PDA

View Full Version : distance vector

mahdi doanload
شنبه 17 دی 1390, 00:07 صبح
سلام اگه کسی میتونه کمک کنه خواهشا حتی نظری بده تا به جوابی برسیم!!!
خبر بد جچوری منتشر میشه؟؟؟؟ چرا دیر منتشر میشه؟؟http://uploadtak.com/images/jszh9ba4xvd8ngzh5ofk.jpg

aram_2
شنبه 17 دی 1390, 15:57 عصر
خب جداولی که به هم میدن مشکل رو ایجاد میکنه.این مشکل اسمش شمارش تا بی نهایته.مشکل اینه:روتر1 به روتر 3 میگه من با سه واحد به روتر 2 وصل میشم.روتر3هم ارتباط خودش رو به روتر دو میزنه 4 تا.بعد یه دفعه لینک ۱ به ۳ میشه 90.حالا روتر 1میبینه خودش با 90تا باید وصل بشه و روتر3 با 4تا به روتر2 وصل میشه!!!بهمین خاطر هزینه خودش رو 5 اعلام میکنه.بعد روتر 3میبینه روتر1 با5تا وصل میشه و خودش با 80تا ..هزینه خودش رو به 6 تغییر میده..این امر ادامه داره تا به 89 برسه.برای رفع این مشکل میگن از روش سم باشی استفاده کنید.یعنی هر نود وقتی میخواد هزینه هاشو بگه ..هزینه های خودش به همسایه مستقیم رو بی نهایت اعلام کنه(عدد خیلی بزرگی اعلام کنه).

aram_2
شنبه 17 دی 1390, 15:59 عصر
خب جداولی که به هم میدن مشکل رو ایجاد میکنه.این مشکل اسمش شمارش تا بی نهایته.مشکل اینه:روتر1 به روتر 3 میگه من با سه واحد به روتر 2 وصل میشم.روتر3هم ارتباط خودش رو به روتر دو میزنه 4 تا.بعد یه دفعه لینک ۱ به ۳ میشه 90.حالا روتر 1میبینه خودش با 90تا باید وصل بشه و روتر3 با 4تا به روتر2 وصل میشه!!!بهمین خاطر هزینه خودش رو 5 اعلام میکنه.بعد روتر 3میبینه روتر1 با5تا وصل میشه و خودش با 80تا ..هزینه خودش رو به 6 تغییر میده..این امر ادامه داره تا به 89 برسه.برای رفع این مشکل میگن از روش سم باشی استفاده کنید.یعنی هر نود وقتی میخواد هزینه هاشو بگه ..هزینه های خودش به همسایه مستقیم رو بی نهایت اعلام کنه(عدد خیلی بزرگی اعلام کنه).

maktoom
شنبه 17 دی 1390, 23:35 عصر
سلام

اولا!!!! شما اینو از کجا آوردیش؟؟؟!
من امروز امتحان پایانترم شبکه داشتم و این دقیقا!!! سوال 4 ما بود. اما جواب بسیار آسونه بخاطر اصل شمارش تا بینهایت و مشکلی که ایجاد می کنه یعنی اینکه هر مسیریاب نمی دونه مسیری که همسایش داره اعلام می کنه شامل خودش(اولی) میشه یا نه، وقتی تاخیر(یعنی تعداد HOP که باید طی کنه) بسیار زیاد بشه یا اصلا قطع بشه در هر گام فقط و فقط یک گام هر کدوم از مسیر یابهایی که بنابر تغییرات نیاز به تغییر رو می بینن انجا ممی دن. کاری که توی سوال شما اانجام میشه همینه که کاربر aram_2 گفت. اما اگه پروتکلی رو بخوان استفاده کنن که مدیریت درستی داشته باشه باید یک سقف برای بینهایت بذاره. یعنی یه عدد معقول که برای تاخیرات مناسب باشه بعنوان بی نهایت تعیین کنه.

hjran abdpor
چهارشنبه 21 دی 1390, 10:44 صبح
با سلام، در تکمیل حرف های دو دوست عزیز ، اگه پروتکل های مسیریابی داینامیک باشد ، مثل RIP,EGIRP و ... همیشه یه سقفی برای تعداد مسیرها میگزازند ،مثلا تو پروتکل ریپ فکر کنم hop 16 باشه ، یعنی هز مسیری با طوی بزرگتر از 16 وجود ندارد ،پس این یک محدودیت است، ولی تو اون یکی پروتکل فکر کنم 120 است ، یعین هر روتر میتونی تا 120 روتر را در همیسایگی داشته باشه و ......