PDA

View Full Version : گفتگو: سیستم عاملی که ....

امید خطیبی
دوشنبه 21 آذر 1390, 21:04 عصر
با سلام خدمت دوستان برنامه نویس سیستم عامل دوستان یک سوال دارم.
ایا می توان همین ویندوز و یا لینوکسی که داریم را هسته اش را به گونه ای تغییر دهیم که بتواند رابط کاربریش را پیشرفته تر کرد محیط داخلی را تغییر داد و گرافیک آن را بالا برد و امنیت را بالا برد و قسمت هایی از ان را تغییر داد.
دوستان و مدیران این بخش من یک درخواست دارم من تمام تاپیک های زده شده در این بخش را مطالعه کردم اما مطلب مفیدی را پیدا نکردم که در رابطه با تغییر سیستم عامل به یک سیستم عامل هوشمند و قدرتمند گفته شده باشه و یا این که ارتقای بخش هایی از سیستم عامل بدون استفاده از Resource Hacker ایا می توان برنامه نویسی کرد برای بخش های مختلف جاوا اسمبلی سی و خیلی دیگه از کد های دیگه رو در سیستم استفاده کنیم و قدرت سیستمی که در پیش رو داریم افزایش دهیم.
ایا سیستم عاملی هوشمند داریم یا خیر؟
به جای این که این همه حرف الکی بزنید و به نتیجه ای نرسید در مورد سیستم عامل های هوشمند و قدرتمند صحبت کنین و ببینین ایا قادر هستین چنین سیستم عامل بسازین اگر می گویید ما برنامه نویسی می کنیم و سیستم عامل میسازیم و ارتقای هسته سیستم عامل را می دهیم.

pswin.pooya
دوشنبه 21 آذر 1390, 22:26 عصر
بله میشه هسته سیستم عامل (حداقل لینوکس ) رو تغییر داد.

joker
دوشنبه 21 آذر 1390, 22:34 عصر
قبل از اينكه نيت در مورد اين مدل تغييرات در سيستم عاملها بكني اول بايد بري پشت يك سيستم عامل ساده را يه نگاه بندازي ، بعد خود بخود نظرت در مورد اين جمله هايي كه نوشتي عوض ميشه...

امید خطیبی
سه شنبه 22 آذر 1390, 08:12 صبح
سلام پویا جان و جوکر جان دوستان سیستم عامل ویندوز رو که نمی دونم بشه تغییر داد هسته اش را یا نه ولی یک تاپیک کلی در مورد نوع تغییر دادن هسته لینوکس و کار هایی که می توان انجام داد با هسته لینوکس بزنید تا دوستان هم بتوانند یاد بگیرند چگونه به فایل های هسته سیستم عامل لینوکس دست پیدا کنند و بفهمند پشت سیستم عاملی که در دست دارند چه خبره و بتوانند در همین قسمت ایده های جدید بدهند و هم به شما کمکی شود و هم به دوستان دیگر که به دنبال مطالبی در مورد هسته سیستم عامل ویندوز و هم در مورد هسته سیستم عامل لینوکس می گردند.
برنامه های گوناگون که می تواند باهاش هسته سیستم عامل رو تغییر داد و یا در هنگامی که سیستم عامل در حال اجرا هست بتوان هسته ان را دید و ویرایش کرد.
شرمنده دوستان شاید قسمت هایی از این تاپیک رو بد نوشته باشم ببخشید دیگه ولی برای خوب شدن این بخش.

