PDA

View Full Version : امکان اتصال مودم GSM با پورت USB به میکروی AVR

علیرضا حسن زاده
یک شنبه 04 دی 1390, 20:44 عصر
سلام
من یه مودم GSM دارم که با پورت USB به کامپیوتر وصل میشه و بعد از نصب دو پورت COM رو سیستم اضافه میشه که به راحتی میشه دستورات AT رو به پورت فرستاد و جواب گرفت
حالا با توجه به اینکه برای استفاده از مودم و شبیه سازی پورت USB به COM تو کامپیوتر درایور ها نصب میشن و ... امکان اتصال این مودم یا هر مودم دیگه که با USB کار میکنه به AVR هست؟
اگه به غیر از ARM میکروی دیگه هم باشه که امکان اتصال این نوع مودم ها براش وجود داشته باشه بفرمایید
هدف من از این کار ارسال SMS با میکرو هست البته می دونم که ماژول های GSMی هست که میشه به AVR با پورت سریال وصل کرد ولی به علت قیمت مناسب و راحتی استفاده در صورت امکان اتصال و نهایتا قابل اطمینان تر بودن مودم های آماده تصمیم به اینکار گرفتم
لطفا نظرات و راهنمایی هاتون رو بفرمایید

farzadsw
دوشنبه 05 دی 1390, 21:59 عصر
تا اونجایی که من میدونم چنین کاری عملی نیست . تنها راهی که به ذهن من میرسه اینه که در مودم رو باز کنید و ببینید خروجی سریالش قابل دسترسی هست یا نه ( اگه پد داشته باشه با لحیم کردن 3 تا سیم مشکل حل میشه) .

علیرضا حسن زاده
سه شنبه 06 دی 1390, 08:19 صبح
اگه پد داشته باشه با لحیم کردن 3 تا سیم مشکل حل میشه
ممکنه بیشتر توضیح بدین؟

farzadsw
سه شنبه 06 دی 1390, 20:19 عصر
با توجه به اینکه میگید بعد از اتصال به کامپیوتر به صورت درایو سریال مجازی بهش متصل میشید ، به احتمال 99 درصد داخل این مودم از یه ic تبدیل سریال به usb استفاده شده (مثل pl2303 یا چیپهای FTDI ) . این چیپها ورودی سریال (usart ) میگیرند و اون رو از طریق usb ارسال میکنند . حالا اگه شما بتونید پایه هایی (از این چیپ ) که خطوط txd , rxd بهشون متصله رو پیدا کنید ، میتونید اطلاعات سریال رو به طور مستقیم از همون خطوط (با لحیم کردن 2تا سیم + 1 سیم زمین) بگیرید و تو میکروکنترلر استفاده کنید.