PDA

View Full Version : سوال: فرم نيمه شفاف با كامپوننتهاي غيرشفاف

seyed_farid
سه شنبه 06 دی 1390, 15:38 عصر
با سلام
من ميخواهم فرم برنامه ام داراي مقدار براي Alphabend باشد و نيمه شفاف باشد و مثلاً وقتي Image روي آن فرم قرار ميدهم ، اين حالت را نداشته باشد و پشت تصويرم غير شفاف باشد. دوستان كسي اين كار را انجام داده؟:قلب:
ممنون:تشویق:

gogolo
سه شنبه 06 دی 1390, 19:05 عصر
سلام
یه سری به لینک زیر برید اگه نبود تو خود سایتش همونی را که می خواهید حتما هست
http://www.planet-source-code.com/vb/scripts/ShowCode.asp?txtCodeId=1006&lngWId=7

moein+
سه شنبه 06 دی 1390, 20:18 عصر
سلام
یه سری به لینک زیر برید اگه نبود تو خود سایتش همونی را که می خواهید حتما هست
http://www.planet-source-code.com/vb/scripts/ShowCode.asp?txtCodeId=1006&lngWId=7

محتویات مورد نظر شما به ایجاد فرم هایی با اشکال گوناگون توسط region ها اشاره داره و به هیچ وجه پوشش دهنده خواسته مطرح شده نیست!
برای ایجاد چنین خصوصیتی شما باید از خصوصیت LayeredWindow استفاده کنید و کنترل هایی که این قابلیت رو پشتیبانی کنند ...
بهترین پشتیبانی در حوزه کامپوننت ها در این خصوص که من تا بحال دیده ام همون مجموعه VGScene یا DXScene بود که در دلفی XE2 تحت پلتفرم Firemonkey ارائه شده ...
البته راه های دیگری هم وجود داره مثل استفاده از خصوصیت Glass فرم در ویندوزهای ویستا و سون و کامپوننت های سازگار، یا سازگار شده تا بشه جلوه ای مشابه Gadget Gallery سون رو ایجاد کرد ...

gogolo
چهارشنبه 07 دی 1390, 10:14 صبح
سلام
با عرض معذرت خواهی
این چیزی که آقای فرید می خواستن من توی اون سایتی که معرفی کردم دیده بودم اما لینکش دقیق یادم نیست(اگه بازم اشتباه نکرده باشم)

seyed_farid
پنج شنبه 08 دی 1390, 15:39 عصر
محتویات مورد نظر شما به ایجاد فرم هایی با اشکال گوناگون توسط region ها اشاره داره و به هیچ وجه پوشش دهنده خواسته مطرح شده نیست!
برای ایجاد چنین خصوصیتی شما باید از خصوصیت LayeredWindow استفاده کنید و کنترل هایی که این قابلیت رو پشتیبانی کنند ...
بهترین پشتیبانی در حوزه کامپوننت ها در این خصوص که من تا بحال دیده ام همون مجموعه VGScene یا DXScene بود که در دلفی XE2 تحت پلتفرم Firemonkey ارائه شده ...
البته راه های دیگری هم وجود داره مثل استفاده از خصوصیت Glass فرم در ویندوزهای ویستا و سون و کامپوننت های سازگار، یا سازگار شده تا بشه جلوه ای مشابه Gadget Gallery سون رو ایجاد کرد ...

gogolo ممنون از راهنمائيتون.
من تو اين سايت گشتم ولي اين چيزي كه ميخواستم پيدا نكردم. بود چيزائيكه فرم را خالي ميكرد و ... ولي نه اون كه من ميخواستم.:افسرده:

moein+ جان شما لطف كنيد و درمورد LayeredWindow و اين حالتي كه فكر ميكنيد ميشه راهنمائيم كنيد. ممنونم.:تشویق:

moein+
پنج شنبه 08 دی 1390, 19:25 عصر
با مجموعه کامپوننت های DXScene روی Delphi 2010 میتونید یه همچین نتیجه ای بگیرید ...
79871
79872

در مورد Layered Windows هم به محض اینکه وقت کنم و یادم بیاد کامل! توضیح میدم...
البته فکر کنم قبل از این هم بحث شده تو همین تالار...

persia_hrn
پنج شنبه 08 دی 1390, 19:35 عصر
جناب آقای معین این نمونه ای که درج کردین رو میشه توی دلفی 5 اجرا کرد بدون کامپوننت ؟

moein+
پنج شنبه 08 دی 1390, 22:11 عصر
فکر نکنم بتونی کامپوننتش رو برای اون نگارش خیلی کلاسیک دلفی پیدا کنی! در ضمن فکر همچین جلوه ای رو روی ویندوزهای قبل از 2000 (ازین روش)نکنید...

seyed_farid
شنبه 10 دی 1390, 09:29 صبح
ممنون معين جان :قلب:
حالا من اينو درست كردم. ميخواهم روي فرم مزبور كه تصوير روشه مثلا يك تراك بار يا پروگرس بار يا هر كومپوننت ديگه اي هم قرار بدم.
اين امكانش هست؟ چطوري؟:تشویق:

moein+
پنج شنبه 15 دی 1390, 00:36 صبح
آقا فرید منظورت رو متوجه نشدم، الان یه فرم رو با خصوصیت AlphaBlend نیمه شفاف کردید و یه سری کنترل هم روش قرار دادید حالا یعنی چی؟ چیکار میخواهید بکنید؟ یعنی میخواهی یکی از این کنترل ها شفاف نباشه ؟

seyed_farid
پنج شنبه 15 دی 1390, 16:56 عصر
سلام ممنون از توجه تون:خجالت:
من ميخوام يك فرم داشته باشم يك تصوير روي اون باشه با حالت شيشه اي(نيمه شفاف) و يك پروگرسبار با حالت غير شيشه اي (غير شفاف كه فقط اين پروگرسبار از پشتش چيزي پيدا نباشه):قلب:
ممنون:تشویق:

h_mohamadi
پنج شنبه 20 فروردین 1394, 12:13 عصر
دوستان من هم این مشکل را دارم و می خواهم فرم شیشه ای باشد اما اجزای داخل آن نباشد آیا راهی وجود دارد که بدون کامپوننت این کار در دلفی 7 بشود؟؟

arash_ebrahimi_nk
جمعه 21 فروردین 1394, 15:34 عصر
یه راه که شاید بدردتون بخوره:
پنجره هایی با خاصیت WS_CHILD شفاف نمیشن اجزاء داخلشون هم همینطور.
بعد از ساختن پنجره شفاف اصلی
یه پنجره دیگه بسازید و با کمک WS_CHILD داخل اون پنجره شفاف قرار بدین.

موفق باشید.