PDA

View Full Version : مشکل در برنامه های چندفرمی با نمونه سازی از یک فرم

jprogramer
یک شنبه 20 آذر 1390, 09:17 صبح
سلام خیلی تو تایپیک ها گشتم ولی اون چیزی رو که میخواستم دقیا نتونستم پیدا کنم که متوجه بشم مشکلم کجاست.
یه برنامه دارم با سه فرم.
در فرم1 که فرم اصلی هستش یه دکمه به اسم button1دارم و چند تا تکس باکس که با کلیک روی button1 فرم دوم که اطلاعات یک جدول را در قالب گریدویو نمایش میده نشون داده میشه و با دابل کلیک روی سطری از گریدویو اطلاعات اون سطر در تکس باکس های فرم اول نمایش داده میشن.
همچنین در فرم1 دکمه دیگه ای به نام button2 دارم با چند تکس باکس دیگه که با کلیک روی button2 فرم سوم که اطلاعات یک جدول دیگه ای را در قالب گریدویو نمایش میده نشون داده بشه و با دابل کلیک روی سطری از گریدویو اطلاعات اون سطر در تکس باکس های فرم اول نمایش داده میشن.
در واقع دکمه های button1 و button2 مقادیر دو جدول مختلف را از فرمهای دیگری به فرم اصلی وارد میکنن.
زمانی که اطلاعات فرم دوم در فرم اول نمایش داده میشن و با کمک دکمه button2 میخوام اطلاعات فرم 3 رو در فرم اصلی نمایش بدم یک نمونه ازفرم 1(فرم اصلی) ایجاد میشه و این اطلاعات درفرم جدید نمایش داده میشن .
در واقع برای نمایش اطلاعات فرم دوم در فرم اول به صور ت زیر عمل کردم که باعث شده اطلاعات در فرم جدیدی که نمونه ای از فرم اصلی هستش نشون داده بشن
()form1 objform1=new form1
objform.txtname.text="gghgg
.
.
.
()objform.show
;()this.close
همچنین در فرم3 به صورت زیر کار کردم:
()form1 objform1=new form1
"objform.txtname.text="bnvvb
.
.
.
()objform.show
;()this.close
میخواستم بدونم ایا دستوری هست که جایگزین ()form1 objform1=new form1 بشه که بعد از کلیک روی دو دکمه اطلاعات هر دو در یک فرم نمایش داده بشن نه در دو فرم مجزا؟
اصلا من این مشکل رو چطور باید حلش کنم
ببخشید اگه خیلی طولانی شد امیدوارم موضوع رو درست بیان کرده باشم
ممنون میشم اگه کسی بتونه راهنمایی بکنه