PDA

View Full Version : نظر سنجی در ارتباط با شرکت در دوره mvc

queryplus
یک شنبه 29 آبان 1390, 10:16 صبح
من 1 ساله که asp.net کار می کنم دو تا سایتم کامل خودم نوشتم C#‎‎ هم دو ساله که کار می کنم می خواستم از دوستانی که mvc کار کردن بپرسم به نظر شما می توانم در دوره 4 asp.net mvc شرکت کنم چون با خیلی از مطالبی که در این فهرست دیدم نا آشنا هستم آدرس http://fad.ir/Course/Detail/45/64 دو ستان خواهش می کنم راهنمایی کنید

amir-yeketaz
یک شنبه 29 آبان 1390, 19:02 عصر
به نظر من چون شما با asp.net webForm ها کار کردین و کلا با asp.net آشنا هستین میتونین خیلی راحت تر یادگیری asp.net mvc رو با خوندن کتاب و مقالات زیادی که این روزها در بابش وجود داره پیش ببرین ... البته از اینم نباید گذشت که دنیای asp.net mvc خیلی با webform ها فرق داره!

ولی خوب اگه میدونین که دوره ها اینقده خوب هست که از وقتی که خودتون واسه یادگیری بذارین خوب دوره رفتنه بهتره دیگه :دی

Javad_Darvish_Amiry
جمعه 04 آذر 1390, 05:16 صبح
درود بر شما. یاد گرفتن ASP.NET MVC اساسا ربطی به دونستن ASP.NET Web Forms نداره. هر چند که اگه یکی فرم ها رو بدونه مسلما زودتر رشد میکنه، اما دونستن یکی، پیشنیاز اون یکی نیست. در مورد لینکی هم که دادید، خدمتتون چند تا نکته عرض میکنم، تصمیم با شما.
1- اینکه تا جاییکه بنده میدونم و تو وب سایت رسمی محصولات تحت وب میکروسافت منتشر شده (http://asp.net) هنوز ASP.NET MVC 4 نهایی شده و نسخه ای که هست نسخه Developer Preview هست؛ حالا این شرکت محترم از روی چه اساسی دارن چیزی رو تدریس میکنن که هنوز منتشر نشده، الله اعلم! یعنی هنوز هیچ کتابی از MVC 4 چاپ نشده (میتونید به سایت Amazon, Apress, Sams, Pucket و انتشاراتی های معتبر دیگه سر بزنید و مطمئن شید)، و هیچ Tutorial رو هم خود میکروسافت ارائه نداده. تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل
2- لیست مطالبی که تو صفحه ای که آدرس دادید اومده، حداقل نصفش مربوط به Entity Framework هست و ربطی به یادگیری MVC نداره.
3- در بخش 15 (Part 15 : MVC 4 New Features) کلا چیزی جز مزخرفات وجود نداره (ببخشید من جوش آوردم از این بی قانونی و هرج و مرج!). یه سر که به سایت ASP.NET بزنید و برید تو بخش MVC 4 میبینید که عینا همین مطالب در حد هر کدوم دو سه پاراگراف لیست شده! پس اینا از MVC 4 چی رو دارن یاد میدن؟؟؟؟
4- بخش 16 (Part 16 : ASP.NET MVC samples Overview) هم دو تا از پروژه های رایگانی که تو سایت asp.net هست رو آورده. میتونید برید از سایت اصلی پروژه رو کامل دانلود کنید؛ هم ویدیو آموزشی برای هر دو پروژه داره. هم آموختار (مقاله آموزشی، Tutorial) با عکس و توضیح جزء به جزء کد. انگلیسیش هم بسیار ساده و روان هست (معمولا اینجور متون از ساده ترین نثر استفاده میکنن که همه بتونن ازش استفاده کنن). و اگه هم انگلیسیتون خیلی مثل من باشه (یعنی زیر خط فقر) باز عکس ها و کد ها به اندازه کافی گویا هستن. ضمنا ویدیو رو فراموش نکنید.
5- در مورد پیشنیازها کاملا مشخصه که داره بازارگرمی میکنه: تسلط به زبان برنامه نویسی #C، آشنایی با LINQ، آشنایی و تجربه کار با ASP.net
برنامه نویسی وب تسلط به #C نمیخواد! شاید اون بخشی از #C که تو توسعه وب با دات نت (حتی تو سطوح خیلی پیشرفته) استفاده میشه بیست یا حداکثر سی درصد از توانایی ها و قابلیت های #C هم نباشه! آشنایی با LINQ هم همینطور! شما میتونی کلا با ADO.NET سنتی کار کنی یا حتی تو Entity Framework از lambda و delegate و anonymous ها استفاده کنی و هیچ نیازی هم به LINQ نداری! پس نه تنها MVC نیاز به LINQ نداره بلکه حتی EF هم نیاز به لینک نداره. از طرف دیگه EF خودشو کشته پدرشو درآورده به اینجا رسیده، که امثال من و شما با #C محض بتونیم نیازهای داده ای مون رو برطرف کنیم نه اینکه مجبور باشیم باز یه زبون دیگه مثل LINQ رو یاد بگیریم! (این موضوع خواص و فواید LINQ رو انکار نمیکنه، حتی توی EF. من خودم هم بارها پیش اومده که یه کاری تو EF برام با LINQ راحت تر بوده تا chaining. ولی دارم میگم که LINQ پیشنیاز MVC و حتی خود EF هم نیست). آشنایی و تجربه کار با ASP.NET هم که قبلا گفتم. چه ارتباطی بین آقای گودرزی و گل شقایق هست، والله من نفهمیدم.

