PDA

View Full Version : تغییر فرم اجرایی برنامه در تنظیمات برنامه

hamzehshabani
پنج شنبه 15 دی 1390, 00:45 صبح
سلام، دوستان من نیاز دارم که توی تنظیمات برنامه ام به کاربر این اجازه رو بدم که فرم شروع برنامه اش چی باشه یعنی میخوام در زمان اجرای برنامه کاری کنم که مثلا وقتی که باتن رو زدم فرمی که بعد از اجرای برنامه باز میشه تغییر کنه.

چیکار کنم؟

zarrinnegar
پنج شنبه 15 دی 1390, 01:48 صبح
شما توی دیتابیس یک جدول میسازید و اسامی تمام فرم ها رو توی اون وارد میکنید جلوی هر کدوم هم یک فیلد میزارید که همه false هستند جز یکی

بعد توی اون دکمه یه select میزنی از اون جدول به شرطی که اون فیلد true باشه بعد اسم فیلد رو میخونی Switch میزنی بین اسمها ف پیدا که شد اون فرم رو ازش آبجکت میسازی show میکنی

hamzehshabani
پنج شنبه 15 دی 1390, 10:26 صبح
مشکل من show کردن فرم نیست، ببینید مثلا وقتی میخواید فرمی که بعد از باز شدن برنامه باز بشه رو تعیین کنید فایل Program.cs رو ویرایش میکنید و اونجا تعیین میکنید من میخوام یه همچین کاری رو توی برنامه ام انجام بدم انگار که برنامه فایل program.cs v, ,ویرایش میکنه.

hamzehshabani
پنج شنبه 15 دی 1390, 14:45 عصر
کسی نیست کمک کنه؟ خیلی برام مهمه...

b.saminjad
پنج شنبه 15 دی 1390, 15:31 عصر
سلام
میخای هر بار یه پنجره بیاد کاربر انتخاب کنه یا فقط دفعه اول

Esmail Solhkhah
پنج شنبه 15 دی 1390, 15:59 عصر
در مورد نگهداری نام فرمها تو دیتابیس فرمایش دوستون جناب zarrinnegar (http://barnamenevis.org/member.php?31940-zarrinnegar) درسته
برا قسمت کدش هم بدین صورت عمل کنید:

Assembly myAssembly = Assembly.GetExecutingAssembly();
Form myForm = myAssembly.CreateInstance("WindowsFormsApplication2.Form2") as Form;
myForm.ShowDialog();

در اینجا WindowsFormsApplication2 نام namespace پروژتون هست و Form2 نام فرمی که میخواهید اجرا کنید.

موفق باشید.

hamzehshabani
پنج شنبه 15 دی 1390, 17:58 عصر
میخوام یه فرم لاگین بذارم که کاربر یوزر نیم و پسورد وارد کنه و وارد برنامه بشه، حالا توی تنظیمات برنامم میخوام کاربر اگه دلش خواست ازش پسورد پرسیده بشه و اگه نخواست همون فرم Main باز بشه.
حالا یه چک باکس گذاشتم برای این کار اما بلد نیستم چطوری میشه توی حالت اجرای برنامه کاربر فرم آغاز برنامه اش رو مشخص کنه.

b.saminjad
پنج شنبه 15 دی 1390, 18:48 عصر
سلام
یه مثال ساده از اون چیزی که میخای ضمیمه کردم