PDA

View Full Version : نمایش عکس از access توسط rave report

amir21merl
سه شنبه 17 آبان 1384, 09:49 صبح
سلام
من در فیلد یک جدول در access عکس ذخیره کرده ام ولی در rave report همه فیلدها به جز عکس را نمایش می دهد در صورتی که در فرم های خود access عکس را نشان می دهد
لطفا راهنمایی نمایید

arkia
پنج شنبه 01 اسفند 1387, 01:46 صبح
من هم دنبال این هستم که بدونم چجوری میشه یه عکس رو بدون اتصال دیتا بیس به Rave آورد
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?p=681852#post681852

merced
چهارشنبه 06 خرداد 1388, 00:26 صبح
همين دو سه روز پيش اينجا رو مي گشتم تا اين جواب رو پيدا كنم. گفتم حالا كه كشفش كردم بذارم
هر چند تاريخ انقضاي تاپيك گذشته
خوب

شروع بعد از تنظيم ديتابيس كانكشن و باند ديتا و تنظيم او به ديتاست و گذاشتن كامپوننت bitMap‌ توي باند روي كامپوننت bitMamp Click و دكمه Event Editor رو مي زنيم

تصوير اول

توي رويداد OnBeforePrint ‌اين كد رو مي نويسيم

Bitmap1.FileLink := 'E:\Temp\Rave\Image\' + DataView1Field1.AsString ;
دكمه Compile فراموش نشه

تصوير دوم

تبريك مي گم موفق شديم

arkia
پنج شنبه 11 تیر 1388, 03:37 صبح
ممنونم دوست عزیز . با این کدت کارم راه افتاد ولی میشه اینو هم کشف کنی که چجوری میشه بدون استفاده از دیتابیس ( استفاده از param) بتونیم آدرس عکس رو تغییر بدیم؟
مثالا

این

Bitmap1.FileLink := 'C:\Logo.BMP' ;

اینجوری بشه

Bitmap1.FileLink := param.address ;

اما error میده

امیدوارم منظورمو متوجه شده باشی

merced
پنج شنبه 11 تیر 1388, 21:53 عصر
يادمه دنبال اين بودم و آخرين راهي كه به ذهنم رسيد اين بود كه از يه جدول موقت استفاده كنم.
مثل اينكه با param نميشه توي كدنويسي كار كرد.

البته يه چيز ديگه هم هست. شما با param اطلاعات رو توي يك text نشون بدي و بعد تو كدنويسي بنويسي Text1.Caption . الان جايي نيستم كه بتونم تست كنم . ولي اينم يه راهه شايد جواب بده .

arkia
دوشنبه 15 تیر 1388, 23:36 عصر
از پاسخت ممنونم به نظر شدنیه امتحانش میکنم ببینم چجوریه ، اگه بتونی جدول موقت هم توضیح بدی ممنون تر میشم

arkia
پنج شنبه 18 تیر 1388, 00:44 صبح
راه حلت جواب داد :لبخند: اما به نظر من یه ایراد تو برنامه محسوب میشه. اما یه مشکلی هم هست که کامپاننت datatext گزینه ای برای Invisible کردن نداره و تنها راهی که به ذهنم رسید این بود که رنگ فونتشو سفید کنم