نتیجه: به نظر من کلاس رفتن خیلی خوبه، چون کاری که خودت تو 10 ساعت انجام میدی، تو کلاس معلم تو 10 دقیقه میتونه بهت منتقل کنه؛ کلی از تجربیاتش میتونی استفاده کنی و کلی چالش ها هست که معلم واقعا منجی آدم میشه. اما (نه هر که سر بتراشد قلندری داند!).

پایان بندی: چند تا لینک میزارم، و به حضرتعالی اطمینان میدم (حاضرم روش شرط ببندم) که مدرسین مرکز مورد نظر شب مطالب این لینک ها رو میخونن و صبح میان تو کلاس تعریف میکنن:

ASP.NET MVC 4 Developer Preview Released (http://haacked.com/archive/2011/09/14/asp-net-mvc-4-developer-preview-released.aspx)
This document describes the release of ASP.NET MVC 4 Developer Preview for Visual Studio 2010. (http://www.asp.net/learn/whitepapers/mvc4-release-notes)
ASP.NET MVC 4 Developer Preview (http://www.asp.net/mvc/mvc4)
What is ASP.NET MVC? (http://www.asp.net/mvc)
ASP.NET MVC Tutorials (http://www.asp.net/mvc/tutorials)
ASP.NET MVC Music Store (http://www.asp.net/mvc/tutorials/aspnet-mvc-music-store)
NerdDinner Tutorials (http://www.asp.net/mvc/tutorials/nerddinner)
The ADO.NET Entity Framework (http://msdn.microsoft.com/en-us/data/ef)

اگه دقت کنی، همه اینها تحت آدرس http://asp.net قرار دارند. یعنی بهترین منبع یادگیری همون سایت رسمی ASP.NET هست. هم Music Store و هم NerdDinner و هم مطالب بسیار زیادی از Entity Framework میتونی همونجا پیدا کنی.
آرزوی موفقیت.

amir-yeketaz
جمعه 04 آذر 1390, 12:04 عصر
رنامه نویسی وب تسلط به #C نمیخواد! شاید اون بخشی از #C که تو توسعه وب با دات نت (حتی تو سطوح خیلی پیشرفته) استفاده میشه بیست یا حداکثر سی درصد از توانایی ها و قابلیت های #C هم نباشه! آشنایی با LINQ هم همینطور! شما میتونی کلا با ADO.NET سنتی کار کنی یا حتی تو Entity Framework از lambda و delegate و anonymous ها استفاده کنی و هیچ نیازی هم به LINQ نداری! پس نه تنها MVC نیاز به LINQ نداره بلکه حتی EF هم نیاز به لینک نداره. از طرف دیگه EF خودشو کشته پدرشو درآورده به اینجا رسیده، که امثال من و شما با #C محض بتونیم نیازهای داده ای مون رو برطرف کنیم نه اینکه مجبور باشیم باز یه زبون دیگه مثل LINQ رو یاد بگیریم! (این موضوع خواص و فواید LINQ رو انکار نمیکنه، حتی توی EF. من خودم هم بارها پیش اومده که یه کاری تو EF برام با LINQ راحت تر بوده تا chaining. ولی دارم میگم که LINQ پیشنیاز MVC و حتی خود EF هم نیست). آشنایی و تجربه کار با ASP.NET هم که قبلا گفتم. چه ارتباطی بین آقای گودرزی و گل شقایق هست، والله من نفهمیدم.

