PDA

View Full Version : سوال: اختصاص مقادیر کامبو فرم دیگر به گرید ویو

roshanak_g
دوشنبه 14 آذر 1390, 10:54 صبح
با سلام

من فرمی رو دارم که از گرید برای وارد کردن دادها استفاده کردم. و حالا می خوام وقتی کاربر بر روی ستون خاصی که در اون مقادیر باید به صورت کامبو باشن وارد بشه فرم دیگه ای باز بشه و مقادیر از اون قسمت انتخاب بشه.
حالا مشکل اینجاست وقتی می خوام که کاربر دکمه تأئید رو انتخاب کرد مقدار کامبو در داخل ستون مورد نظرم قرار بگیره ولی نتونستم این کارو انجام بدم؟:گریه:
عکس فرم رو گذاشتم تا منظورم به طور واضح مشخص بشه
با تشکر قبلی
78750http://barnamenevis.org/images/misc/pencil.png

abbas64
دوشنبه 14 آذر 1390, 11:12 صبح
بهتر نيست كه بجاي اين كار در خود data grid ي ستون combo تعريف كنيد و داده هاي اين كمبو تونا داخل item هاي ان وارد كيند اينطوري هم ي فرم كمتر دارين هم سرعت كار با برنامتون بالاتر ميره
حتي ميتونيد براي دادهاي كمبوتونم تو ي table ذخيره ميند و از ان بگيد پر شه.

roshanak_g
دوشنبه 14 آذر 1390, 11:20 صبح
بهتر نيست كه بجاي اين كار در خود data grid ي ستون combo تعريف كنيد و داده هاي اين كمبو تونا داخل item هاي ان وارد كيند اينطوري هم ي فرم كمتر دارين هم سرعت كار با برنامتون بالاتر ميره
حتي ميتونيد براي دادهاي كمبوتونم تو ي table ذخيره ميند و از ان بگيد پر شه.
مشکل من همین تعریف ستون از نوع کامبو بود !!!من چون از storeprocedure برای لود و ذخیره داده ها استفاده کردم اصلا نمیشد به صورت ویزارد همچین کاری بکنم با کدهام خیلی امتحان کردم ولی موفق نشدم اتفاقا یه تاپیک هم با همین موضوع در برنامه نویس ایجاد کردم ولی هیچ جوابی نگرفتم تنها راه حلی که به ذهنم رسید این بود..

linux
دوشنبه 14 آذر 1390, 11:43 صبح
مشکل من همین تعریف ستون از نوع کامبو بود !!!من چون از storeprocedure برای لود و ذخیره داده ها استفاده کردم اصلا نمیشد به صورت ویزارد همچین کاری بکنم با کدهام خیلی امتحان کردم ولی موفق نشدم اتفاقا یه تاپیک هم با همین موضوع در برنامه نویس ایجاد کردم ولی هیچ جوابی نگرفتم تنها راه حلی که به ذهنم رسید این بود..

قبلا با فاکسپرو برنامه می نوشتی ؟ یا برنامه ای که در حال درست کردنش هستید از روی یک برنامه فاکسپرویی یا همچین چیزی هست؟!
در زمان قدیم برای ورود اطلاعات از جدول استفاده می کردند ولی اگر خوب نگاه کنید برنامه های جدید به ندرت از دیتاگرید برای ورود اطلاعات استفاده می کنند، دیتاگرید در اکثر برنامه های برای نمایش اطلاعات استفاده می شود.
شما هم سعی کنید از دیتاگرید برای نمایش اطلاعات استفاده کنید.
در این حالت هم مقدار برگشتی یک عدد یا استریک یا کلا هر شی باشد به این صورت کد بنویسید
این مقدار را برای دکمه تایید و لغو قرار دهید قراردهید.

btnAccept.DialogResult = DialogResult.OK
btnCancel.DialogResult= DialogResult.Cancel
حالا این کد را در فرم 2 که کمبو باکس داره بنویس

public string GetComboValue()
{
if (this.ShowDialog() == DialogResult.OK)
return "Your Combo Value";
}
در فرم 1 در هر رخدادی که دوست داری بعد از درست کردن نمونه از فرم 2 فقط بنویس مثلا

Form2 f = new Form2();
myStr= f.GetComboValue();