PDA

View Full Version : سوال: پاک شدن خودبه خود فولدر Source از مجموعه دلفی XE2!؟

moein+
دوشنبه 28 آذر 1390, 13:40 عصر
سلام،
جریان این جوری شروع شد که بعد از نصب دلفی XE2 به صورت آزمایشی، و در حالی که پروژه های اصلی رو روی نگارش های قبلی توسعه میدادم، هر از چندی برای مکاشفه و آزمایش قابلیت های جدید و ... به XE2 هم سری میزدم! دفعه آخر در حالی که داشتم قطعه کدی در XE2 می نوشتم، نیاز پیدا کردم تا به یکی از یونیت های مرجع سری بزنم که با خطای پیدا نشدن فایل .pas مربوطه مواجه شدم...
خلاصه اول کلی بررسی و شک و تردید (تا جایی که مثلاً شاید در نگارش آزمایشی که معمولا استفاده می کنیم :لبخند: شاید سورس قرار ندارد و...) نهایتاً یه بار دیگه همون نگارش رو روی یه سیستم دیگه نصب کردم و دیدم سورس هست!!! :متعجب:

حالا سوالم اینه که کسی میدونه چطور و چرا این اتفاق میافته؟
(البته بدیهیه توسط فایروال IDE مذکور بیت و بایتی با اینترنت بگو مگو نداشته!)

MohsenB
دوشنبه 28 آذر 1390, 18:02 عصر
سلام

دقیقا دنبال کدام سورس میگردین؟

moein+
سه شنبه 29 آذر 1390, 11:08 صبح
سلام

دقیقا دنبال کدام سورس میگردین؟

خب کل سورس های یونیت های دلفی آنچه در فولدر Source هست!!!

moein+
جمعه 02 دی 1390, 19:26 عصر
یعنی این مورد اینقدر خاصه که کسی تا بحال برخورد نکرده؟
و یا شاید IDE XE2 هنوز زیاد مورد استفاده قرار نمیگیره؟
نکنه کسی با کدهای مرجع کاری نداره :لبخند: یا شاید ...؟

vcldeveloper
شنبه 03 دی 1390, 00:31 صبح
جریان این جوری شروع شد که بعد از نصب دلفی XE2 به صورت آزمایشی، و در حالی که پروژه های اصلی رو روی نگارش های قبلی توسعه میدادم، هر از چندی برای مکاشفه و آزمایش قابلیت های جدید و ... به XE2 هم سری میزدم! دفعه آخر در حالی که داشتم قطعه کدی در XE2 می نوشتم، نیاز پیدا کردم تا به یکی از یونیت های مرجع سری بزنم که با خطای پیدا نشدن فایل .pas مربوطه مواجه شدم...
Source دلفی فقط در ویرایش های خاصی از هر نسخه (مثل نسخه Architect یا نسخه Professional) نصب میشه، اون هم در صورتی که شماره سریالی که موقع نصب وارد کردید، مربوط به یکی از این ویرایش ها باشه، و Trial هم نباشه. انتظار نداشته باشید که با نصب نسخه Trial دلفی، سورسش هم بهتون داده بشه!

moein+
شنبه 03 دی 1390, 23:37 عصر
Source دلفی فقط در ویرایش های خاصی از هر نسخه (مثل نسخه Architect یا نسخه Professional) نصب میشه، اون هم در صورتی که شماره سریالی که موقع نصب وارد کردید، مربوط به یکی از این ویرایش ها باشه، و Trial هم نباشه. انتظار نداشته باشید که با نصب نسخه Trial دلفی، سورسش هم بهتون داده بشه!

البته با توجه به اینکه خود فایل ISO دلفی XE2 رو از سرورهای embarcadero دانلود کرده بودم، این اولین فکری بود که به ذهنم رسید، کلی هم تو وب گشتم تا بتونم یه نگارش بدرد بخور تر دست و پا کنم (خرید اینترنتی یا دانلود دیگه ای و...) و البته به موارد حیرت انگیزی از شم اقتصادی هموطنان عزیز هم برخوردم... ولی قضیه چند روز بعد که روباره روی یه سیستم دیگه ای همون نگارش رو نصب کردم عوض شد... فولدر Source با تمام محتویاتش نصب شده بود ... منم اونو به سیستم خودم کپی کردم همه چیز درست شد ... ولی بعد از یه مدت باز ...
با خودم فکر کردم شاید مشکل از فعال کننده و ابزارهای آنچنانی باشه، پس ابزار رو عوض کردم و روزی که این تاپیک رو باز کردم زمانی بود که با وجود استفاده از یک نصب جدید و ابزار فعالسازی جدید بازم این اتفاق افتاد ...، با این همه بی اطلاعی دوستان احتمالا دچار مورد نادری شدم! :گریه:

vcldeveloper
یک شنبه 04 دی 1390, 15:39 عصر
البته با توجه به اینکه خود فایل ISO دلفی XE2 رو از سرورهای embarcadero دانلود کرده بودم، این اولین فکری بود که به ذهنم رسید
فایل ISO دانلود شده از سرور Embarcadero مربوط به نسخه Architect هست، و همه بخش های محصول (من جمله source) در آن موجود هست. Installer بر اساس اینکه شما در هنگام نصب چه شماره سریالی را وارد کرده باشید، تصمیم میگیره که کدومیک از این قابلیت ها باید در دسترس شما باشند. اگر سریال مربوط به Trial یا نسخه های Starter و غیره را وارد کنید، سورس نصب نمیشه. اگر سریال معتبر Architect را وارد کنید، سورس نصب میشه. بعد از نصب سورس، دلفی خودش اقدامی برای حذف سورس نمیکنه. اگر شما دلفی را نصب می کنید، سورس هم باهاش نصب میشه، اما بعد از مدتی سورس حذف میشه، پس مشکل شما از جای دیگه ایی باید باشه.