PDA

View Full Version : آموزش: کار با File ها در سی شارپ ( نمونه برنامه ساده برای مدیریت فروش و فروشندگان + سورس )

mmd2009
جمعه 27 آبان 1390, 00:24 صبح
با سلام

چند وقت پیش یک پروژه داشتم واسه دانشگاه که قرار بود در مورد File ها باشه یعنی بانک اطلاعاتیش یک یا چند فایل text باشه. من اینو خیلی وقت پیش نوشتم و الان هم گفتم بذارم تو سایت شاید کسی نیاز داشت واسه اموزش ازش استفاده بکنه و االبته اگر ایرادی از کد من دید ( بی ایراد نیست ) بهم بگه که تصحیح بکنم که در ورژن های بعدی اگر قرار شد همچین چیزی باز طراحی بکنم اونارو لحاظ بکنم.

عکس های برنامه رو هم در زیر میتونید ببینید

موفق باشید

780037800478005

haniyehghassami
جمعه 27 آبان 1390, 22:26 عصر
سلام
داشتم کدتون را نگاه میکردم
خیلی جالب هستند

public static void ClearValue(GroupBox groupBox)
{
foreach (var item in groupBox.Controls.OfType<TextBox>())
{
item.Text = string.Empty;
}
}

چندتا سوال داشتم:
1 - اولی با دومی چه فرق داره؟

var frmPartsManage = new FrmPartsManage();
//.................................................. ...
FrmPartsManage frmPartsManage = new FrmPartsManage();

.................................................. .................................................. ................................
2 - چرا همه متد هاتون را static تعریف کردین؟
.................................................. .................................................. ................................
felan hamina:لبخند:

mmd2009
شنبه 28 آبان 1390, 00:00 صبح
در جواب سوال اولتون باید بگم که تعریف اول از نوع implicitly بوده و تعریف دوم از نوع explicitly که اینا در ظاهر فرق دارن ولی در نوع هیچ فرقی با هم ندارن. یا اگر بخوام خیلی ساده به موضوع نگاه کنم باید بگم در زمان compile مقدار frmPartsManage از نوع FrmPartsManage هست.

جواب سوال دو هم باید بگم بعضی جاها که زیاد از یک متد استفاده نمی کنم و فقط یک بار بهش نیاز دارم عموما از نوع استاتیک تعریفش می کنم. البته این کارم برای همیشه نیست. عموما در این بحث واسه راحتی کارم این کارو انجام دادم. چون پروژه سنگین بود و زمان تحویلش هم شاید سر جمع 10 ساعت هم نمیشد.

هر سوالی که داشتید میتونید بپرسید من جواب میدم و از این بابت مشکلی نیست.

موفق باشید

vbsalam
یک شنبه 04 دی 1390, 12:48 عصر
سلام
ببخشید من اصلا کار با فایل ها رو بلد نیستم!
فقط نیاز پروژه ام اینه که چند تا مقدار و از تکست بگیره و اینکه اون مقدار ها رو از فایل بگیره لود کنه تو تکست
یکم توضیح در مورد کلاس ها و بخش های پروژتون میدید
خیلی سر در نمیارم