PDA

View Full Version : کد کردن سورس برنامه نوشته شده در php

baranmatin
دوشنبه 12 دی 1390, 11:48 صبح
سلام دوستان
من برنامه ای رو نوشتم و میخوام سورس برنامه که php هست رو به صورد کد درد بیارم که کسی غیر از خودم نتونه از متن برنامه سردربیاره .کسی میتونه کمکم کنه که چه جوری این کار رو انجام بدم؟
پیشاپیش ممنونم

MostafaEs3
دوشنبه 12 دی 1390, 12:12 عصر
//////////

irGeek
دوشنبه 12 دی 1390, 12:37 عصر
فکر اینکه کلا بشه کد کرد و کسی نتونه بازش کنه ذاتا مشکل دار چون عملا خلافش ثابت شده پس تنها کد کردن راه حل نیست. دونبال راه های دیگه بعلاوه کد کردن باش .اگه کمی در ضمینه امنیت کار کرده باشین متوجه میشین که امنیت 100% نیست!
من حتی ion Cube php encoder دیکد کردم!

MostafaEs3
دوشنبه 12 دی 1390, 12:50 عصر
//////////

امیـرحسین
دوشنبه 12 دی 1390, 13:38 عصر
اگه سورس اونقدر ارزش داره که با دیکد شدنش شما ضرر میکنی و یکی سود زیاد، پس حتما ارزشش رو داره تا براش سرور بگیری و هاستش کنی یعنی بجای اینکه کد رو بفروشی، کد رو روی سرور خودت قرار میدی و فقط خروجی رو با کاربر میدی. اینطوری تا وقتی سرور هک نشه، سورس دست کسی نمی‌افته.
اگه سورس اونقدر سود مالی تولید نمیکنه که هاست کردنش توجیه داشته باشه، با همین نرم افزارها اینکد کنید که کاربراهای عادی نتونن (یا علاقمند نباشند) که سورس رو ببینند. اینجوری با یک ریسک مشخصی سیستم فروش میره. مثل نرم افزارهای کوچیک که همیشه فروش خودشون رو دارند و همیشه برای کاربرهای پیگیر، کرکشون تو اینترنت پیدا میشه.

M.Rahi
دوشنبه 12 دی 1390, 14:15 عصر
حالا من قبلا یه راه واسه اینکه خود برنامه نویس کدهاشو کد کنه خوندم، میخواستم ببینم امنیت اون چطوره؟
یعنی اگه با الگوریتمی که خودمون طراحی میکنیم،کدهامونو encode کنیم، بهتر نیست؟

امیـرحسین
دوشنبه 12 دی 1390, 14:30 عصر
الگوریتمی که خودمون طراحی میکنیم
یعنی چجوری مثلا؟

ravand
دوشنبه 12 دی 1390, 14:38 عصر
ببخشيد يه سوال خيلي وقته ذهن منو مشغول كرده.
اگه من يه سري كد با php بنويسيم بذارم روي هاست آيا افراد قادرن به راحتي به سورسش دسترسي پيدا كنند؟
آخه من در اين مورد زياد شنيدم.
آيا راهي هست كه بشه اين مشكل رو حل كرد؟

امیـرحسین
دوشنبه 12 دی 1390, 14:42 عصر
ببخشيد يه سوال خيلي وقته ذهن منو مشغول كرده.
اگه من يه سري كد با php بنويسيم بذارم روي هاست آيا افراد قادرن به راحتي به سورسش دسترسي پيدا كنند؟
آخه من در اين مورد زياد شنيدم.
آيا راهي هست كه بشه اين مشكل رو حل كرد؟
فایلهای اجرایی مثل PHP رو مگه میشه خوند؟ اینها اول اجرا میشند. من تا حالا نشنیدم همچین چیزی. چگونه واقعا؟

ravand
دوشنبه 12 دی 1390, 14:53 عصر
فایلهای اجرایی مثل PHP رو مگه میشه خوند؟ اینها اول اجرا میشند. من تا حالا نشنیدم همچین چیزی. چگونه واقعا؟

براي مثال اين سايت p30vel برخي مواقع من مي بينم اسكريپت سايت هاي مهم رو مياد ميذاره روي سايتش.
چجوري اين كارا رو ميكنه؟ يعني يه نفر يه كاره مياد يه اسكريپت مثل اين سايت ها رو مي نويسه ميذاره روي اين سايت تا همه دانلود كنن؟ يا خود اون سايت اسكريپت سايتش رو رايگان ميده به همه؟ :متفکر:

MostafaEs3
دوشنبه 12 دی 1390, 17:02 عصر
//////////