PDA

View Full Version : نحوه ذخیره سازی اطلاعات در بانک

حمیدرضاصادقیان
شنبه 07 آبان 1384, 09:51 صبح
سلام.
میخواستم ببینم شما کدوم یکی از دوروش زیر را برای ذخیره کردن اطلاعات در بانک خود استفاده میکنید و کدوم از لحاظ سرعت بهتر است؟
یکی اینکه یک query قرار داده و با دستور insert ازداخل برنامه اینکارو بکنیم؟
یکی اینکه یک sp نوشته برای insert و در برنامه فقط به اون پارامتر ارسال کنیم؟
ممنون

hr110
شنبه 07 آبان 1384, 09:53 صبح
هر دو از نظر زمان یکسان میباشد، البته گاهی اوقات لازم است شما تصاویر و یا متون بسیار بزرگ(blob) را ذخیره کنید که هیچکدومیک از موارد نمیتواند مورد استفاده قرار بگیرد.

حمیدرضاصادقیان
شنبه 07 آبان 1384, 20:27 عصر
خوب آخه من شنیده بودم در صورتی که اطلاعات به خود sql پاس بشه و اونجا تمام عملیات انجام بشه خیلی سرعت بیشتره تا اینکه در دلفی انجام بشه و رشته ای از نتایج به sql ارسال بشه.
کلا اصلا درست هست تمام کارهامونو از طریق sp انجام بدیم ؟
بعد اینکار باعث نمیشه کد نویسی ما کمتر بشه و حجم برنامه بیاد پایین؟؟؟؟؟؟
و همین در سرعت اجرای برنامه و بارگذاری کدها در حافظه تاثیری نداره؟؟؟؟؟؟؟
ممنون ازهمه دوستان مخصوصا جناب ربیعی گل که شدیداً بهشون ارادت دارم.

hr110
یک شنبه 08 آبان 1384, 10:34 صبح
سلام
جناب صادقیان از اینکه حقیر رو مورد لطف قرار میدهید متشکرم.
خیلی از فعالیتها رو میشه از طریف کنترلهای dataware انجام داد و کد نویسی رو کم و سریع و در نهایت سرعت انجام پروژه را افزایش داد. اگر تجربه این حقیر را میخواهید باید عرض کنم:
1- نرم افزارتون رو مستقل از بانک اطلاعاتی بنویسید، البته منکر این هم نیستم که خیلی از مواقع میتوان با استفاده از sp,view,triggerو ... (ابزارهای مختص اسکیوال) پروژه را بهتر و سریعتر انجام داد.
2- سعی کنید برخی از فعالیتهای خود را مثل ایجاد دستورات query و .. را در توابعی که برای این عمل ایجاد کرده اید انجام داده و سراسری عمل نمایید، با اینکار مورد 1 را پوشانده و سرعت توسعه پروژه را افزایش خواهید داد.

بیشتر از این مخمم کار نمیکنه ، ادامش باشه برای بعد از ماه رمضان :)

حمیدرضاصادقیان
یک شنبه 08 آبان 1384, 22:35 عصر
میشه بیشتر دراین مورد توضیح بدین . یعنی چه جوری سراسری انجام بدم.ومنظور شما بیشتر چه فرامینی هست؟

hr110
سه شنبه 10 آبان 1384, 06:48 صبح
سلام
منظورم از سراسری همون global میباشد ، یعنی از کلاسها و توابعی(function) استفاده کنید که در تمام پروژه قابل رویت باشند.
دستوارتی مانند ایجاد دستور select برای جستجو را بهتر است در یک تابع یا کلاسی که برای این منظور نوشته شده است ، ایجاد کنید. ورودیها میتواند نام جدول(ها)، فیلدها و عبارت (های) مورد جستجو باشد و خروجی نیز دستور select . به این شکل اگر خواسته باشید روش جستجو را در برنامه تغییر بدهید و یا از انواع روشها استفاده کنید(simple search, guided search, fulltext search و...) کافی است این کلاس یا تابع را تغییر دهید.:لبخندساده

به دوستان سلام گرم منو برسونید.:قلب:

Babak-Aghili
سه شنبه 10 آبان 1384, 09:33 صبح
به دوستان سلام گرم منو برسونید

کاشکی کسی هم سلام گرم من را میرسوند به جناب مهندس سعدی ... شاید قصد استخدام یک برنامه نویس جدید را داشته باشند !!!!!!

hr110
چهارشنبه 11 آبان 1384, 06:45 صبح
این مهندس سعدی کیه؟:لبخندساده

Babak-Aghili
چهارشنبه 11 آبان 1384, 17:53 عصر
hr110 has exceeded their stored private messages quota and can not accept further messages until they clear some space

مهندس ربیعی ... لطفا کمی هم جا برای من در نظر بگیرید .... ممنون .

hr110
پنج شنبه 12 آبان 1384, 13:40 عصر
ولی من تمام مسیجهایم رو ماه قبل حذف کردم و الان مثل زمانی که از مادر متولد شده پاک و مطهر است

حمیدرضاصادقیان
پنج شنبه 12 آبان 1384, 22:06 عصر
آقای عقیلی اگر شما تشریف بیارین شرکت که من باید شال و کلاه کنم برم.
راضی به این کار میشین؟

Babak-Aghili
جمعه 13 آبان 1384, 00:54 صبح
ولی من تمام مسیجهایم رو ماه قبل حذف کردم و الان مثل زمانی که از مادر متولد شده پاک و مطهر است

@ جناب ربیعی : خواهشی داشتم که gmail تان مطرح کردم ، البته هنوز حتی جواب منفی تان را هم دریافت نکرده ام.
... ما ز یاران ، چشم یاری داشتیم .

-------------

آقای عقیلی اگر شما تشریف بیارین شرکت که من باید شال و کلاه کنم برم.
راضی به این کار میشین؟

@ آقای صادیقان جوان .... :: ای بابا .. ... من که هنوز خودم در گروه سنی الف ! محسوب میشم ... اونقدر که حتی ... بگذریم .. ...