PDA

View Full Version : بازیابی بک آپ بدون تغییر ساختار جدول

pooria_googooli
دوشنبه 05 دی 1390, 18:08 عصر
سلام دوستام . من با این کد بکاپ را بازیابی میکنم .
ALTER DATABASE AccSlick1 SET SINGLE_USER with ROLLBACK IMMEDIATE; RESTORE DATABASE AccSlick1 FROM disk = " + @textBox1.Text.ToString() + " with REPLACE;ALTER DATABASE AccSlick1 SET MULTI_USER
مشکلی که داره این هست که اگه مثلا بکاپ ماله 2 ماه پیش باشه و من تو این دو ماه دیتا بیسم را دستکاری کرده باشم موقع بازیابی دیتا بیسم بر میگرده به دو ماه پیش . مثلا اگه یه صفتی به جدول هام اصافه کرده باشم توی این دو ماه وقتی بازیابی میکنه این صفت را هم پاک میکنه . ممنون میشم یه کدی بهم بدید که تغییری تو ساختار جداول نده .

in_chand_nafar
دوشنبه 05 دی 1390, 20:17 عصر
اگر اين سناريوي كه مي گيد به اين سفت و سختي است كه مي خواهيد Backup‌و Restore جوابگوي شما نيست
چون در فرآيند backup كل تغييرات موجود در بانك اطلاعاتي Backup گرفته شده و موقع Restore ....
1- شايد مجبور بشيد اين سناريو رو خدوتون پياده كنيد (از خيرش بگذر)
2- از SSIS استفاده كني
3- End User را مجاب كن كه اگر بخواهي بكاپ 2 ماه پيش رو روي بانك اطلاعاتي اصلي Restore كني معلوم كه بانك اطلاعاتي به 2 ماه پيش بر مي گرده اگر طرف مي خواهد ديتا 2 ماه پيش رو برداره و... كنه بايد سناريوي خاص براي اون تعريف كني (مثلا در يك بانك جداگانه Restore بشه و توسط برنامه نويس و... داده هاي اون به بانك جديد منتقل بشه در ضمن اگر براي اينكار برنامه مي خواهي بنويسي ديگه خيلي داراي برنامه رو هتل مي كني Access كه نيست دو تا عدد رو جمع كنيد با SQL Srerver داريد كار ميكنيد اين رو به كاربرهات بگو و...)
اميدوارم كه از حرفهام ناراحت نشده باشي
موفق و مويد باشي

pooria_googooli
سه شنبه 06 دی 1390, 08:26 صبح
این مشکل مشتری نیست مشکل منه که هر چند ماه یک بار برنامه ام آپدیت میشه و قاعدتا دیتا بیسم یکمی تغییر میکنه . یعنی هیچ راهی وجود نداره؟ :متعجب:

sajadsobh
سه شنبه 06 دی 1390, 09:40 صبح
خب میگم چرا ماهانه از دیتابیس بک آپ نمی گیری؟! وقتی اینقدر واست مهمه job تعریف کن خیالت هم راحت میشه.

pooria_googooli
سه شنبه 06 دی 1390, 11:35 صبح
اصلا متوجه منظورت نميشم

baktash.n81@gmail.com
سه شنبه 06 دی 1390, 12:43 عصر
سلام

یکی از روشها اینه که از تغییراتی که روی بانک می دی یه اسکریپت درست کنی هر وقت یه Backup رو Restor می کنی اسکریپت رو روش اجرا کنی تا ساختار جدولت به روز بشه ولی اطلاعاتات قدیمی بمونه !