ما که آخرش نفهمیدیم چی شد!!! کی به کی شد؟!!

من نمیفهمم منظورتون از پیش نیاز چیه !!! ولی اینو میدونم که تقریبا هر سورس کد به روزی رو که دیدم از EF Code First که با استفاده از DbContext بوده استفاده کرده (گل سرسبد هم اکنون EF!)و یه چندتایی هم از Ef Model-first و اون قدیمیتراش از Linq to Sql ...
به نظر من که Model معنای واقعیشو با استفاده از ORM هایی مثه EF پیدا میکنه که همون Entity ها در این بخش قرار میگیرند ...

به هر حال شما برای کار با فرضا پروژه Music Store باید از Linq بدونین!!! ... مثلا یکی از بهترین کتابهای نوشته شده در باب asp.net mvc یعنی کتاب Pro asp.net mvc 3 framework این موارد رو پیش نیاز ادامه ی کار تو کتابش میدونه :

■Chapter 5: Essential Language Features .................................................. .............89
Essential C# Features .................................................. .................................................. ..89
Using Automatically Implemented Properties .................................................. ...................................... 89
Using Object and Collection Initializers .................................................. ................................................ 92
Using Extension Methods .................................................. .................................................. ................... 94
Using Lambda Expressions....................................... .................................................. ............................ 99
Using Automatic Type Inference......................................... .................................................. ................ 101
Using Anonymous Types .................................................. .................................................. .................. 102
Performing Language Integrated Queries........................................... .................................................. 103

و این کارو قبل از اینکه پروژه ی اصلی خودشو (SportsStore) شروع کنه از شما میخواد که یاد بگیرینش(هر چند که خودم از قبل میدونستم و این بخشو رد کردم!)

به هر حال ما هم میدانیم که با Ado.net خام هم میشه با Mvc کار کرد ولی تقریبا الان هیشکی این کارو نمیکنه و همه به EF DbContext رو آوردن ... حتی همین چند روز پیش جولی لرمن مطالب جالبی در باب Ef Code-first تو وبلاگش نوشت(و حتی کتابی هم براش نوشت!) که نشون میده آینده ی EF رو همین مبحث مانور میده! مثلا ابزار Entity Migration هم اکنون در نسخه ی آلفا به سر میبرد و ...

موفق باشید ...

meisam3322
جمعه 04 آذر 1390, 15:59 عصر
با سلام،

با ایشون موافقم. اگه اینها رو میگی که آموزش میدن و مدرک میدن، حداقل یه چشمه از کاراشونو توی وب سایتشون انجام میدادند... مثل استفاده از Ajax و خیلی چیزایه دیگه

