PDA

View Full Version : روشن و خاموش كردن لامپ با استفاده از web

pakomid
شنبه 21 آبان 1390, 00:22 صبح
سلام به همه دوستان و برنامه نويسان.org
رشته تخصصي من الكترونيك است. ولي علاقه بسيار زيادي به برنامه نويسي هم دارم.ميخوام از طريق يك سايت بتونم به كامپيوتر مورد نظرم در خونه مثلا ، يك لامپ رو روشن و خاموش كنم. واسه اين كار هم بچه ها تا يه جايي هم پيش رفتم.البته با كمك اين سايت ،كه اگه نبود تا اينجا هم نمي اومدم.soket programing جواب داد.برد سريال كه وظيفه روشن و خاموش كردن لامپ رو داره كار ميكنه .يك سايت بسيار ابتدايي هم تونستم درست كنم .البته بسيار ابتدايي.
حال از دوستان عزيز خواهش مي كنم اگه مي تونيد تو زمينه ارتباط يك سايت با برنامه كه بر روي يك سيستم خاص در حال اجرا است كه وظيفه خاموش و روشن كردن لامپ رو به عهده داره كمكم كنيد.فقط مي خوام بتونم از طريق سايت يك كدي رو بتونم بفرستم.

با ارزوي موفقيت براي تمام پويندگان راه علم

mgmehdiforme
پنج شنبه 26 آبان 1390, 10:22 صبح
این کار خیلی ساده ای حتی من که از الکترونیک هم چیزی نمی دونم یک با این کار رو امتحان کردم.
البته برد الکترونیکی به کامپیوتر متصل می شه حتی میشه بدون سیم هم این کار رو کرد .
بعد تو دات نت می شه به WebRquest , WebResponse از یه سایتی در خواست دادن اطلاعات کرد که سایت هم به این نرم افزار میگه که کاربر لامپش رو خاموش کرده یا نه البته شما باید تو نرم افزار تون این کار رو هر چند ثانیه یا دقیقه یک بار تکرار کنین
اگه مشکلی بود زنگ بزن

راستی من خیلی ایده های الکترونیکی دارم که تا یجا هاییش هم بردش طراحی شده ولی خوب بوجه و امکانات ندارم اگه خواستی می تونم با شما همکاری کنم :بوس::بوس:

pakomid
پنج شنبه 26 آبان 1390, 11:43 صبح
سلام .ممنون از راهنماييتون.
دوست عزيز ميشه كد ارتباط سايت با نرم افزار رو بزاريد.الكترونيكش فقط يك واسط با برد سريال هستش كه كد هاي لازمه به برد سريال رو در يافت ميكنه و به رله ها دستور ميده كه لامپ رو رو شن يا خاموش كنه.البته فعلا فقط واسه يك لامپ هست.
از دوستان خواهش مي كنم كمكم كنيد.تو نوشن كدش.
با ارزوي موفقيت براي تمام پويندگان راه علم

mgmehdiforme
جمعه 27 آبان 1390, 11:38 صبح
ببین میشه خیلی کار ها انجام داد مثلاً با پیامک کار کنه حتی بدون وب با یک مودم GSM
البته این بهتر از وب چون دسترسی کاربر راهتر و به وب نیازی نیست و برنامش هم ساده تر
من امروز رو سیستمم دات نت نسب نیس و کد هایی که می نویسم شاید غلط املایی داشته بااشه
ولی خوب اگه منظورتون اجرای وب باشه و اجرای کامل پروژه هیچ کس کمک نمیکنه چون صد در صد بخش وب سایت باید به مدیریت کاربری مجهز بش چون نمیشه که فقط برای یک لامپ یک وب سایت باز بش و خیلی امکانات دیگه که من هم می تونم همه ی این امکانات رو تو وبتون بنویسم هم بخش نرم افزار ویندوزتون رو

کدی که اینجا می نویسم فقط برای گرفتن اطلاعات از وب سایت هستش و اگه خواستین می تونم بخش وب هم یکم کمک کنم مثلا چطوری درخواست نرم افزار رو در یافت و جواب بده

بخش نرم افزار وین :
شما توی یک تایمر که زمانش رو خدتون انتخاب میکنین این کد ها رو بنویسین
کد
using System.Net;

WebRequest request = null;
request = WebRequest.Create(Server);
request.Method = "POST";
dataStream = request.GetRequestStream();
بعدش هر درخواست که دارین تو datastream با استفاده از تابع Write بنویسید بعد
WebResponse response = null;
Stream dataStream = null;
response = request.GetResponse();
instr = response.GetResponseStream();
بعد جواب رو از instr بخونین

scorpion16
شنبه 26 آذر 1390, 22:56 عصر
شباهتی که بین من و ایجاد کننده این تاپیک وجود دارد این است که من یک برنامه نویسم که بسیار به طراحی مدارات سخت افزاری نیز علاقه مندم.
شاید اینجا جاش نیاشه اما این وسایل فنی تولید مدار را از کجا میتوان تهیه کرد. بطور مثلا این ATMega16 از کجا و به چه قیمتی میتوان آنرا تهیه کرد یا اصلا بهتر از این ایسی برای پروگرامینگ وجود دارد یا خیر؟