PDA

View Full Version : کدام یک سرعت بالاتری دارد؟

maktab
یک شنبه 20 آذر 1390, 09:58 صبح
کدام یک برای دریافت اطلاعات از بانک (دخیره موقت اطلاعات در برنامه)، جستجوی اطلاعات و... دارای سرعت بالاتری است؟ (برای حجم اطلاعات زیاد)
دیتاست (جدول های آن)
لیست های ژنریک
object

سوداگر
یک شنبه 20 آذر 1390, 10:39 صبح
تا حالا نشنیدم کسی غیر از Dataset , Datareaderرو استفاده کنه. چون برا همین کار، ساخته شده و لیست و آبجکت، ماموریتشان چیز دیگری است.

maktab
یک شنبه 20 آذر 1390, 10:41 صبح
EF داره از چی استفاده می کنه!؟ اگر اشتباه نکنم داره از object استفاده می کنه

سوداگر
یک شنبه 20 آذر 1390, 10:48 صبح
َََADO رو گفتم از EF اطلاعی ندارم.اما

اگر اشتباه نکنم داره از object استفاده می کنه

تشابه Entity با شی یا object

1- Entity مانند شی دارای انواع تعریف شده برای داده ها و فیلدها است
2- Entity مانند شی دارای خصوصیت یا properties است
3- هر Entity یک هویت متمایزی دارد
4- یک خصوصیت Entity می تواند ارجاعی به Entity دیگر باشد

تفاوت Entity با شی یا object

1 -Entity می تواند یک فیلد اصلی یا primary keys داشته باشد
2-Entity می تواند دارای ارتباطی با Entity دیگر باشدمانند ارتباطات موجود در بانک اطلاعاتی
================================================== ======
وقتی که شما می‌خواهید به Database دسترسی پیدا کنید، یا اطلاعاتی را ذخیره کنید، این کارها را مستقیما بر‌ روی اشیاء ( Object تان ) انجام می‌دهید.(در EF)
. ........................... منبع ............................ . (http://irmeta.com/meta/index.php?topic=6232.0)
پس با این وجود نباید نیازی به نوع داده ای واسط داشته باشیم.

maktab
یک شنبه 20 آذر 1390, 11:02 صبح
من منظورم ساختار درونی اون بود. قبول دارم که EF خود object نیست.

یکی از دلیل هایی که من کمتر از دیتاست استفاده می کنم انعطاف پذیری کمتر اون هست.
فقط می خواستم ببینم از نظر سرعت چقدر با هم متفاوت هستن (برای حجم زیاد)

maktab
یک شنبه 20 آذر 1390, 11:24 صبح
وقتی که شما می‌خواهید به Database دسترسی پیدا کنید، یا اطلاعاتی را ذخیره کنید، این کارها را مستقیما بر‌ روی اشیاء ( Object تان ) انجام می‌دهید.(در EF)

پس با این وجود نباید نیازی به نوع داده ای واسط داشته باشیم.

خب پس در این روش از دیتاست استفاده نمیشه. حالا میشه دقیقا یه چیزی شبیه به EF ساخت اما این بار بجای استفاده از objectها از لیست های ژنریک استفاده کرد. (کلاس های کنترلی با پروپرتی + لیست های ژنریک آن کلاس ها). یکی از بچه ها همچنین نمونه برنامه ای بصورت سه لایه در همین انجمن قرار داده بودن.

پس میشه هم با اسفتاده از دیتاست و هم object و هم لیست و... اطلاعات بانک را در برنامه موقتا داشت. حالا کدام یک بهتره؟

linux
یک شنبه 20 آذر 1390, 11:59 صبح
خب پس در این روش از دیتاست استفاده نمیشه. حالا میشه دقیقا یه چیزی شبیه به EF ساخت اما این بار بجای استفاده از objectها از لیست های ژنریک استفاده کرد. (کلاس های کنترلی با پروپرتی + لیست های ژنریک آن کلاس ها). یکی از بچه ها همچنین نمونه برنامه ای بصورت سه لایه در همین انجمن قرار داده بودن.

پس میشه هم با اسفتاده از دیتاست و هم object و هم لیست و... اطلاعات بانک را در برنامه موقتا داشت. حالا کدام یک بهتره؟
استفاده از آبجکتها که اصطلاحا bussinesObject نامیده می شوند در حقیقت همان کلاسهایی که شما تعریف می کنید به همراه استفاده از لیست ها بهترین گزینه هست.

سوداگر
یک شنبه 20 آذر 1390, 12:39 عصر
کلاسهایی که شما تعریف می کنید به همراه استفاده از لیست ها

حجم کدمون زیاد نمیشه؟

linux
یک شنبه 20 آذر 1390, 20:07 عصر
حجم کدمون زیاد نمیشه؟

اگر با کدهایی که خود سی شاپ برای دیتاست بطور اتوماتیک تولید می کند در نظر بگیریم ، خیر.