PDA

View Full Version : گفتگو: همراهی برای ساخت مسنجر تحت اینترنت

alimanam
سه شنبه 01 آذر 1390, 19:36 عصر
با سلام

من چندی قبل به دنبال نوشتن مسنجری بودم که تا اندازه ای هم موفقیت آمیز بود ولی به دلیل اینکه کل بار برنامه نویسی و طراحی بر عهده خودم بود نتونستم تکمیلش کنم . برنامه تقریبا خوب بود ولی در ارسال و دریافت پیغام کمی کند بود ( در حد 4-3 ثانیه طول میکشید تا ارسال کنه ) تصمیم گرفتم روش رو به کلی عوض کنم و به سمت سوکت برم که به نظرم خیلی بهتره تا روش استفاده از دیتابیس ! برای اینکه استارت کار رو بزنم برای تست اولیه از نتیجه کاری که الان دارم روش کار میکنم از دوستان میخوام که این برنامه کوچک رو تست کنن . مرسی

http://20uploads.com/images/1390/azar/13219808191.jpg

ورژن 1.1
نکته : در انتشار برنامه توجی به اینترفیس نشده و بیشتر عملکرد و یافتن باگ ها و معایب مورد توجه قرار گرفته .

http://20uploads.com/images/1390/azar/13221286111.jpg

hakan648
چهارشنبه 02 آذر 1390, 23:18 عصر
سلام
ضمن تشکر از شما دوست عزیز

بنده قبل از دریافت این برنامه فکر کردم که سورس را هم قرار دادید !!
تست کردم و به درستی کار کرد .

تصمیم ندارید سورس را هم منتشر کنید ؟

alimanam
پنج شنبه 03 آذر 1390, 13:09 عصر
با سلام

ویرایش 1.1 منتشر شد برای دریافت برنامه از پست شماره یک استفاده کنید ( فایل ضمیمه دومی )

در این ویرایش :

گفتگوی خصوصی بین افراد آنلاین
نمایش افرادی که در چت روم هستن
ذخیره گفتگو ها

دوستانی که علاقمند به برنامه نویسی این مسنجر هستن لطفاً فقط به صورت خصوصی پیغام بدن و در این تاپیک پست ندن . از دوستانی که تست میکنن می خوام که پیشنهادات و باگ های احتمالی رو در همین تاپیک بدن تا هم من هم دوستان دیگه استفاده کنیم .

موفق باشید ./

barnamenevisjavan
جمعه 04 آذر 1390, 13:44 عصر
سلام من نمیتونم اتصال برقرار کنم!
گزینه اتصال رو انتخاب میکنم میگه نام وارد کنید یه اسم میدم بهش یکم وامیسته بعد ارور میده میگه server is not accesible
مشکل چیه؟
من یه سوال هم دارم ما با چه کسایی میتونیم چت بکنیم؟ایا فقط کسانی که توی این سایت عضو هستن؟
یکم بیشتر توضیح بدین لطفا اگرم امکانش هست سورس رو برام پیغام خصوصی کنید

alimanam
جمعه 04 آذر 1390, 13:48 عصر
سلام من نمیتونم اتصال برقرار کنم!
گزینه اتصال رو انتخاب میکنم میگه نام وارد کنید یه اسم میدم بهش یکم وامیسته بعد ارور میده میگه server is not accesible

با سلام

فعلا در حال به روز رسانی سرور هستم برنامه سمت سرور خاموشه .

من یه سوال هم دارم ما با چه کسایی میتونیم چت بکنیم؟ایا فقط کسانی که توی این سایت عضو هستن؟

خیر هرکسی که وارد چت روم بشه میتونین چه در روم و چه به صورت خصوصی باهاش گفتگو کنین .

موفق باشید ./

ArashRoshan
جمعه 04 آذر 1390, 16:31 عصر
سلام ، از برنامتون خوشم اومد:چشمک: ! ولی به دلیل کمبود وقت نمی تونم با شما همکاری کنم:خجالت: .

