PDA

View Full Version : سوال: تکه تکه کردن متن

f_g1348
شنبه 03 دی 1390, 07:42 صبح
سلام دوستان
من می خواهم کدی بنویسم که یه متن به زبان فارسی را از ورودی بگیره و اول اون رو به تفکیک جمله نشان دهد و سپس هر جمله را بصورت کلمه به کلمه نشان دهد .
لطفا اگر کسی می تونه کمک کنه .
متشکرو

Reza Safa
شنبه 03 دی 1390, 09:57 صبح
از mid استفاده کن
تا به نقطه رسید در یک آرایه و به همین صورت
البته این اولین راهی است که به ذهن حقیر رسید اگه راهی دیگر و بهتری بود خبرت می کنم

Hybrid
شنبه 03 دی 1390, 12:57 عصر
سلام دوست عزیز ،

من براتون برنامه شمارش جملات رو نوشتم ، برنامه شمارش کلمه نیز به طریق مشابه انجام میشه...اگه سوال بود در خدمتم...

این برنامه بر اساس تعداد نقاط جملات رو میشماره..یعنی آخر هر جمله ای که مینویسی یه نقطه بزار...همچنین این برنامه جملات رو تکه تکه میکنه....

موفق باشین.

پسورد:life

f_g1348
دوشنبه 05 دی 1390, 13:47 عصر
از شما متشكرم كه زحمت كشيدين ولي براي پيدا كردن تعداد كلمات يكمي سختتره چون مثلا در زبان فارسي كلمه دلها ، دل ها ، دل ها هر 3 يك كلمه هستند و در شمارش اگر بگوييم اولين فضاي خالي را ديدي برو كلمه بعد غلط ميشه

Hybrid
دوشنبه 05 دی 1390, 15:39 عصر
از شما متشكرم كه زحمت كشيدين ولي براي پيدا كردن تعداد كلمات يكمي سختتره چون مثلا در زبان فارسي كلمه دلها ، دل ها ، دل ها هر 3 يك كلمه هستند و در شمارش اگر بگوييم اولين فضاي خالي را ديدي برو كلمه بعد غلط ميشه

دوست عزیز ، این اشکال از برنامه نیست از دستور زبان فارسی هست که هر کلمه به چند شکل نوشته میشه ، به نظرتون تو زبان انگلیسی همچین مشکلی داریم؟

f_g1348
دوشنبه 05 دی 1390, 16:19 عصر
حالا با تمام این اوصاف چه پیشنهادی دارین ؟
در ثانی اتمام جمله می توان با . یا ؟ یا ! باشد که البته با جایگذاری در کد جنابعالی بصورت or جواب نمی دهد و باید روش دیگری را تست کرد
باز هم از توجهتون تشکر می کنم

Hossis
دوشنبه 05 دی 1390, 19:55 عصر
دوست عزیز ، این اشکال از برنامه نیست از دستور زبان مزخرف فارسی هست که هر کلمه به چند شکل نوشته میشه ، به نظرتون تو زبان انگلیسی همچین مشکلی داریم؟
البته خوب نیست به زبان فارسی توهین کنید
این که برنامه نمی تونه کلمه ها رو تشخیص بده, مشکل از برنامه نویسی و زبان نفهمی کامپیوتر هست و گرنه انسان با شعور, می فهمد که این سه کلمه مزبور , مثل هم هستند

از لحاظ دستوری, هر کلمه ای با فاصله و مانند اون جدا می شه و باید به عرضتون برسونم که دل ها دو کلمه هستند نه یک کلمه, و جدیدا می گن که نوشتن دلها, اشتباهه و باید به صورت دل ها بنویسید
به هر حال کامپیوتر فقط کاراکتر ها را می فهمد و فاصله, نشانه کلمه مستقل هست
شما باید جمله ها رو درست کنید که نتیجه بدن نه این که دستور زبان رو زیر سوال ببرید

Hossein Bazyan
دوشنبه 05 دی 1390, 22:09 عصر
دوست عزیز ، این اشکال از برنامه نیست از دستور زبان مزخرف فارسی هست که هر کلمه به چند شکل نوشته میشه ، به نظرتون تو زبان انگلیسی همچین مشکلی داریم؟
The Life عزیز
اینکه شما نمیتوانید برنامه ای برای جداسازی کلمات بنویسید و به ربان خودتون ( یا جداقل زبان هموطنات) توهین میکنید کار خوبی نیست .
مشکل از زبان نیست مشکل از برنامه نویسی شماست مایکروسافت ورد این مشکل رو نداره البته اگر کلمات رو درست بنویسید مثلا در گل ها بین ل و ه فاصله ندید (گل‌ها ) بجای Space از ترکیب کلیدهای Ctrl و Shift و 2 استفاده کنید . حال مشکل شمارش کلمات با برنامه های فوق که توسط دوستان نوشته شده حل میشود.
مشکل ما اینه که هنوز شیوه صحیح تایپ رو یاد نگرفتیم مقاله زیر را از یه جایی دانلود کردم که یادم نیست کدام وب سایت بود اما نکاتی مفیدی رو جهت تایپ صحیح نوشته که دوستان میتوانند استفاده کنند.

Hybrid
دوشنبه 05 دی 1390, 23:07 عصر
سلام ، دوستان معذرت میخوام قصد توهین نداشتم ولا الانم پشیمونم که این حرف رو زدم...

موفق باشین.