PDA

View Full Version : نمایش تصادفی یک عدد از بانک

saman6488
یک شنبه 29 آبان 1390, 14:53 عصر
با سلام،دوستان من یک بانک اطلاعاتی دارم که یه id داره و یک فیلد داره که شماره تلفن توش ذخیره میشه حالا میخام با تابع random بهم شماره تلفن تصادفی بده و توی یه دیتا گرید یا تکست باکس نشونم بده،ممنون میشم کمکم کنید .

Mahmoud Zaad
یک شنبه 29 آبان 1390, 15:32 عصر
سلام
شما اول از بین id ها، Id های تصادفی پیدا کن بعد یه select بزن و شماره تلفن اون id رو استخراج کن.

Random rd = new Random();
int rdnumber = 0;
rdnumber = rd.Next(1, 100);
یک کمترین مقدار id هست و 100 بیشترین مقدار

saman6488
دوشنبه 30 آبان 1390, 23:58 عصر
سلام
شما اول از بین id ها، Id های تصادفی پیدا کن بعد یه select بزن و شماره تلفن اون id رو استخراج کن.

Random rd = newRandom();
int rdnumber = 0;
rdnumber = rd.Next(1, 100);
یک کمترین مقدار id هست و 100 بیشترین مقدار

حالا اگه چندین ای دی رو بخام چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟روش شما فقط برا یه ای دی جواب میده نه چندین ای دی مثلا من میام 15 تا عدد تصادفی تولید شه و طبق اون داد هامو از دیتا بیس نشون بدم،برا این کار باید چی کنم؟؟؟؟ممنون میشم جواب بدید.

mmd2009
سه شنبه 01 آذر 1390, 00:31 صبح
با سلام

شما به چه صورتی به بانک اطلاعاتی متصل میشید ؟ ایا در مورد Sql Dynamic چیزی شنیدید ؟ فکر کنم اشنایی به این موضوع به دردتون بخوره در این مورد

موفق باشید

saman6488
سه شنبه 01 آذر 1390, 07:59 صبح
با سلام

شما به چه صورتی به بانک اطلاعاتی متصل میشید ؟ ایا در مورد Sql Dynamic چیزی شنیدید ؟ فکر کنم اشنایی به این موضوع به دردتون بخوره در این مورد

موفق باشید
ممنون از لطفتون من به صورت کد به دیتا بیس وصل میشم یعنی از ابجکت دیتا اداپتور و دیتا ست استفاده میکنم
اینم کدمه

IEnumerable<int> UniqueRandom(int minInclusive, int maxInclusive)
{
List<int> candidates = new List<int>();
for (int i = minInclusive; i <= maxInclusive; i++)
{
candidates.Add(i);
}
Random rnd = new Random();
while (candidates.Count > 1)
{
int index = rnd.Next(candidates.Count);
yield return candidates[index];
candidates.RemoveAt(index);
}

حالا مشکل اینه lمن میخام بین یه بازه مثلا از یک تا 7000 70 تا رو برام به صورت رندوم جدا کنه،برا این کار کد رو باید چه جور کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟

saman6488
سه شنبه 01 آذر 1390, 08:59 صبح
سلام اقا برای اینکه بخام یه مقدار خاصی رو از اعدادی که تولید میشه جدا کنم چی باید بکنم؟؟؟؟؟؟؟؟

az.heidarzadeh
سه شنبه 01 آذر 1390, 10:33 صبح
سلام
برای اینکه یه تعداد عدد رندم ایجاد کنی باید ا حلقه استفاده کنی برای جدا کردن یه مقدار خاص از عددت هم اونو cast کن به رشته و بعد با تابع ()substring جداش کن...