PDA

View Full Version : چگونگی استفاده از اسکنر

m_zargarnia
جمعه 29 فروردین 1382, 19:59 عصر
به چه طریق می توانم از اسکنردر برنامه ام استفاده کنم. یعنی کاربر از درون برنامه بتواند اسناد مورد نظرش را اسکن نماید.
با تشکر

morteza_dehghan
دوشنبه 01 اردیبهشت 1382, 12:19 عصر
سلام
شما ابتدا قسمت Imaging ویندوز را نصب کنید سپس در قسمت جعبه ابزار Add Componente کنید و گزینه Kodak Image Scan Control را انتخاب کن و سپس آن را استفاده کن.

بای :wink:

کم حوصله
جمعه 05 دی 1382, 17:49 عصر
Kodak Image Scan Control
آقا این ocx در xp جواب نمیده کسی معادلش را داره که هم در xp کار کنه هم در 98 ؟؟؟؟ :wink:

morteza_lll
دوشنبه 24 تیر 1387, 10:43 صبح
كسي چيزي در اين مورد سراغ ندارد ؟؟؟

reza6384
دوشنبه 24 تیر 1387, 11:19 صبح
ببینید " اسکنر یک کیبرده" یعنی دقیقا کار کیبرد رو انجام میده.
ما میایم یک رشته رو به صورت بارکد Encode میکنیم و اسکنر وظیفش اینه که این بارکد رو دیکد کنه و خروجی اون هم یک رشته است. من تا حالا با اسکنرهای زیای کار کردم و چون اسکنر یک جور کیبرده به هر برنامه ای می تونه متصل بشه. اسکنر ها سه نوع هستند : به پورت سریال وصل می شن، به کیبرد وصل می شن ، به USB وصل می شن. اسکنرهای پورت سریال قدیمی هستند و الان کمتر استفاده می شه. برای استفاده از این سری اسکنرها در VB6 , VB2003 باید از MSCOMM32.ocx استفاده کنین و تنظیمات اون رو :
baud rate : 9600
parity : none
data bits : 8
stop bit : 1
قرار بدین و بعد با استفاده از MsComm1.Input رشته ورودی اون رو بخونید و توی TextBox بریزین. اما کار با اسکنرهای USB و KEYBOARD ای خیلی راحت تره و وقتی اونها بارکد رو اسکن می کنن از طریق کیبرد اطلاعات رو انتقال میدن ، انگار که شما تاثپشون کردین و می تونین این اسکنر ها رو توی NotePad تست کنید.