PDA

View Full Version : سوال: تبادل اطلاعات بین exeها

sadaf_
سه شنبه 24 آبان 1390, 14:17 عصر
چطوری می تونم وقتی از یک پروژه که پروژه دیگری رو صدا می زنم یک داده ای رو به اون پروژه انتقال بدم؟

programerinfonet
سه شنبه 24 آبان 1390, 15:16 عصر
سلام دوست گلم
تا اونجایی که من می دونم
ببین هر برنامه ای که اطلاعات رو در خودش نگهداری می کنه در واقع در یک فایلی ذخیره می کنه حال اون فایل می تونه هر چی باشه
حال تو اطلاعاتی رو که می نویسی و اطلاعاتی رو که می خوایی بخونی هر دو را در یک مسیر و یک فایل انجام بده
در واقع بانک هر دو رو یکی قرار بده

sadaf_
سه شنبه 24 آبان 1390, 15:43 عصر
من فقط می خوام یک سری مقدار هایی رو پاس بدم
مثلا انتخاب کاربر رو در یک پروژه به همراه دسترسی ها انجام می شه و وقتی پروژه مورد نظر را انتخاب میکنه مثلا نرم افزار مالی من می خوام آی دی کاربر رو پاس بدم به مالی همین

abdullah20
سه شنبه 24 آبان 1390, 17:30 عصر
دوست عزیز تو نمونه برنامه های کوچک و مفید یه نمونه در این مورد وجود داره فکر کنم از صفحه ی 50 به بعد باشه

gwbasic
سه شنبه 24 آبان 1390, 17:37 عصر
من فقط می خوام یک سری مقدار هایی رو پاس بدم
مثلا انتخاب کاربر رو در یک پروژه به همراه دسترسی ها انجام می شه و وقتی پروژه مورد نظر را انتخاب میکنه مثلا نرم افزار مالی من می خوام آی دی کاربر رو پاس بدم به مالی همین

وقتی شما Process‌دیگری رو صدا می زنی می تونی آرگومان های مورد نظر رو به اون پاس بدی و توی اون Process از طریق args ای که توی متد Main هست اونها رو بگیری. نمی دونم کجاشو مشکل داری!

sadaf_
سه شنبه 24 آبان 1390, 17:42 عصر
من یک متغیری توی مالی تعریف کردم حالا وقتی که می خوام از exe کاربر که کلید ورود رو می زنه exe مالی رو اجرا می کنم
id کاربر رو قرار بدم به متغیری که توی مالی هست
اگر امکانش هست با کد منو راهنمایی کنید
ممنون

gwbasic
سه شنبه 24 آبان 1390, 17:48 عصر
این کد برا برنامه ای که میخوای exe دیگه رو صدا بزنی:

int UserId = 110;
System.Diagnostics.Process.Start("OtherExeFile.exe", UserId.ToString());

این کد هم برای گرفتن arg ها که همون Id شما رو در بر داره ( فقط به این نکته توجه کنید که متد Main دارای پارامتری از جنس []string هست)

static void Main(string[] args)
{
int UserId = Convert.ToInt32(args[0]);
}

sadaf_
سه شنبه 24 آبان 1390, 18:17 عصر
static void Main(string[] args)

منظورتون از این فرم main هست؟

gwbasic
سه شنبه 24 آبان 1390, 18:25 عصر
متد Main متد Startup متدی که توی فایل program قرار داره
جایی که برنامه ازاونجا شروع به اجرا می شه!!!