PDA

View Full Version : مشکل خطای پیدا نشدن system.pas در هنگام کمپایل

Mahdi_S_T
پنج شنبه 17 آذر 1390, 08:13 صبح
به تازه گی Delphi XE موقع کمپایل برنامه ها خطای زیر را میده ، البته یونیت را به lib اضافه کردم و تعریف مسیر کردم و ... اما درست نشد حتی دوباره Delphi XE را نصب کردم بازم درست نشد و همین خطا را میده (ٌWindows 7)

[DCC Fatal Error] Project1.dpr(1): F1027 Unit not found: 'System.pas' or binary equivalents (.dcu)

راه حل چیه ؟

vcldeveloper
پنج شنبه 17 آذر 1390, 10:58 صبح
فایل System.dcu در مسیر نصب دلفی در پوشه Lib موجوده؟ اگر فایل وجود داره، و این خطا رو میده، بررسی کنید که آدرس زیر در لیست Library path موجود باشه:

$(BDS)\lib

اگر نتیجه نداد، دلفی را یک بار Uninstall کنید، فایل ها و پوشه های حاوی نام هایی مثل Embarcadero, CodeGear, یا RAD Studio را از سیستم حذف کنید. کلید های رجیستری حاوی همچین عباراتی را هم حذف کنید. سیستم را یک بار ریست کنید، و دوباره دلفی را نصب کنید.

Mahdi_S_T
پنج شنبه 17 آذر 1390, 12:43 عصر
آره با رجیستری حل شد. ولی چرا این مشکل پیش میاد بعضی دوستان میگفتند که وقتی تعداد کامپوننت های نصب شده از یک حدی میگذره این خطا پیش میاد ! آیا این یک باگه یا دلیل دیگه ای داره ؟

vcldeveloper
پنج شنبه 17 آذر 1390, 20:11 عصر
ولی چرا این مشکل پیش میاد بعضی دوستان میگفتند که وقتی تعداد کامپوننت های نصب شده از یک حدی میگذره این خطا پیش میاد ! آیا این یک باگه یا دلیل دیگه ای داره ؟
کل اطلاعاتی که شما دادید، یک پیام خطا بود؛ انتظار دارید با یک پیام خطا، چه جوابی برای سوال خودتون دریافت کنید؟! من نمیدونم Library Path شما چی بوده، چه کامپوننت هایی نصب کرده بودید، یا آیا اصلا فایل DCU مربوطه موجود بوده یا نه؛ پس چیز واضحی هم چرایی مشکل شما نمیتونم بگم.

کامروا
چهارشنبه 15 شهریور 1391, 21:25 عصر
منم همین مشکل رو دارم. وقتی میخوام کامپیایل کنم خطای system.pas رو میده. (Delphi XE2)
به Library آدرس زیر رو هم اضافه کردم :

$(BDS)\lib

و خطا به این :

[DCC Fatal Error] F2051 Unit System was compiled with a different version of "".@DelayLoadHelper2

تغییر پیدا کرد.

خطا زمانی به وجود آمد که کامپوننت Ehlib رو پاک کردم و مجددا نصبش کردم ! دیگه کامپایل نشد... !

آره با رجیستری حل شد. ولی چرا این مشکل پیش میاد بعضی دوستان میگفتند که وقتی تعداد کامپوننت های نصب شده از یک حدی میگذره این خطا پیش میاد ! آیا این یک باگه یا دلیل دیگه ای داره ؟

چطور باید اطلاعات رو از رجیستری پاک کنم ؟

راهنمایی...

کامروا
دوشنبه 20 شهریور 1391, 16:31 عصر
کسی که جواب مارو نداد ! بالاخره خودم پیداش کردم :چشمک:

شاید کسی مشکل من رو داشته باشه :

باید مسیر زیر رو به Library اضافه کنید :

$(BDSLIB)\win32\release

موفق باشید