PDA

View Full Version : سوال: Ado.Net Entity Data Model

fakhravari
جمعه 18 آذر 1390, 16:35 عصر
با سلام
دوستان در مورد این روش توضیح دهید.

aminghaderi
جمعه 18 آذر 1390, 17:11 عصر
این گزینه ، از گزینه ها و امکانات جدید VS هست و شخصا زیاد اطلاعاتی ازش ندارم.
می شه گفت یه جورایی Ado.Net هست بروی بستر EntityFramework حالا طرز کار و تفاوت های جدی اون با نسخه Ado.Net معمولی و اینکه رابطه اون با فریم ورک دات نت و .... رو باید بررسی کنید.

موفق باشید.

fakhravari
جمعه 18 آذر 1390, 18:36 عصر
با سلام
من خودم شخصا وقتی دلفی کار میکردم مثال وقتی به table روی فرم میگذاریم تمام خاصیت insert , update , select , delete داره.
حالا با این فرض میبینیم که Ado.Net Entity Data Model برای همین منظور به کار گرفته میشه.:لبخند:

moferferi
شنبه 19 آذر 1390, 00:15 صبح
تقریبا میشه گفت پدر بزرگ linq هستش.
از وقتی که با EF کار میکنم برنامه نویسی خیلی راحت تر شده.
و اگه یکم وقت بزارین و با کلاس Ado.Net Dynamic Data Entity web site کار کنید تازه به قدرت و عظمت این کلاس اشنا میشین.
میتونید قسمت مدیریتی سایتتون را به سرعت طراحی کنید.
اگه سایتی دارین که توش جدول های زیادی برای کاربر واسه ورود انواع و اقسام اطالاعات و تعاریف اولیه دارین حتما از این مدل استفاده کنید
در این مدل برنامه تمام جداول را با ریلیشن ها و....شناسایی میکنه و اینترفیس مربوط به عملیات پایگاه داده مانند اضافه حذف و...را برای شما ایجاد میکنه.
تنها کاری که شما باید انجام بدین اینه که محیط ساخته شده را برای کاربر فارسی کنید.

aminghaderi
شنبه 19 آذر 1390, 00:49 صبح
حالا با این فرض میبینیم که Ado.Net Entity Data Model برای همین منظور به کار گرفته میشه.
نه وسعت کارش بالاتره.
وگرنه از VS 2003 اگر اشتباه نکنم همین قابلیت در ابزارهایی مثل گریدویو دات نت بوده و الان هم که با یه خط کد کل کنترل پایگاه رو دست می گیره.

fakhravari
پنج شنبه 08 دی 1390, 02:22 صبح
دوستان نمونه کار از این مدل ندارین .
چگونگی کار

in_chand_nafar
پنج شنبه 08 دی 1390, 19:04 عصر
http://www.nikamooz.com/index.php?option=com_content&view=category&id=45&Itemid=114
در آدرس بالا فيلم هاي آموزشي فارسي در موردEntity Framework و نحوه استفاده از اون وجود داره
عضو شويد و دانلود كنيد

linux
یک شنبه 11 دی 1390, 23:14 عصر
این ها یک سری تمپلیت هستند که شما می توانید برای تولید بعضی از کلاسها از آنها استفاده کنید دنبال T4 باشید کلی چیز یاد می گیرید