PDA

View Full Version : بدست آوردن موجودی انبار

az.heidarzadeh
شنبه 12 آذر 1390, 10:14 صبح
سلام
من یه sp نوشتم واسه فاکتور خرید که توی اون تخفیف و هزینه حمل هم درج میشه الان که میخوام sp موجودی انبار رو توی اون فراخونی کنم نمیدونم باز باید تخفیف و هزینه حمل اونجا هم درج بشه یا نه؟
آخه میخوام یه سند واسه موجودی انبار بزنم دیگه که مثلا الان که این 12 قلم جنس و خریدم این مبلغ توی انبارم اومده درسته، حالا برای سندش باید فقط مبلغ رو ثبت کنم یا نه تخفیف و هزینه حمل رو هم روش محاسبه کنم؟...
ممنون

یوسف زالی
شنبه 12 آذر 1390, 19:21 عصر
سلام.
سندی که در فروش ثبت می شه باید مبالغ کالاها و تخفیفات و مالیات ها در اون باشه.
سندی که در انبار ثبت می شه فقط تعداد کالا ها در اون ثبت می شه و هیچ گونه مبلغی نداره مگر اینکه اسناد رو ریالی کنید. اونوقت با توجه به قیمت ورود کالاها به انبار و سیستم FIFO, LIFO و یا میانگین یا استاندارد ، مبالغ بدست میان.
سندی که در حسابداری زده می شه باید مبالغ کالا ها و تخفیفات و مالیات ها و هزینه حمل در اون باشه هر کدوم در سرفصل مناسب.
موفق باشید.

az.heidarzadeh
شنبه 19 آذر 1390, 12:27 عصر
سلام
ممنون از جوابتون، پس شما میگید لازم نیست که قیمت کالاها رو تو انبار داشته باشیم آره و این یعنی تو سرفصلی که من واسه کد کل موجودی کالا و کد معین موجودی کالام دارم فقط تعداد موجودی کالاها ثیت میشه آره ورود و خروج؟...

یوسف زالی
شنبه 19 آذر 1390, 15:39 عصر
اگر منظورتون از سرفصل در حسابداریه که باید مبلغ داشته باشه.
راستش در سندی که یرای انبار صادر می شه و کالا در حقیقت وارد انبار می شه هم می تونید مبلغ رو وارد کنید. اما در بعضی جاها از جمله شرکت ما وقتی کالا وارد می شه دقیقا موقع صدور سند حسابداری مبلغ رو لحاظ می کنند و روی همون هم روی کل کالا ها مبلغی رو برای هزینه حمل اضافه می کنند.
منظور من بیشتر این هست که در اسناد انبار به انبار - فروش به انبار - و درخواست کالا نیازی به مبلغ نیست.
شما در همون سند ورودی می تونید یک بار مبلغ رو لحاظ کنید.
بستگی به تحلیلتون داره.