Javad_Darvish_Amiry
جمعه 04 آذر 1390, 19:02 عصر
@amir-yeketaz درود بر شما جناب جلوداری عزیز. ممنون از توجهتون به پاسخ بنده. اما فکر میکنم که نتونستم توضیحاتمو خوب بنویسم که در شما سوء برداشت بوجود آورد.
منظورم از پیشنیاز: دیدگاه یک: سایتی هست که دوستمون معرفی کردن و مطالب ذکر شده رو بعنوان پیش نیاز برای یادگیری ASP.NET MVC معرفی کردن دیدگاه دو: خود کلمه پیش نیاز که معنیش همراهشه! یعنی عملا هیچکدوم از مطالب ذکر شده پیش نیاز ASP.NET MVC نیست. هر چند هر چی بیشتر بدونی بهتره و بهتره و بهتره، اما این معنای اینو نمیده که اگه LINQ ندونی نمیتونی MVC یاد بگیری یا کار کنی و پروژه بزنی!
در مورد سورس-کد های بروز، بله کاملا حق با شماست، اما چندین وجه دیگه هم تو بررسی موضوع دخیل هست که متاسفانه شما اونو در نظر نمیگیری. مثلا تاریخ انتشار سورس-کد، هدف انتشار، سورس های منتشر شده قبلی، نسخه های قبلی منتشر شده از همون سورس، طیف خوانندگان، و و و. این که همه آموختارهای سایت x از DbContext API استفاده میکنن، معنای اینو نمیده که وحی منزل هست که حتما باید با DbContext کار کرد. در مورد کتابی هم که مثال زدید، بله نویسنده مذکور در مورد کتاب مذکور با توجه به ساختاری که چیده و نحوه آماده کردن مطالب، گفته که LINQ نیاز داری! من هم یه دوره آموزشی MVC تدوین کردم که کلا از دیتابیس استفاده نکردم و با استریم و فایل کار میکنم! دوره ام هم تا حالا خیلی خوب بوده و کسی ناراضی از کلاسم نرفته بیرون! پس میشه گفت: Stream ها هم جزو پیش نیاز MVC هستن؟؟؟ قیاستون قیاس مع الفارق هست دوست عزیز. من در مورد خود موضوع صحبت میکنم و شما از حاشیه هاش برای من ادله میارید.
برای کار کردن با Music Store هم نیاز نیست LINQ بدونی. چون ویرایش هایی از MS هستن که با LINQ ویرایش های دیگه هستن که کلا با Chaining و ویرایش هایی هم هستن که از هر دو استفاده کردن. بیشتر به این برمیگرده که تو چه تاریخی پروژه رو دانلود کنید. چون مرتبا آپدیت میشه و سورس تغییر میکنه (شخصا تقریبا تو دوره های یک و نیم تا دو ماهه چند تا از آموختارهای مهم سایت asp.net رو دوره میکنم!).
اما نکته مهمتر اینه که بنده اصلا LINQ رو انکار نکردم (و اگه پاسخ اولم رو بخونید توش توضیح هم دادم)! یعنی این بحث از اساس بی پایه است. بنده صرفا عرض کردم کار کردن با ASP.NET MVC الزامی به دونستن LINQ نداره. کار کردن با EF هم همینطور. اگه فکر میکنید نیازه، هر عبارت LINQ که دوست دارید بنویسید تا من Chainش رو بنویسم! نکته بعدی اینه که دونستن MVC حتی نیاز به دونستن EF هم نداره. فرمودید:

به نظر من که Model معنای واقعیشو با استفاده از ORM هایی مثه EF پیدا میکنه که همون Entity ها در این بخش قرار میگیرند
این با عرض پوزش معنای اینو میده که شما درک درست و کاملی از Model و Entity ندارید. (نکته: این حرف شما در قیاس مثل این میمونه که چندین ماه پیش یکی از اساتید محترم تو همین سایت اندر معایب MVC فرموده بود که: اگه من تو یه View اصلا Model نداشته باشم تکلیف چیه؟ پس MVC بدرد نمیخوره!) اگه بنا به حرف شما باشه سیستم هایی که از noSQL و Graph-DBها استفاده میکنن یا مثلا مثل StackOverFlow لایه DALشون ترکیبی از ORM و ADO.NET سنتی هست (تازه نه ORMهای شناخته شده مثل EF یا nH ،بلکه ORMی که خودشون نوشتن و توسعه دادن) اصلا سیستم نیستن!
پایان بندی: توی دو تا پروژه آخری که خودم کار کردم، حتی یه خط LINQ هم ننوشتم! و جالب ترش اینجاست که اولین پروژه ای که با ASP.NET MVC نوشتم، اصلا از ORM استفاده نکردم! چون لایه های DAL و BLL رو از قبل داشتم و از همونها استفاده کردم! الان هم مشغول پروژه ای هستم که ترکیبی از EF و ADO.NET سنتی هست. هیچ مشکلی هم ندارم؛ از طرف دیگه سطح و نیازمندیهای پروژه طوری هست که اگه بخواد کلا با EF اجرا بشه (یا هر ORM دیگه) یقینا به مشکل برمیخوره. کما اینکه پروژه هایی هم وجود دارن که از همه الگوهایی که میشناسیم استفاده میکنن (MVC, DI, RP, TDD, DDD, ...) اما لایه داده شون از هیچ ORMی استفاده نمیکنه. مثل LinkedIn. اگه یه سرچ بزنید کلی مستندات از LinkedIn پیدا میکنید که تیم توسعه اش منتشر کرده. منظور نهاییم اینه که همه این ابزارها صرفا یک ابزار هستن نه وحی آسمانی. باید با توجه به نیازمندیهای پروژه این توان وجود داشته باشه که بهترین ابزار انتخاب بشه. از طرف دیگه معمولا همه این ابزارها طوری طراحی و پیاده سازی میشن که وابسته به ابزار دیگه ای نباشن. یعنی این نباشه که یاد گرفتن یکی مستلزم یاد گرفتن اون یکی باشه. شما فقط میتونی با LINQ تو EF کار کنی؛ یا فقط میتونی از chaining استفاده کنی یا از هر دوش. هیچکدوم وابسته به اون یکی نیست؛ هر چند دونستن هر دوش امتیاز محسوب میشه و توانایی رو میبره بالا.
امیدوارم تونستم باشم خوب توضیح بدم. آرزوی موفقیت.