fazlnet
سه شنبه 22 آذر 1390, 08:30 صبح
سلام
فکر میکنم رسالت این انجمن اینه که افرادی رو پرورش بده یا با هم آشنا کنه که می تونن تو این زمینه به هم کمک کنن.
در ضمن اگه میکرو سافت و اپل اجازه هچین کاری به دیگران میدادن دیگه لینوکس بوجود نمی اومد.
در مورد اینکه سیستم عامل هوشمند باشه باید بگم که سیستم عامل های هوشمند برای اهدافی بوجود میان چون هنوز الگوریتم های هوشی مناسب برای احاطه کل زمینه ها هنوز بوجود نیومده.
در مورد قدرت سیستم عامل هم باید ببینیم منظورت از قدرت چیه؟
اگه ما بیایم هر روز بگیم ویندوز فلان ویندوز بهمان که به جایی نمی رسیم.
مشکلی که ما اینجا داریم اینه که هنوز نقشه راهی نداریم که طبق اون حرکت کنیم نداریم.
کدوم یکی از ماها رفتیم بچسبیم به یک موضوع و توی اون استاد بشیم.همه اولین و آخرین سوالمون اینه که چطور یه سیستم عامل بسازیم،نهایتش پرسیدیم بوت لودر چیه.اول باید مشخص بشه سیستم عامل از چه بخشهایی تشکیل شده و بدش تاپیکها مورد نظر ایجاد بشه و در مورد هر کدوم بحث بشهو از دل این تاپیکها افرادی بیرون بیاد که به صورت گروهی یک سیستم عامل بسازن.

یا حق

pswin.pooya
سه شنبه 22 آذر 1390, 08:34 صبح
تغییر دادن هسته لینوکس کار یک شبه نیست. برای اینکار باید اول خود لینوکس رو یاد بگیری و بعد بری سراغ هسته و بعدش اگر چیزی به ذهنت رسید اعمالش کنی. تقریبا هسته این سیستم عامل بدون نقص نوشته شده و جالبتر اینه که مفاهیم پیشرفته سیستم عاملهای توزیع شده رو هم تو خودش جا داده.

اینکار رو نمیشه داخل یک تاپیک و دو تا جاش داد و از اونجا که کتابش هم هست نوشتن دوبارش بی فایده هست.

امید خطیبی
سه شنبه 22 آذر 1390, 09:24 صبح
خوب حالا شد کتاب لینوکس اولین مورد و مورد بعدی چگونه هسته رو تغییر داد من العان لینوکس رو دارم و البته نسخه لینوکسی که شما دارید رو نمی دونم چی هست ولی من Ubunta و Fedora و Mandriva را دارم رو VMWare حالا شما بگویید کدام یک از این سه نسخه خوب هست تا من بیشتر روی آن کار کنم واگر کتابی یا مقاله ای در مورد هر کدام از این سیستم عامل ها دارید به من بدهید تا بنده بتوانم بیشتر روی ین مطالب کار کنم.
مرسی از شما.

pswin.pooya
سه شنبه 22 آذر 1390, 18:33 عصر
لطفا سوالهاي تكراري نكنيد. تمام اين تالار و وب پر اين سوالها هست و قبل اينكه بچسبي به هسته او هر چيز ديگه برو سراغ اينكه لينوكس رو ياد بگيري مطمئن شو خود اون چند سالي وقتت رو ميگيره. تمام توزيع هاي لينوكس هسته مشتركي و دارن و فرق نمي كنه براي مبتدي ها ubuntu بهترين توزيع هست و حرفه اي هاي وب CentOS و برنامه نويسها Fedora و فوق حرفه اي ها arch. توزيع هاي ديگه اي هم مثل suse و mint هم هستن كه بيشتر به كارهاي گرافيكي پرداختن و اما براي هكرها هم (البته نوع جوجش) توزيع backtrak پيشنهاد ميشه. همه اين توزيع ها هسته استاندارد لينوكس رو دارن كه ميشه از سايت زير دريافتش كرد:

kernel.org

و تنها تفاوت اونها روي برنامه هاي جانبي كنار اونها هست و بس

http://barnamenevis.org/showthread.php?270051-%D9%85%D9%86%D8%A7%D8%A8%D8%B9-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DB%8C-%D8%B3%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D9%85-%D8%B9%D8%A7%D9%85%D9%84

Cold.82
یک شنبه 18 دی 1390, 12:02 عصر
دوست عزیز با برنامه نویسی با زبان c اشنا هستی ؟
کارهایی که تو پست اولت گفتی بیشتر یک لایه بالاتر از کرنل هست
البته اگر فایروال بخوای بنویسی بطوری که توی کرنل باشه امنیتش بالا خواهد بود .
این لینک هم برای شما بد نیست
http://www.linuxfromscratch.org/lfs