PDA

View Full Version : سوال: سایت یاهو موقع دریافت ایمیل، چطور چک می کنه که ایمیل گیرنده وجود داره یا نه؟

idocsidocs
جمعه 25 آذر 1390, 00:12 صبح
من می خوام یه سایت ارسال و دریافت ایمیل درست کنم، کاربر ها می تونن عضو بشن. تقریبا مثل سایت یاهو.

تنها مشکلی که دارم اینه که نمی دونم وقتی یه ایمیل دریافت می شه، چطور چک کنم که ایا آدرس گیرنده توی دیتابیس موجود هست یا نه.

لطفا راهنمایی کنید.

alireza.stack
جمعه 25 آذر 1390, 14:44 عصر
آیا تمامی ایمیلها از هاست خودتان است؟
اگر پاسخ شما مثبت است آنگاه باید از بانک اطلاعاتی خود کوئری بگیرید تا متوجه شوید چنین آدرس ایمیلی وجود دارد یا خیر.

idocsidocs
جمعه 25 آذر 1390, 15:43 عصر
آیا تمامی ایمیلها از هاست خودتان است؟
اگر پاسخ شما مثبت است آنگاه باید از بانک اطلاعاتی خود کوئری بگیرید تا متوجه شوید چنین آدرس ایمیلی وجود دارد یا خیر. آدرسهای گیرنده همه باید از هاست خودم باشن.

مشکلی که دارم اینه که، نمی دونم وقتی یه ایمیل دریافت می شه، چطور می تونم یه اسکریپت پی اچ پی فعال کنم تا از دیتابیس کوری گیری کنم. شما در این مورد اطلاعاتی ندارید؟

idocsidocs
جمعه 25 آذر 1390, 23:20 عصر
سایر دوستان در این مورد نظری ندارن؟

mtchabok
شنبه 26 آذر 1390, 10:21 صبح
سلام
تا جایی که یادم میآد باید سوکت نویسی کنی البته برای اینکار هم حتما باید یه سرور اختصاصی داشته باشی فک کنم ...

idocsidocs
شنبه 26 آذر 1390, 11:00 صبح
تا جایی که یادم میآد باید سوکت نویسی کنی البته برای اینکار هم حتما باید یه سرور اختصاصی داشته باشی فک کنم ... مشکل برنامه نویسی نیست. مشکل اینه که نمی دونم وقتی یه ایمیل دریافت می شه، چطور باید یه اسکریپت رو اجرا کنم؟

شما نمی دونید این کار چطور انجام می شه؟

mtchabok
شنبه 26 آذر 1390, 12:51 عصر
با کلی جستجویی که کردم متوجه شدم که راه حلی برای اجرای کد php از طریق دریافت ایمیل وجود نداره مگه اینکه خودتون یه نرم افزار برای دریافت ایمیل برای سرور بنویسید .
فقط میتونید از طریق cronjob و امثال این در فواصل زمانی ایمیلها رو چک کنید . برای این کار هم php توابعی داره که هم برای مدیریت کاربران ایمیل و هم برای دریافت ایمیل که میتونید از این آدرس اطلاعات بیشتر رو بگیرید : http://www.php.net/manual/en/refs.remote.mail.php

idocsidocs
شنبه 26 آذر 1390, 13:09 عصر
با کلی جستجویی که کردم متوجه شدم که راه حلی برای اجرای کد php از طریق دریافت ایمیل وجود نداره مگه اینکه خودتون یه نرم افزار برای دریافت ایمیل برای سرور بنویسید .چه نرم افزاری باید بنویسیم؟ من شنیدم که از cgi های سی پنل می شه استفاده کرد اما راهش رو نمی دونم.

فقط میتونید از طریق cronjob و امثال این در فواصل زمانی ایمیلها رو چک کنید .ایمیلها وقتی دریافت می شن کجا ذخیره می شن؟ برای اجرای کران جابز باید محل ذخیره شدن ایمیلها رو بدونیم.