PDA

View Full Version : مشکل با ذخیره کنترل

Hybrid
جمعه 02 دی 1390, 15:23 عصر
با سلام خدمت دوستان عزیز امیدوارم که حالتون خوب باشه ... یه سوال داشتم...لطفا سریع جواب بدین

من یه برنامه نوشتم که تو زمان اجرا چند کنترل میسازم حالا میخوام که اون کنترل ها رو ذخیره کنم یعنی منظورم اینه که حالتشون ذخیره شه یعنی اگه در زمان اجرا 3 دکمه ساختم هنگامی که برناممو بستم و دوباره اجرا کردم اون دکمه ها که ساخته بودم وجود داشته باشه...

با تشکر

meisam3322
جمعه 02 دی 1390, 17:49 عصر
سلام،

برای اسنکار مین فکر میکنم ، بهتره از یه فایل XML کمک بگیری. هر بار که کنترلی اضافه میشه ، یه همراه نام ، مختصات و باقی خصوصیات در فایل XML ذخیره بشه، و برنامه هم با لود شدن بره مقادیر رو از فایل XML بخونه و داخل صفحه قرار بده. البته این فقط یه الگوریتم هست.

Hybrid
جمعه 02 دی 1390, 18:36 عصر
سلام دوست عزیز ،

ممنون از جوابتون ایده ی خوبیه و نمیدونم چطور عملیش کنم !!! اگه راه حلشو از طریق نوشتن یه برنامه بهم بگین ممنون میشم....

دوستان اگه نظر بهتری دارن بگن...

با تشکر

Hybrid
شنبه 03 دی 1390, 14:39 عصر
آقا هر کی نظر داره بگه....میثم جان نمیتونین این برنارو واسم بنویسین...مدیران بخش لطفا کمک کنین...خیلی واجبه..

با تشکر

vof.ir
سه شنبه 15 فروردین 1391, 11:45 صبح
با سلام
من کدی ندارم
اما فکر میکنم که تنها نیاز باشه که شما بتونید از یک فایل ایکس ام ال، یا هر فایل دیگری، بر اساس نام فیلد ها مقادیرشان را بخوانید،و به عنوان پارامترهای کلاس سازنده اون شی ازشون استفاده کنید

یک مورد دیگر که به ذهنم میرسه اینه، البته نمیدونم عملی میشه یا نه؟
اینکه، اگر بتونیم به طریقی این تغییرات را درون خود فایل EXE الحاق کنیم، دیگر نیازی به اون فایل ایکس ام ال یا هر فایل دیگری ندارم، در حقیقت تغییرات را درون خود فایل اجرایی اعمال کردیم
به نظر دوستان میشه؟

hakim22
سه شنبه 15 فروردین 1391, 12:20 عصر
دوست عزیز شما باید از Serialization استفاده کنید. همین کلمه را در سایت جستجو کنید.
درضمن برای اینکه برنامه در فایل اجرایی ذخیره بشه باید دوباره کامپایل بشه
درضمن هیچ دلیلی برای اینکار وجود نداره. همه ی نرم افزارهای استاندارد به تعداد زیادی فایل تقسیم میشوند. و تا حد امکان از جمع کردن اطلاعات در یک فایل خود داری می کنند.
نگاهی به فایل اجرایی همه ی نرم افزارهی معروف بیاندازید می بینید که فایل اصلی حجم خیلی کمی دارد و بیشتر به صورت یک میانبر عمل می کند و سایر کتابخانه ها را لود می کند.
هر برنامه ی استانداردی در محیط های شی گرایی می بایست تماما با قابلیت شی و کلاس و کتابخانه طراحی شود.

hakim22
سه شنبه 15 فروردین 1391, 12:21 عصر
با استفاده از Serialization حجم کد نویسی خیلی کم میشه و این هم یک روش معمول برای ذخیره property های یک کلاس (یک کنترل ) می باشد.

vof.ir
سه شنبه 15 فروردین 1391, 15:49 عصر
درسته دوست عزیز،
اما فرض کنیم که بخواهیم فایل اجرایی را مستقل از خیلی موارد دیگر کنیم
البته خب، بحث کامپایل مجدد را هم پیش رو داریم
ممنونم