ازتون خواهش می کنم بگید سرور کجاست ؟ برنامه ی تحت سرور یعنی چی ؟ چطور اجراش کردید ؟ تو کامپیوتر خودتون اجراش میکنید ؟ اگه بله ، یعنی کامپیوترتون شبانه روز روشنه ؟ از جایی سرور خریدید ؟ لطفا در کل در مورد سرور توضیح بدید.

_Faraz_
جمعه 04 آذر 1390, 16:38 عصر
سلام ، از برنامتون خوشم اومد:چشمک: ! ولی به دلیل کمبود وقت نمی تونم با شما همکاری کنم:خجالت: .

ازتون خواهش می کنم بگید سرور کجاست ؟ برنامه ی تحت سرور یعنی چی ؟ چطور اجراش کردید ؟ تو کامپیوتر خودتون اجراش میکنید ؟ اگه بله ، یعنی کامپیوترتون شبانه روز روشنه ؟ از جایی سرور خریدید ؟ لطفا در کل در مورد سرور توضیح بدید.

سلام
درمورد سرور برنامه سرور برنامه ای که وقتی که شما بیه پیغام برای یه نفر می زنید برنامه اول میره به سرور بعد می ره سمت اون شخص اجراش هم روی سرور هست کامپیوتر سرور که معمولاً جا هایی مثل پارس آنلاین و ... ارائه می دن

alimanam
جمعه 04 آذر 1390, 16:58 عصر
با سلام

برنامه سمت سرور روشن شد میتونین استفاده کنین .

ازتون خواهش می کنم بگید سرور کجاست ؟

سرور چیز عجیب و غریبی نیست که جای به خصوصی باشه روی یک PC هستش ولی با امکانات و قدرت خیلی بیشتر .

برنامه ی تحت سرور یعنی چی ؟

اگه منظورتون از تحت سرور , همون سمت سرور باشه یعنی اینکه برنامه به صورت یک سرویس دهنده به بقیه برنامه هایی که بهش متصل میشن ( در اینجا نوع اتصال TCP/IP هستش )

تو کامپیوتر خودتون اجراش میکنید ؟

میتونستم روی PC خودم اجراش کنم اما نه آی پی ولید داشتم نه اینکه میتونستم همیشه سیستم خودم رو روشن نگه دارم :چشمک:

اگه بله ، یعنی کامپیوترتون شبانه روز روشنه ؟ از جایی سرور خریدید ؟ لطفا در کل در مورد سرور توضیح بدید.

جواب شما رو در توضیح بالا دادم . سرور رو از کجا خریدم مهم نیست ( نام نبردم چون تبلیغ میشد ) سایت ها و شرکت هایی زیادی هستن که این نوع خدمات رو ارائه میکنن .

موفق باشید ./

_Faraz_
شنبه 05 آذر 1390, 08:45 صبح
دوست عزیز شما می خواین یه مسنجر کامل درست کنین نه؟

nikooo
سه شنبه 04 بهمن 1390, 01:50 صبح
من تا حالا ندیدم دوستان با اشتراک گزاشتن سورس هاشون کمکی در راستای افزایش دانش برنامه نویسی دیگران داشته باشن بیشتر شبیه نمایشه
البته عزرخواهی مکنم

alimanam
سه شنبه 04 بهمن 1390, 14:15 عصر
با سلام

من تا حالا ندیدم دوستان با اشتراک گزاشتن سورس هاشون کمکی در راستای افزایش دانش برنامه نویسی دیگران داشته باشن بیشتر شبیه نمایشه
البته عزرخواهی مکنم

دوست عزیز سورس این برنامه کوچک , خیلی کوچکتر از اونه که دست شما نباشه به این دلیل سورس رو نزاشتم چون IP & Port هاست رو به صورت مستقیم در سورس کد برنامه نوشته بودم و حتما میدونین به دلیل امنیتی صحیح نیست به صورت عمومی این اطلاعات رو منتشر میکردم . شما اگه سورس این برنامه رو میخواین بفرمائین ( پ . خ ) کنین من واستون ارسالش میکنم .

موفق باشید ./