PDA

View Full Version : عکس در background یک فرم؟

oghab
یک شنبه 08 آبان 1384, 19:43 عصر
سلام
چطوری میشه یه عکس در backgrund یک فرم گذاشت.
و چطور میشه button ها label های که روش میگذارم را یه حالتی مثل transparent بدم که عکس پشت زمینه پیدا باشه؟
ممنون میشم!
---------------------
التماس دعا

vcldeveloper
دوشنبه 09 آبان 1384, 05:14 صبح
//OnPaint event-handler
procedure TForm1.FormPaint(Sender: TObject);
var
BG : TBitmap;
begin
BG := TBitmap.Create;
try
//if the bitmap is stored in the EXE file as a resource
//BG.Handle := LoadBitmap(hInstance,'My_Bitmap');
//if the bitmap is stored in an external file...
BG.LoadFromFile('My_FileName');

Canvas.StretchDraw(ClientRect,BG);
finally
BG.Free;
end;
end;

چطور میشه button ها label های که روش میگذارم را یه حالتی مثل transparent بدم که عکس پشت زمینه پیدا باشه؟
خاصیت Transparent اون کنترل ها را True کنید

oghab
دوشنبه 09 آبان 1384, 09:32 صبح
سلام
ممنون از راهنماییتون!
در مورد گذاشتن عکس در پشت زمینه فرم به روشی که شما گفتید موفق شدم!
ولی در مورد خاصیت transpatent مثلا برای یک button نه در پنجره peroperties چنین چیزی پیدا کردم. نه وقتی از طریق کدنویسی خواستم انجام بدم و مثلا بنویسم button1.transparent:=true; جواب میده. یعنی وقتی اینو می نویسم error میده!
ممنون میشم بازم راهنمایی کنید!
موفق باشید!
---------------------------------
التماس دعا

Mahdi-563
دوشنبه 09 آبان 1384, 14:50 عصر
آقا ممنون !!
خیلی حال دادی

vcldeveloper
سه شنبه 10 آبان 1384, 01:53 صبح
ولی در مورد خاصیت transpatent مثلا برای یک button نه در پنجره peroperties چنین چیزی پیدا کردم. نه وقتی از طریق کدنویسی خواستم انجام بدم و مثلا بنویسم button1.transparent:=true; جواب میده. یعنی وقتی اینو می نویسم error میده!
TButton خاصیت Transparent نداره، شما می تونید از TSpeedButton استفاده کنید، یا اینکه پیاده سازی Transparent در دلفی را مطالعه کنید و خودتون یک کامپوننت جدید بسازید که Transparent داشته باشه.

Naficy
چهارشنبه 11 آبان 1384, 05:49 صبح
و یا از جستجوی SetWindowRgn در این سایت استفاده کنید! (البته برای شکل دار کردن دکمه)

oghab
چهارشنبه 11 آبان 1384, 14:40 عصر
TButton خاصیت Transparent نداره، شما می تونید از TSpeedButton استفاده کنید، یا اینکه پیاده سازی Transparent در دلفی را مطالعه کنید و خودتون یک کامپوننت جدید بسازید که Transparent داشته باشه.

سلام
speedbutton خاصیت tarnasparent داره ولی وقتی true می کنم. بازم عکس پس زمینه پیدا نیست!!

mzjahromi
شنبه 14 آبان 1384, 13:54 عصر
یه خاصیت داره بنام Flat اون رو True kon ببین جوابت رو می ده

oghab
شنبه 14 آبان 1384, 16:18 عصر
سلام
مرسی حالا transparent کار می کنه ولی دیگه دکمه زیاد پیدا نیست. به هر حال جوابمو میده و ممنون.