PDA

View Full Version : سوال: اضافه شدن متن با فشار یک کلید

RoostaYeBekr
چهارشنبه 09 آذر 1390, 14:57 عصر
سلام
:لبخندساده:
من می خواهم وقتی مثلا کلید F3 روی کی برد یا مثلا کلیدCtrl + i را روی کی برد فشار می دهم ، یک متنی بدون پست بک ، بر روی TextBox ام قرار داده شود .

این موردی که می گم برای بعضی از اتوماسیون های اداری ، مثل نرم افزار هایی که برای رئیس دفتر ها وجود داره ،استفاده می شود . چون اونها یا شاید حتی منشی ها باید بارها متنی را تایپ کنند . توی این متنی که تایپ می کنند ، خیلی از واژه ها زیاد استفاده می شه . مثل : با عرض سلام و احترام

من می خوام وقتی منشی یا کاربر ، کلید F3 رو روی کی برد می زنه ، عبارت با عرض سلام و احترام ، توی TextBox بیاد .

ممنون

meisam3322
چهارشنبه 09 آذر 1390, 15:15 عصر
با سلام،

دوست عزیز از Jquery یا جاوا اسکریپت استفاده کن. جستجو کن توی گوگل پیدا می کنی

موفق باشی

RoostaYeBekr
چهارشنبه 09 آذر 1390, 15:53 عصر
با سلام،

دوست عزیز از Jquery یا جاوا اسکریپت استفاده کن. جستجو کن توی گوگل پیدا می کنی

موفق باشی

ببین اینکه کاربر از کدام کلیدها برای اضافه کردن متن دلخواهش می خواهد استفاده کند ، توسط خود کاربر ، تعریف می شود . مثلا کاربر برای اضافه کردن سلام ، کلید F3 را تعریف کرده و برای اضافه کردن با تقدیم احترامات ، کلیدCTRL + n را تعریف می کند . بعد اینها در بانک اطلاعاتی ذخیره می شود .

راستی من می خوام این رو سرچ کنم ، ولی با موضوعاتی که من سرچ می کنم ، جواب های نامرتبط می آورد .

MSN_Issue
چهارشنبه 09 آذر 1390, 19:39 عصر
این کدا رو ببینید :

<input id="scriptBox" type="text" onkeypress="return runScript(event)" />function runScript(e) {
if (e.keyCode == 13) {
do_your_func();
return false;
}
}

کد بالا برای کلید اینتر تابع do_your_func() رو صدا میزنه و ...
حالا شما دیگه برای بقیه ی کلید ها و ... هم خودت بسازشون .

اینم برای کلید های ترکیبی (ctrl+...)
if( e.keyCode == 71 && e.ctrlKey ) { // ctrl+g }

RoostaYeBekr
چهارشنبه 09 آذر 1390, 21:20 عصر
این کدا رو ببینید :

<input id="scriptBox" type="text" onkeypress="return runScript(event)" />function runScript(e) {
if (e.keyCode == 13) {
do_your_func();
return false;
}
}

کد بالا برای کلید اینتر تابع do_your_func() رو صدا میزنه و ...
حالا شما دیگه برای بقیه ی کلید ها و ... هم خودت بسازشون .

اینم برای کلید های ترکیبی (ctrl+...)
if( e.keyCode == 71 && e.ctrlKey ) { // ctrl+g }

مرسی . ببین یک سوال : اگر ما بخواهیم وقتی کاربر F1 را برای این کار انتخاب می کند ، به جای F1 ، کادر مربوط به Help باز نشود ، و متن انتخابی کاربر اضافه شود ، چه کار باید بکنیم ؟

آیا این به یک چیز سروری در ASP.NET نیاز دارد . البته احتمال 80% ندارد .

MSN_Issue
چهارشنبه 09 آذر 1390, 22:19 عصر
اون return false که آخر if هست به این معنیه که دیگه اون دکمه کار اصلی خودشو انجام نده !!!
مثلا توی اون کد با زدن اینتر دیگه نمیره خط بعد ...
حالا این باید برای کلید های F هم جواب بده !! مگر این که ویندوز براش کاری کرده باشه که اونم فکر نکنم بشه کاریش کرد ...!

RoostaYeBekr
پنج شنبه 10 آذر 1390, 16:38 عصر
اون return false که آخر if هست به این معنیه که دیگه اون دکمه کار اصلی خودشو انجام نده !!!
مثلا توی اون کد با زدن اینتر دیگه نمیره خط بعد ...
حالا این باید برای کلید های F هم جواب بده !! مگر این که ویندوز براش کاری کرده باشه که اونم فکر نکنم بشه کاریش کرد ...!
من هم فکر می کردم که return false این کار رو می کنه . ولی نمی کنه .

بعد من مطمئنم که استفاده از F1 , ... , F12 راه حل داره . چون یک جا دیدم .