PDA

View Full Version : سوال: گرفتن تنظیمات کانکشن استرینگ از کاربر وذخیره آن

ma.rad
سه شنبه 22 آذر 1390, 18:41 عصر
سلام
من میخوام برنامه هرجا نصب شد اطلاعات سرور رو از کاربر بگیره واجرا بشه
برا همین از این روش استفاده کردم

public static void ChangeConnectionString(string strConn)
{
Configuration config = ConfigurationManager.OpenExeConfiguration(Configur ationUserLevel.None);
config.ConnectionStrings.ConnectionStrings["SAR.Properties.Settings.Default.DbSarConnectionStr ing"].ConnectionString = strConn;
config.Save(ConfigurationSaveMode.Modified);
ConfigurationManager.RefreshSection(config.Connect ionStrings.SectionInformation.Name);
SAR.Properties.Settings.Default.Reload();
}

بعد توی ثبت اینو نوشتم

private void btn_ip_address_Click_1(object sender, EventArgs e)
{

ChangeConnectionString("Data Source=onnectionString=Data Source="+txt_ip.Text+";Initial Catalog=DBSAR.MDF;Persist Security Info=True;User ID="+txt_user.Text+";Password="+txt_pass.Text+"");

}

اما متاسفانه جواب نمیده
کانکشن استرینگ خود برنامه هم اینه:
Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|DataDirector y|\DbSar.mdf;Integrated Security=True;User Instance=True

مشکل کجاست؟

ma.rad
سه شنبه 22 آذر 1390, 21:03 عصر
دوستان کسی نمی دونه
کجایند مزدان بی ادعا؟:خجالت:

Esmail Solhkhah
سه شنبه 22 آذر 1390, 21:13 عصر
از یه فایل XML استفاده کنید ، تنظیمات ارتباط رو اگه خاستید از کاربر بگیرید و تو فایل مربوطه ست کنید اگه نه خودتون ست کنید.

برا خواندن و نوشتن فایل XML هم تو قسمت
نمونه برنامه های کوچک و مفيد در سي شارپ (http://barnamenevis.org/showthread.php?64210-%D9%86%D9%85%D9%88%D9%86%D9%87-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D9%88%DA%86%DA%A9-%D9%88-%D9%85%D9%81%D9%8A%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%D9%8A-%D8%B4%D8%A7%D8%B1%D9%BE)

نمونه گذاشتم..

ضمنا میتونید نهایتا یا این فایل رو انکریپت کنید یا پارامترهای مهم داخلیش رو (جهت امنیت)

موفق باشید.

ma.rad
سه شنبه 22 آذر 1390, 21:22 عصر
از روش ذخیره کردن داخل setting برنامه بهتر نیست
روش بالا که گفتم چه مشکلی داره؟

Esmail Solhkhah
سه شنبه 22 آذر 1390, 21:36 عصر
از روش ذخیره کردن داخل setting برنامه بهتر نیست

این یه پیشنهاد بود والا موردی نیس شاید هم استفاده از روش شما سرراست تر باشه، فقط امنیتش فراموش نشه

روش بالا که گفتم چه مشکلی داره؟

باید از اسکوپ یوزر استفاده کنید