کاش پروژه رو برای استفاده بچه ها اینجا بزارید

راه حل من:
شما میتونید روی کامپیوتری که قرا هست چراغ رو خاموش و روشن کنه، یک برنامه دلفی قرار بدید که با زمان بندی خاص، مثلا هر 1 دقیقه یا هر 5 دقیقه به سایت متصل بشه و محتوای یک فایل از سایت شما رو بخونه. مثلا فایل statuse.txt
اگر داخل این فایل عدد 0 قرار داشت، برنامه شما میفهمد که لامپ باید خاموش بشود، و اگر داخل فایل عدد 1 قرار داشت برنامه متوجه میشود که باید لامپ را روشن کند.

بدین ترتیب شما باید یک فایل داخل سایت خودتون قرار بدید که یا مقدار 0 داشته باشه یا مقدار 1

برای مدیریت این فایل هم، میتونید یک برنامه ساده با php بنویسید که محتوای فایل رو با دستور شما تغییر بده. و یا اینکه اصلا میتونید فایل رو خودتون به صورت دستی مقداردهی کنید.

یک پیشنهاد

شما میتونید با تهیه یک خط پیامک اینترنتی، و با اتصال برنامه خودتون به سایت، کاری بکنید که با ارسال پامک به شماره خاصی، لامپ روشن و خاموش بشه.

ضمنا میتونید با مبلغ بسیار کمی، حدود 20 هزار تومن، یک خط پیامک اینترنتی برای خودتون بخرید

برای اطلاعات بیشتر به سایت های زیر مراجعه کنید

www.3200.ir
www.3300.ir

من برنامه نویسی این پروژه رو به طور کامل میتونم انجام بدم، ولی قسمت سخت افزاریش رو بلد نیستم