PDA

View Full Version : چه نوع سيستمي جوابگوي برنامه نويسي دات نت 2010 است

emperor_vb6
سه شنبه 29 آذر 1390, 23:13 عصر
سلام دوستان
من يه لپ تاپ دارم كه 2-3 سال پيش خريدمش اون موقع جوابگوي نياز من بود اما الآن واقعا كلافم كرده اونموقعها با وي بي 6 و دات نت 2003-2005 كار ميكردم اما الان واسه 2010 خيلي كم مياره حتي يه بيلد ساده يا اجرا كه ميكنم 10-15 ثانيه طول ميكشه وايه همين بفكر تعويض سيستم افتادم.
سيستمي كه الان دارم :cpu=dual 1.8 , ram =3g ddr2 , cath= 512 , hdd =160g سيستم عاملم هم xp
مشكل سيستم من چيه؟ لپ تاپي كه ميخوام بخرم به چيش نگاه كنم بهتره؟
سوال ديگم هم اينكه واسه كار برنامه نويسي(سرعت) cpu intel بهتره يا cpu AMD يكسري اطلاعات هم در اين باره ميخوام.
ممنون ميشم پاسخها فني بديد. قبلا از همه عزيزان متشكرم

سوداگر
چهارشنبه 30 آذر 1390, 03:54 صبح
سیستم من هم تفاوت آنچنانی با سیستم شما نداره ولی یه Build ساده 3-5 ثانیه طول میکشه.
این چیزایی رو که میگم انجام بده ببین سرعت اجرا بهتر میشه؟
اولا چون CPU شما چند هسته ای است نباید روی آن XP نصب کنید چرا که در آن صورت، فقط از یک هسته CPU استفاده می شود یعنی در عمل، کارایی CPU به اندازه یک CPU 1.8 تک هسته ای است! با نصب ویندوز7، از 2 هسته آن استفاده کنید.
دوما چون رم شما پایینتر از 4 است بهتر است سیستم عامل 32 بیتی (ویندوز 3ون 32 بیتی) روی آن نصب کنید و نه 64 بیت.
سوما به نظر من به غیر از هارد، بقیه قطعاتش خوبه (برای برنامه نویسی و نه مطلب و 3DMAX و امثالهم!) ولی اگه یه رم 3گیگ دیگه هم بهش اضافه کنی میتونی ویندوز 64 هم روش به راحتی نصب کنی.
نگران CPU نباش که i7 نیست، CPU غالبا بیکاره و اگه لپ تاپی رو میبینین که i7 داره مثل این میمونه که به جای استخدام یک آبدارچی یه دکتر استخدام کنیم!(گیر ندین دیگه)
با 200-300 تومن به راحتی ارتقا داده میشه.(چک و چونه نزنین :لبخند:)
چند ماه پیش کارخونه های شرکت وسترن و چند شرکت دیگه توی تایلند، زیر آب رفتن(سیل اومد) و باعث شد که هارد 80 تومنی رو 220 تومن هم بفروشند! الان تا حدودی وضع کارخونه بهتر شده و آب ته نشین شده و یه کارخونه دوباره راه اندازی شد. اینا رو گفتم برای اینکه اگه الان لپتاپ بگیری ممکنه 200-300 تومن گرون تر از چند ماه دیگه باشه(شاید!)
من اسم برند خاصی رو نمی برم فقط اون لپ تاپی که من دارم برندش جا نیفتاده ولی تا حالا خرابی نداشتن. اگه اسم ببرم همه میگن که .... بهتره و ...
موفق باشید.

emperor_vb6
چهارشنبه 30 آذر 1390, 07:41 صبح
اقا دستت درد نكنه ممنون از اطلاعات مفيدت. اما رم من 3 هست و هيجوقت هم تابحال از 1.5 بالاتر نرفته مشغول شدنش!پس چرا رمم رو ارتقا بدم
دوم اينكه ميخوام بدونم مثلا 2 سي پي يو اينتل و اي ام دي كدومش بهتره واسه كارمن. يا اي سون چه تفاوتي با سي پي يو من داره
آيا مثلا i7 , i5 هركدام 5 و 7 هسته دارن و سرعت رو بالاتر ميبرن؟
راستي مشخصات سيستمت چيه؟ سيستم عاملت چيه؟

سوداگر
چهارشنبه 30 آذر 1390, 16:43 عصر
ای سون چه تفاوتی با سی پی یو من داره
اگه بخوام عامیانه بگم اینه که اگه سی پی یو شما رو دستگاه پمپاژ آب فرض کنیم، این دستگاه، 2 لوله آب داره که همزمان میتونه این آب رو به 2 بخش، پمپاژ کنه ولی i7 شش تا لوله داره که مسلما به طور همزمان به شش قسمت مختلف میتونه آبرسانی رو انجام بده (با رم قاطی نشه:گیج:)
اما اگه تخصصی می خواهید (http://www.danatarin.com/questions/10875/cpu-core-i3-i5-i7-یعنی-چه) باید با چند ریسمانی و Multithreading آشنا باشید که دقیقا بدونین چی اتفاق میوفته.

راستي مشخصات سيستمت چيه؟ سيستم عاملت چيه؟
برات پ.خ می کنم.

دوم اينكه ميخوام بدونم مثلا 2 سي پي يو اينتل و اي ام دي كدومش بهتره واسه كارمن.
لا أدری --> نمی دانم!