amir-yeketaz
جمعه 04 آذر 1390, 21:50 عصر
ببینین من حرفایه شما رو نقض نکردم و کاملا قبول دارم ... از این جهت به اون قسمت توجه کردم که اینو بگم:

گیرم که طرف اومد به قول شما با راهی جز Linq و اینا یه پروژه mvc نوشتو اینا ... و یه چیزایی یاد گرفت(که مسلما هم یاد میگیره و به دردش میخوره!) ... ولی حالا که یه خورده رشد کرده باس بره سمت پروژه های متن باز و مقاله های زیادی که تو نت هست ... خوب همون طور که میدونین تقریبا تمام مقالات نوشته به صورت عمومی میانو از Linq در برنامه نویسیشون استفاده میکنن ... حالا اگه طرف Linq ندونه به مشکل برمیخوره دیگه ...

کلا اینجوری میتونم بگم که Linq پیش نیاز mvc نیست از این لحاظ که اجباری به یادگیری اون و استفاده از اون در mvc وجود نداره ... و از یک لحاظ linq پیش نیاز mvc هست چون که از اون خیلی در mvc و پروژه های مختلف استفاده میشه ...

ولی خوب در کل هر دات نت کار خیلی خیلی خوبه که بدونه linq چیه و ازش به نحو احسن بتونه استفاده کنه!

موفق باشید

asif1358
جمعه 04 آذر 1390, 22:49 عصر
سلام.
یکی از بچه که می گفت در این دوره شرکت کرده و دوره خیل خوبیه:متفکر:
ضمنا من با آقای جلوداری بیشتر موافقم.
به نظرم پیش نیازهای mvc همان چیزهاست که در سایت نوشته؛ (اگه واقعا می خواهیم یاد بگیریم و با تکنولوژی های روز کار کنیم).

asif1358
جمعه 04 آذر 1390, 22:51 عصر
سلام.
یکی از بچه که می گفت در این دوره شرکت کرده و دوره خیل خوبیه :متفکر:
به نظرم پیش نیازهای mvc همان چیزهاست که در سایت نوشته؛ (اگه واقعا می خواهیم یاد بگیریم و با تکنولوژی های روز کار کنیم).

asif1358
جمعه 04 آذر 1390, 22:59 عصر
سلام.
یکی از بچه که می گفت در این دوره شرکت کرده و دوره خیل خوبیه :متفکر:

queryplus
شنبه 05 آذر 1390, 13:12 عصر
اکثر ما ایرانی ها عادت داریم در هر حوزه ایی حتی اگر تخصص هم نداریم اظهار نظر کنیم ولو نظرمان باعث به اشتباه افتادن و یا توهین به داشته های سایرین شود

ضمن تشکر ازهمه دوستانی که دراین زمینه راهنمایی کرده اند اما چند نکته در ارتباط با مطالب Javad_Darvish_Amiry

1. من در سوالم گفته بودم asp.net روحدود یکسال بنا به نیاز پیش آمده در شرکت کار می کنم و قصد یاد گیری mvc را دارم نه دانت که شما فلسفه استفاده از linq و ef را آنهم با مثال های عامه و Cheap و استدلال های غیر منطقی برای من توضیح می دهید

2. من ار دوستانی که asp.net mvc کار کرده بودن و در این زمینه صاحب نظر هستند راهنمایی خواستم

من مدت کمی هست که خودم شروع به مطالعه مطالب مربوط به mvc کرده ام

فکر می کنم جنابعالی هیچ چیز از mvc نمی دانید یا اگر هم چیزی می دانید یا سطحی است و یا اشتباه ظاهرا اصلا متوجه مفهوم Model نشده اید که این مطالب را بیان نموده اید ضمنا هر شخص نیمه حرفه ایی در زمینه ef متوجه می شود که مطالب مطرح شده در این زمینه مربوط به قسمت Modeling Data می باشد

در همین مدت کوتاه مطالعه من به اهمیت استفاده از linq در قسمت های مختلف mvc مانندview پی برده ام تعجب می کنم جنابعالی چگونه این سخنان را مطرح می کنید

