PDA

View Full Version : راهنمایی جهت مشخص کردن مدت زمان نصب و حجم برنامه

maktab
جمعه 27 آبان 1390, 23:44 عصر
برام زمان نصب و حجم برنامه خیلی مهمه اگر ممکنه من را راهنمایی کنید:
میدونم زمان نصب به نوع سیستم بستگی داره ولی دوستانی که امتحان کردن بصورت تقریبی جواب بدن (برای یه سیستم در حد cpu 1.6 تک هسته ای، رم 512 و گرافیک 128)
زمان نصب هر کدام از نسخه های Dot Net Framework نسخه های 2، 3، 3.5 و 4 چقدره؟ حجمشون چقدره؟
زمان نصب فایل sql server نسخه های 2005 و 2008 برای اجرای برنامه هایی که از sql استفاده شده چقدره؟ حجمشون چقدره؟

ممنون میشم جواب بدید.

مرتضی تقدمی
شنبه 28 آبان 1390, 00:08 صبح
سلام
مشخصات سیستم قبلی من : سی پی یو 1.6. رم : 512, گرافیک 64.
دات نت فریم ورک 1 : 35 مگ
2 : 30 مگ
3 : 50 مگ
3.5 : 197 مگ
4 : 50 مگ
زمان نسخه 3.5 فکر می کنم حدود 10 تا 15 دقیقه بود. 4 رو نمی دونم
نسخه express اس کیو ال حدود 30 مگه که روی این سیستم حدود 10 دقیقه تا 15 دقیقه شاید هم بیشتر طول می کشید.
حالا می خواین چکار این اطلاعات رو ؟

reza1944
شنبه 28 آبان 1390, 00:19 صبح
اخه بنده خدا زمان تقریبی گفتن که نمیشه - شاید من با همین سیستم همزمان با نصب برنامه شما ده کار دیگم انجام بدم مثل کپی و اجرای ویژوال و غیره ولی یه دوست دیگمون همیچ کاری نکنه حالا زمان سی پی یو و اجرا و نصب در سیستم من بسیار کند تر میشه - به نظر بنده تقریبی گفتن چیزه الکی هست

maktab
شنبه 28 آبان 1390, 00:20 صبح
حالا می خواین چکار این اطلاعات رو ؟

ممنون.
نرم افزاری که من می خوام بسازم حجم اطلاعات زیادی نداره در کل بگم که می شه از نسخه های اولیه استفاده کنم و برای اون کسی که می سازم زمان نصبش خیلی مهمه (در ماه چندبار ویندوز عوض می کنه!!) از اون آدم هاست که هیچ اطلاعاتی نداره و نمی شه با بیان قدرت های نسخه های بالاتر اون رو توجیه کرد! برای همین می خوام ببینم نرم افزاری که می سازم چقدر حجم پیدا می کنه و زمان نصبش چقدره

بقیه دوستان اگر اطلاعاتی در مورد بقیه نسخه ها دارن ممنون می شم بیان کنند.

maktab
شنبه 28 آبان 1390, 00:23 صبح
اخه بنده خدا زمان تقریبی گفتن که نمیشه - شاید من با همین سیستم همزمان با نصب برنامه شما ده کار دیگم انجام بدم مثل کپی و اجرای ویژوال و غیره ولی یه دوست دیگمون همیچ کاری نکنه حالا زمان سی پی یو و اجرا و نصب در سیستم من بسیار کند تر میشه - به نظر بنده تقریبی گفتن چیزه الکی هست

شما تصور کنید فقط در حال نصب این برنامه ها هستید. من همون اول گفتم که می دونم تویه سیستم های مختلف زمان نصبش مختلفه. فقط می خوام اطلاعاتی در این زمینه پیدا کنم. مثلا برای شما با توجه به مشخصات سیستمتون چقدر طول می کشه؟

مرتضی تقدمی
شنبه 28 آبان 1390, 00:32 صبح
از اون آدم هاست که هیچ اطلاعاتی نداره و نمی شه با بیان قدرت های نسخه های بالاتر اون رو توجیه کرد! برای همین می خوام ببینم نرم افزاری که می سازم چقدر حجم پیدا می کنه و زمان نصبش چقدره

با این وجود اگه شما بخواین توی برنامه از گزارش گیری کریستال ریپورت استفاده کنید حدود 17 مگ دیگه نرم افزار کریستال رو باید کنارش بزارید. به نظر من اگه حجم برات مهمه از کریستا استفاده نکن و بجاش از ریپورترهای دیگه استفاده کن و برای دیتابیس هم از لوکال به جای اکسپرس استفاده کن که در این صورت حدود 30 مگ هم از نرم افزارت کم میشه.

شما تصور کنید فقط در حال نصب این برنامه ها هستید. من همون اول گفتم که می دونم تویه سیستم های مختلف زمان نصبش مختلفه. فقط می خوام اطلاعاتی در این زمینه پیدا کنم. مثلا برای شما با توجه به مشخصات سیستمتون چقدر طول می کشه؟

این زمان ها توی سیستم های قدیمی نفتی بود!! توی سیستم های جدید این حجم ها چیزی نیست. مثلا فریم ورک 3.5 نهایتا 5 دقیقه و اکسپرس هم نهایتا 5 دقیقه نصب میشن.

maktab
شنبه 28 آبان 1390, 00:37 صبح
با این وجود اگه شما بخواین توی برنامه از گزارش گیری کریستال ریپورت استفاده کنید حدود 17 مگ دیگه نرم افزار کریستال رو باید کنارش بزارید. به نظر من اگه حجم برات مهمه از کریستا استفاده نکن و بجاش از ریپورترهای دیگه استفاده کن و برای دیتابیس هم از لوکال به جای اکسپرس استفاده کن که در این صورت حدود 30 مگ هم از نرم افزارت کم میشه.

این زمان ها توی سیستم های قدیمی نفتی بود!! توی سیستم های جدید این حجم ها چیزی نیست. مثلا فریم ورک 3.5 نهایتا 5 دقیقه و اکسپرس هم نهایتا 5 دقیقه نصب میشن.

احتمالا از sqlite استفاده کنم. نظرتون چیه؟ بهتر نیست؟

در مورد سیستم هم می شه گفت سیستم اون هم قوی تر از سیستم های قدیمی نفتی نیست!!

مرتضی تقدمی
شنبه 28 آبان 1390, 00:51 صبح
آره. sqlite خوبه. اما توجه کن که شبکه نمیشه و اگه فردا روزی خواستی برنامت رو تحت شبکه کنی به مشکل می خوری. از لوکاله اس کیو ال استفاده کن به نظر من.

maktab
شنبه 28 آبان 1390, 01:22 صبح
آره. sqlite خوبه. اما توجه کن که شبکه نمیشه و اگه فردا روزی خواستی برنامت رو تحت شبکه کنی به مشکل می خوری. از لوکاله اس کیو ال استفاده کن به نظر من.

منظورتون از لوکال sql چیه؟

مرتضی تقدمی
شنبه 28 آبان 1390, 10:45 صبح
http://barnamenevis.org/showthread.php?196628

http://barnamenevis.org/showthread.php?228109-%D8%AA%D9%81%D8%A7%D9%88%D8%AA-%D8%A8%DB%8C%D9%86-sqlexpress-%D9%88-local