PDA

View Full Version : مشکل در انتخاب بین تخفیف یا صفر

mohsenm66
دوشنبه 21 آذر 1390, 17:52 عصر
من 2 تا جدول دارم
یکی برای مشخصات وام و یکی برای تخفیف در اقساط وام شامل شماره مشتری و مبلغ تخفیف
من یک کوری میخواهم به این صورت که اگر مشتری تخفیف گرفته باشد مبلغ تخفیف از مبلغ قسط کسر شود و در غیر این صورت خود مبلغ قسط نشان داده شود یعنی در اصل مبلغ قسط منهای صفر نشان داده شود . ولی در این قسمت دوم مشکل دارم یعنی اگر مشتری از تخفیف استفاده نکرده باشد کوری جواب Null به من میدهد .

tazarvmmr
دوشنبه 21 آذر 1390, 18:11 عصر
اگر کوئری نوشتی براش که مقدار Null میده پیشنهاد میکنم اونو اینجا بزاری تا بشه کمک کرد

یوسف زالی
دوشنبه 21 آذر 1390, 19:13 عصر
سلام.
در کوئری تون احتمالا از join استفاده کردید.
از left join استفاده کنید و با تابع isnull فیلدهاتون رو جمع بزنید.

mohsenm66
دوشنبه 21 آذر 1390, 19:37 عصر
سلام.
در کوئری تون احتمالا از join استفاده کردید.
از left join استفاده کنید و با تابع isnull فیلدهاتون رو جمع بزنید.
دوست عزیز میشه بگی منظورت از اینکه میگی با isnull جمع کن چیه و من چه طوری این کار را انجام بدهم میشه بیشتر راهنمایی کنی

tazarvmmr
دوشنبه 21 آذر 1390, 19:46 عصر
دوست عزیز میشه بگی منظورت از اینکه میگی با isnull جمع کن چیه و من چه طوری این کار را انجام بدهم میشه بیشتر راهنمایی کنی

دوست عزیز، اشکال اینجاست که شما اطلاعات درستی برای سوالت ندادی! وقتی سوالات مبهم باشه جوابها بر اساس احتمالات داده میشه!

بازم باید گفت احتمالا منظورشون اینه که در هنگام جمع با این تابع چکن که اگر مقدار فیلدت Null بود بهش یک مقدار خنثی بدی که در عمیاتی که انجام میدی تاثیری نزاره

یوسف زالی
دوشنبه 21 آذر 1390, 20:19 عصر
ببین:
Table1(ID1, Price1) -- test
Table2(ID2, Price2) -- test
select sum(Price1 + isnull(Price2, 0)) from Table1 left join Table2 on ID1 = ID2

دیگه علم غیبم در اینجا تموم می شه!

tazarvmmr
دوشنبه 21 آذر 1390, 20:58 عصر

دوست گرامی، اگر دنبال این هستی که کمکی بگیری پیشنهاد میکنم چیزی که تا اینجا آماده کردی رو اینجا قرار بدی، تا بشه کمک درستی کرد