آقای محترم بنده نه بیسواد هستم و نه نابینا که جنابعالی چند کلمه را در google جستجو کنید و بعد لینک آن را برای من بگذارید خیلی خوب هم می دانم بهترین منابع یاد گیری کتب aprèss , Oreilly …می باشد اما بدلیل کمبود زمان و نیاز فوری خواستم در دوره شرکت کنم و از دوستانی که در این زمینه وارد هستند و کار کرده اند راهنمایی خواستم

من به مطالب مطرح شده در سیلابس مورد اشاره کاری ندارم و اصلا شاید به علت کمبود وقت این ترم در دوره شرکت نکنم اما وبلاگ تان را مطالعه کرده ام با توجه به سابقه ایی که در .net دارم (حدود 6 سال) احساس می کنم شما نیاز به راهنمایی دارید خیلی مایل هستم با شما صحبت کنم شاید مسیری را که انتخاب کرده اید نیاز به بازنگری داشته باشد متاسفانه it در کشور ما به خاطر حضور افراد غیر متخصص که غالبا هم صاحب نظر هستند لطمات بسیار خورده است

با تشکر از مهندس جلوداری به خاطر راهنمایی منطقی شان

queryplus
شنبه 05 آذر 1390, 13:13 عصر
..........

sia_2007
شنبه 05 آذر 1390, 15:01 عصر
سلام

خطاب به اون دوست عزیزی که متاسفانه جوش آورده بودند، بایدخطاب کنم، که شما هیچ شناختی از هیچ چیزی ندارید.

نه از تجارت سر در میآورید.

نه از آموزش

نه از برنامه نویسی

چطور ؟

وقتی شرکت مایکروسافت یک محصول ( تکنولوژی و یا هر آیتمدیگری اعم از سخت افزار و نرم افزار )، را ارائه میکند، از مدتها قبل از ارائهنسخه اصلی، 2 آیتم را ارائه میکند، یک نسخه Developer Preview

و دو آموزش هایی که در بلاگها ( و نه به صورت رسمی ) ارائهمیشوند.

اگر مطالب وبلاگ آقای اسکات گو را بخوانید، که ایشان پدر ASP.NET هستند،قسمت زیادی از آموزش

های ایشان در مورد ASP.NET 4.5 است.

شک ندارم خواهید گفت، مایکروسافت احمق است، و اسکات گوشارلاتانی بیش نیست.

چون همانطور که در ابتدای حرفهایم گفتم، شما از این مطالبسر در نمیآورید.

حالا این که چرا اظهار نظر میکند، از این است که ما علاقهبه این کار داریم، از تز دادن در سیاست گرفته

تا درمان و آموزش و پرورش

مضخرفاتی رو هم که میفرمایید رسما از سایت مایکروسافت کپیشده ( بنا به گفته خودتون )، پس خواهشا انتقادتون رو به سایت مایکروسافت بگید.

اگه میگید مطالبش تو دوره آموزش داده نمیشه، که این پیشداوری هستش، و به همون 3 تا علت اول بر میگرده

ایشون میخوان تو دوره Dependency Injection بگویند،حتی بهترین برنامه نویسها هم کمتر از این
آیتم سر در میآورند، MVC جای بی سواد ها نیست، شما هنوز نمیدونید اگر ایشونمیخوان Unit Testing

رو آموزش بدن، برای Mock بهفریمورک Moq نیاز دارند و این فریمورک غرق در Lambda است،

اگه این پیش نیازهارو نخواد، یکی مثل شما میره سر کلاس، بعد ایشون میمونه و شما و Castle و

Dependency Injection

من این اولین آموزشگاهیه که میبینم خودش پیش نیازهای دورشرو اعلان میکنه

نگفته باید Lambda رو تو آموزشگاه ما یاد بگیرید، گفته بهتره بلدباشید

من هم اگه نمیدونستم Moq چیه،و چه نیازی به Lambda داره، حرف شما رو تایید میکردم

شاید بگید Unit Testing آموزششدر MVC اجباری نیست، که به نظر من این طور نیست،

خواستید توضیح میدم

و یا این که میگید اجباریه، ولی باید با RHino بگیمکه قدیمیه و Lambda نمیخواد

یه بنده خدایی هم نشسته داره راه به راه به ایشون جواب میده

به حرفهایی که این دوست مقیم آمل مون گفتن در ادبیات میگنسفسطه

موفق باشید، ولی نه در گمراه کردن مردم

در کل ولی من دوره های این آموزشگاه رو به استثنای این یکیتایید نمیکنم

این دورشون خوبه، من تایید میکنم به نوبه خودم