PDA

View Full Version : سوال: قرار دادن radiobutton در header datagirdview با استفاده از کد نویسی

mohammad kafiyan
پنج شنبه 08 دی 1390, 23:54 عصر
سلام چگونه با استفاده از کد نویسی می تونم در کنار header ستون های datagridview ، radiobutton or checkbox اضافه کنم

سوال دیگری هم داشتم می خواستم ستون ردیف به datagridview اضافه کنم با استفاده از کد زیر جواب هم گرفتم ولی مشکلی که داشت این بود که این ستون ردیف را به انتهای datagridview اضافه می کنه چه کار کنم که به عنوان اولین ستون قرار بگیره

private DataTable AutoNumberedTable(DataTable SourceTable)
{
DataTable ResultTable = new DataTable();
DataColumn AutoNumberColumn = new DataColumn();
AutoNumberColumn.ColumnName = "ردیف";
AutoNumberColumn.DataType = typeof(int);
AutoNumberColumn.AutoIncrement = true;
AutoNumberColumn.AutoIncrementSeed = 1;
AutoNumberColumn.AutoIncrementStep = 1;
ResultTable.Columns.Add(AutoNumberColumn);
ResultTable.Merge(SourceTable);
return ResultTable;
}

با تشکر

mohammad kafiyan
شنبه 24 دی 1390, 19:39 عصر
سلام به دوستان برنامه نویس کسی نیست که بگه چگونه می تونم به سطر datafridview،headertext
radiobutton یا checkbox اضافه کنم
که کاربر با انتخاب radiobutton یا checkbox فیلدی را که انتخاب کرده بر اساس آن جستجو کنه

mohammad kafiyan
یک شنبه 23 بهمن 1390, 12:18 عصر
با سلام به دوستان آیا راهی هست که بشه به سطر headertext مربوط به checkbox ،datagridview اضافه کرد

amir3321
یک شنبه 23 بهمن 1390, 17:22 عصر
نیازی به اضافه کردن radiobutton وغیره نیست شما برای اینکه بدونید کاربر جستجو رو بر اساس چه فیلدی می خواهد فقط کافی که ببینید جه ستونی رو عمل sort انجام داده و این یک روش عمومی برای اینکار می باشد یعنی باید در رویداد ColumnHeaderClick گرید خودت بفهمی که کاربر روی چه ستونی اینکار رو می خواهد انجام بدهد
در مورد اضافه کردن ستون ردیف فقط کافیه مقدار dataGridView1.Columns[n].DisplayIndex اون ستون رو مقدار صفر یا هر شماره ای که می خواهی در گرید نمایش داده بشه قرار بدهی

mohammad kafiyan
دوشنبه 24 بهمن 1390, 00:02 صبح
سلام دوست عزیز با تشکر از راهنمایی شما در مورد جواب اول شما کاربر وقتی بر روی ColumnHeaderClick کلیک می کنه رنگ اون و بزرگنمایی اون تغییر پیدا می کنه و من با توجه به شماره ستون عملیات search را انجام میدهم
حالا می خواستم ببینم آیا امکان داره radiobutton or checkbox (البته نظرم بیشتر checkbox)قرار دهم که کاربر با انتخاب یک یا دو یا چند ستون عمل جستجو ر انجام دهد
و سوال دیگر هم این است زمانی که عمل search انجام می شود و رکورد مورد نظر در datagridview را با رنگی مشخص کردم نمایش داده می شود آیا امکان دارد مثلثی که در ستون اول قرار دارد در همان سطری قرار گیرد که رکورد مورد نظر یافت شده است

در ضمن جواب سوال اول را هم پیدا کردم ولی باز هم تشکر