PDA

View Full Version : اعمال شرط در fast report

elena2007
شنبه 19 آذر 1390, 09:14 صبح
با سلام . می شه بگین چطور می تونم شرط تاریخ رو که مقدارشون رو از فرم اصلی می خوام به فست ریپورت بفرستم اعمال کنم ؟ در واقع می خوام اطلاعات یه جدولم رو که فیلداش ما بین دو تا تاریخ خاص هستن برام نشون بده . لطفا کمکم کنین

سعید صابری
شنبه 19 آذر 1390, 15:14 عصر
فکر کنم شرطتون در دلفی بزارید بهتر و راحت تر باشه منظورم اینه که جدولتون در دلفی ف. یلتر کنید

opluse
چهارشنبه 12 بهمن 1390, 14:14 عصر
آقای صابری اگه بیشتر توضیح بدین ممنون میشم ، منم دقیقا همین کارو میخوام بکنم ولی نمیدونم چجوری !!

سعید صابری
چهارشنبه 12 بهمن 1390, 15:09 عصر
آقای صابری اگه بیشتر توضیح بدین ممنون میشم ، منم دقیقا همین کارو میخوام بکنم ولی نمیدونم چجوری !!
من با ایشون صحبت کردم ظاهرا به سورس برنامه دسترسی نداشتند. و می خواستند از طریق فست این کار انچام بدند.
جستجو بین دو تاریخ:

WHERE column_name
BETWEEN value1 AND value2

opluse
چهارشنبه 12 بهمن 1390, 15:37 عصر
ممنون آقای صابری
من تازه با قست ریپورت دارم کار میکنم و میخوام همین نتیجه در فست بصورت گزارش نمایش داده بشه ، این کوئری رو بلدم فقط نمیدونم چطور بصورت داینامیک که کاربر خودش 2تا Value رو تعیین کنه در فست گزارش بگیرم
اگه راهنمایی کنید ممنون میشم .

سعید صابری
چهارشنبه 12 بهمن 1390, 15:57 عصر
دو تا tedit یا عنصر دیگه بشه با اون از کاربر تاریخ دریافت کرد بزار
بعد از وارد کردن تاریخ توسط کاربر :

adoquery.sql.add('select * from table');
Adoquery.sql.add('where col_name BETWEEN '+ quotedstr(edit1.text) + ' And ' +QuotedStr(edit2.text)');
adoquery.open;
نمايش گزارش

opluse
چهارشنبه 12 بهمن 1390, 16:41 عصر
مشکل دقیقا همین نمایش گزارش هست !!
تا اینجا که من از فست یاد گرفتم اینه که یک ADOTable روس فرم میزارم و یکی از جدول ها رو روش ست میکنم ، بعد یک TfrxDBDataset میارم و خاصیت DataSet رو برابر با ADOTable قرار میدم و بعد وارد frxReport میشم و گزارش رو طراحی میکنم و فیلد هایی که میخوام نمایش بدم روی فرم گزارش قرار میدم .
حالا من نمیدونم این کد که شما گزاشتین به چه صورت روی گزارش اعمال میشه !! البته برای نمایش DBGrid از همین کد استفاده کردم ! ولی نمیدونم چجوری روی فست اعمال میشه ! یه با هم از ADOQuery استفاده کردم ولی مشکل اینجا بود که توی صفحه ویرایشگر گزارش فیلدهای بانک اطلاعاتی نمایش داده نمیشد !:ناراحت:

DataMaster
چهارشنبه 12 بهمن 1390, 17:37 عصر
یه راه اینه که روی فرم طراحی گزارش این کار رو ادامه بدی
رو باند MasterData یا همچین چیزی شرط تاریخ رو چک کنه در صورتی که درست بود چاپ کنه و گرنه ازش رد بشه

سعید صابری
چهارشنبه 12 بهمن 1390, 19:27 عصر
برای نمایش DBGrid از همین کد استفاده کردم ! ولی نمیدونم چجوری روی فست اعمال میشه ! یه با هم از ADOQuery استفاده کردم ولی مشکل اینجا بود که توی صفحه ویرایشگر گزارش فیلدهای بانک اطلاعاتی نمایش داده نمیشد !:ناراحت:
شما برای یادگیری فست ابتدا بهتره این آموزش را دانلود (http://www.rightclick.ir/downloads/fast_report_learning_%28farsi%29_zip) کنید

opluse
پنج شنبه 13 بهمن 1390, 14:01 عصر
ممنون آقای صابری من این آموزش رو قبلا دانلود کردم و هرچی هم یاد گرفتم از همین آموزش بوده ! به هرحال ممنون از راهنماییتون .

سعید صابری
پنج شنبه 13 بهمن 1390, 14:21 عصر
[QUOTE=opluse;1432574 البته برای نمایش DBGrid از همین کد استفاده کردم ! ولی نمیدونم چجوری روی فست اعمال میشه ! یه با هم از ADOQuery استفاده کردم ولی مشکل اینجا بود که توی صفحه ویرایشگر گزارش فیلدهای بانک اطلاعاتی نمایش داده نمیشد !:ناراحت:[/QUOTE]
فرقی نمیکنه Adotable باشه یا adoquery یا هر عنصر دیگر .همون نتیجه که شما در Dbgrid می بینید در فست هم خواهید دید(در صورت اتصال به یک Datasource) بحرحال فست ریپورت هم مانند dbgrid اطلاعاتش از adoquery یا ... میگیره یعنی اگه Dbشاید شما باند دیتا در فست به جدول وصل نمی کنید؟
اگر مشکل شما با دیدن فیلدهاست اولا باید adoquery شما باید (در زمان طراحی)فعال باشه برای نمایش همه از منوی Report گزینه Data تیبلتون انتخاب کنید(در فست)
اگه باز هم مشکل داشتید یک نمونه بزارین ببینیم مشکلتون کجاست

opluse
جمعه 14 بهمن 1390, 19:45 عصر
ممنون آقای صابری که وقت گزاشتین مشکلم حل شد .