PDA

View Full Version : ابزاري براي مونيتور كردن Job هاي چندين sqlserver

esteghamat
شنبه 03 دی 1390, 17:04 عصر
سلام بر دوستان عزيز
بخشي از وظيفه DBA كنترل روزانه Job هاي سرورهاست. انجام اين كار هر روز و بااتصال به تك تك سرورها و مرور Job history وقت گير و همراه با خطاست .
پس دنبال ابزاري هستم كه بصورت اتوماتيك اين كار و بكنه و فقط گزارش نهايي رو به من بده كه مثلا كدوم سرورهاو كدوم Job اونها با خطا روبروست .
لطفا راهنمايي كنيد.
با تشكر

micro24
سه شنبه 06 دی 1390, 12:33 عصر
با سلام

شما می تونید برای sp ای هایی که تحت job گذاشته اید کد تان در یک Try Catch بیندازید و زمانیکه job دچار مشکل گردید به طور مثال یک جدول به عنوان خطا در نظر بگیرید و خطاهای هر job را در آن جدول نگه داری نمائیدو برای گزارشگیری یک select نوشته و گزارش کلی بگیرید البته این راه حل فقط برای job هایی که sp دارد کمک می نماید.

یا می توانید از خود امکان SQL برای اعلام Error استفاده نمائید(Alert) .

esteghamat
سه شنبه 06 دی 1390, 17:28 عصر
سلام
ضمن تشكر از توجه شما، حقيقتش نمي خوام داخل Job ها دست ببرم چون تحت هر عنوان ممكن است ذي نفع برنامه قبول نكند. در ضمن Job هايي كه خروجي maintenance plan هستند اصلا كد ندارند.
از سويي Alert سيستم خوب است نه در حالتي net send باشد نه، ولي در حالت ايميل شايد قابل توجه باشد. ولي خوب چك كردن ايميل هااول صبح و .... به نظرم راهكار مطمئني نيست. حالا اومديم ايميل سرورت مشكل داشت.
ببينيد مي خواهم ابزاري باشد كه براي من DBA خيلي ساده به محض اجرا كليه سرورهاي تحت نظارت من را چك كند و هر كدام كه خطاي job داشت اعلام كند. اگر اين خطا را بصورت زنگ هشدار، در قسمت گوشه سمت راست نمايش كه نور علي نور مي شه .
مي دونم خيلي زياد خواستم ولي حتما بايد ابزاري باشه، توي دنيا اگه يارو شركتش 50 تا سرور داشته باشه، هر صبح به همه لاگين مي كنه و روي هر job راست كليك مي كنه و ...
نه قابل قبول نيست .
منتظر راهنمايي بيشتر هستم . باز هم ممنون دوست عزيز

baktash.n81@gmail.com
چهارشنبه 07 دی 1390, 09:01 صبح
سلام

اینو امتحان کن ...

http://www.idera.com/Free-Tools/SQL-job-manager/

من خودم امتحان نکردم ... اگه خوب بود که به ماهم بگو ;)

esteghamat
دوشنبه 12 دی 1390, 10:49 صبح
با سلام
به لينكي كه آدرسش رو دادين رفتم.
برنامه Trialش رو لود كردم . (خوب تنها مشكل همينه كه تا 14 روز بيشتر اعتبار نداره.)
عالي بود. بيشتر از چيزي كه من مي خواستم امكانات داشت.
اصلا يه پكيجه با 22 ابزار براي DBA !!!!! جالبه نه ! قيمتش فكر كنم حدود 250 دلار بود.
ايده هاي خوبي به من داد و حقيقتش چون نمي تونم اينو تهيه كنم (من هم چند جا مي خوام ازش استفاده كنم) منو ترغيب كرد كه خودم مشابه چنين ابزاري رو بنويسم . يعني خيلي ساده تر شما رو به هدف برسونه .
اگر توليد شد حتما بهتون خبر مي دم.
موفق باشين و بسيار ممنون

esteghamat
دوشنبه 04 اردیبهشت 1391, 15:49 عصر
با سلام
دوستان عزيز، اولين نسخه برنامه اي رو كه مي خواستم نوشتم.
توي اين نسخه شما براي يك بار سرور ها رو رجيستر مي كنيد و سپس در مرحله دوم براي هر سرور مشخص مي كنيد كدوم job ها براتون مهمه كه مونيتور بشه و در مرحله سوم فقط اول روز اونو باز مي كنيد، ببينيد كه روي كدوم job ها خطا داشتيد. اصلانيازي هم به اتصال به سرور ها و مشاهده History تك تك job ها نيست.
هر وقت خواستيد كه مجددا Resresh شود ، برنامه را مجددا اجرا كنيد. يك exe خيلي ساده. هيچ نصبي هم ندارد. فقط بعد از دانلود پسوند exe اونو درست كنيد.
آدرس دانلود. فقط صبر كنيد شمارش معكوس تموم بشه بعد دانلود كنيد :
http://uplod.ir/c8fyf5gs8mir/DataBase_Information.ex_.htm
خواستين استفاده كنين و مشكل داشتين حتما به من ايميل بزنيد :
sm_iransoftware@yahoo.com
موفق باشيد

esteghamat
شنبه 09 اردیبهشت 1391, 08:25 صبح
با سلام خدمت دوستان محترم
ضمن تشكر از دوستاني كه با من براي استفاده از اين برنامه هشدار از طريق ايميل تماس داشتند.
به اطلاع مي رساند كه اين برنامه با ابزار دلفي نوشته شده و براي دريافت اطلاعات از سرورهاي بانك اطلاعاتي، مستقيما از query روي جداول سيستمي بهره گرفته است. بانك هاي اطلاعاتي master و msdb .
وظيفه اصلي اين برنامه در اين مرحله فقط اعلام هشدار براي job هايي است كه اجراي آنها با خطا روبرو شده است.Job هايي كه اجراي آنها براي شما مهم است به عنوان مثال job هاي backup گيري. در هر صورت اگر ايده جديدي براي تكميل اين برنامه داشتيد حتما مطرح بفرماييد تا گامي باشد هر چند كوچك براي توليد ابزارهاي مفيد ايراني .
با تشكر فراوان