PDA

View Full Version : سورس کي برد

h_mohamadi
پنج شنبه 17 آذر 1390, 12:10 عصر
سلام بر دوستان گرامي
من نياز به يک سورس کي برد با دلفي دارم که مانند On-Screen Keyboard خود ويندوز باشد که قابليت فارسي و انگليسي شدن داشته باشد.
خواهش مي کنم اگر کسي از دوستان دارد يک PM بدهد.
با تشکر

سعید صابری
پنج شنبه 17 آذر 1390, 12:20 عصر
اگه مجموعه TMS با سورسش داشته باشی دو تا کیبورد مجازی داره.

firststep
پنج شنبه 17 آذر 1390, 12:24 عصر
البته باید نسخه کاملشو بگبیری. 2 تا هم داره

vcldeveloper
پنج شنبه 17 آذر 1390, 20:15 عصر
در دلفی نسخه 2010 و نسخه های بعد از آن، کامپوننتی برای این منظور به اسم TouchKeyboard موجود هست، و نیازی به نصب کامپوننت دیگه ایی نیست.

سعید صابری
پنج شنبه 17 آذر 1390, 23:01 عصر
در دلفی نسخه 2010 و نسخه های بعد از آن، کامپوننتی برای این منظور به اسم TouchKeyboard موجود هست، و نیازی به نصب کامپوننت دیگه ایی نیست.
البته مهندس این کیبرد که شما فرمودین بر اساس کیبرد ویندوز کار میکنه ولی مال TMS مجزا است در سورسش به راحتی میشه تمام حروف را تغییر داد و یا یک کلید را تعریف کرد (حتی برای مبتدیان مثل من) و همچنین میتوان چندین زبان تعریف کرد

vcldeveloper
جمعه 18 آذر 1390, 19:41 عصر
البته مهندس این کیبرد که شما فرمودین بر اساس کیبرد ویندوز کار میکنه
خب اشکالش چیه؟ هر وقت زبان فعال کیبورد ویندوز را با هر یک از توابع رایج تغییر بدید، تغییر زبان روی این کیبورد هم منعکس میشه. این کیبورد همواره layout کیبورد فعال سیستم را به کاربر نمایش میده، که انتظار از یک on-screen keyboard هم همین هست که دقیقا مثل کیبورد فیزیکی متصل به سیستم عمل کنه.

سعید صابری
جمعه 18 آذر 1390, 19:54 عصر
خب اشکالش چیه؟

اشکالی ندارد. ولی اگه کسی بخواد کلیدهای اختصاصی(منظور حروف ) داشته باشه جوابگوی نیاز نخواهد بود اگه انتظار فقط نمایش کیبرد سیستم باشه که خیلی عالیه چون دیگه حداقل نیاز به خرید یا ... کامپوننت دیگه نیست

BORHAN TEC
جمعه 18 آذر 1390, 23:04 عصر
مشکل اصلی کامپوننت TTouchKeyboard اینه که شما باید به ازای هر فرم یک TTouchKeyboard قرار دهید یعنی نمای ویژوالی این کامپوننت در درون همان فرم مشاهده می شود ولی کامپوننتی که در مجموعه TMS قرار دارد به صورت یک فرم مجزا به نمایش در می آید و قرار دادن یک کامپوننت از آن در پروژه برای کل فرم ها کافی است. این کامپوننت مزایای دیگری هم دارد که مهمترین آن این است که واقعاً مثل یک کیبورد واقعی عمل می کند و کلیدهایی مانند Windows و ... نیز در آن قرار دارد.

vcldeveloper
جمعه 18 آذر 1390, 23:27 عصر
مشکل اصلی کامپوننت TTouchKeyboard اینه که شما باید به ازای هر فرم یک TTouchKeyboard قرار دهید یعنی نمای ویژوالی این کامپوننت در درون همان فرم مشاهده می شود
کامپوننت کیبورد TMS از این لحاظ فرق خاصی نمیکنه. فقط تیم توسعه TMS چون احساس میکرده که ممکنه استفاده از کیبورد بین فرم های مختلف کاربرد زیادی داشته باشه، یک کامپوننت دیگه هم در مجموعه شون قرار دادند که در واقع یک فرم هست + کامپوننت کیبوردشان. این کار رو خودتون هم می تونستید با یک فرم و TTouchKeyboard انجام بدید. این مثل این هست که شما بگید TEdit مشکلش این هست که Label نداره، ولی TLabeledEdit داره! این مشکل TEdit نیست، بلکه TLabeledEdit اومده با توجه به یک کاربرد متداول، TEdit و TLabel رو با هم ترکیب کرده که کار برنامه نویس ساده تر بشه.

h_mohamadi
شنبه 19 آذر 1390, 14:59 عصر
ممنونم از دوستان
من مي خواهم قابل تغير زبان هم باشد.يعني فارسي و انگليسي بشود
اگر کامپوننتي هم باشد اشکال ندارد.فقط خواهشمندم دوسستان من را راهنمايي کنيد؟

سعید صابری
شنبه 19 آذر 1390, 15:06 عصر
ممنونم از دوستان
من مي خواهم قابل تغير زبان هم باشد.يعني فارسي و انگليسي بشود
اگر کامپوننتي هم باشد اشکال ندارد.فقط خواهشمندم دوسستان من را راهنمايي کنيد؟
در اینصورت همون کامپوننتی که آقای کشاورز معرفی کردند خوبه.

h_mohamadi
دوشنبه 21 آذر 1390, 14:02 عصر

مننوم از راهنمايي شما اما من براي دلفي 7 مي خواهم.
خودم چطوري مي توانم بنويسم؟
که يک کليد هم فارسي بوده و هم انگليسي باشد.مثل دکمه u که در زبان فارسي ع است.

h_mohamadi
سه شنبه 06 دی 1390, 16:09 عصر
کسي از دوستان فايل نمونه اي ندارد که مشکل من حل شود
با تشکر