PDA

View Full Version : مبتدی: ساختن منو و اتصال آن به فرم های دیگر

ataict
شنبه 17 دی 1390, 18:59 عصر
سلام
من در دانشگاه مهندسی شبکه خواندم
تازه با برنامه نویسی #c آشنا شدم
استاد خوبی هم نداشتم
متأسفانه بعد از گذشت چندین جلسه چیزی یاد نگرفتم
سوال من اینه
من میخوام یک منو داشته باشم که متصل بشه صفحه های دیگر برنامه من و آن ها را باز کنه
لطفا بهم کمک کنید ممنونم:متفکر::متفکر::متفکر:: تفکر:

Hybrid
شنبه 17 دی 1390, 19:14 عصر
خب دوست عزیز میتونین از menuStrip استفاده کنین کار باهاش راحته فقط واسه کدنویسیش اگه اشکالی داشتی بیا بپرس

موفق باشید./

vahdani_d
شنبه 22 بهمن 1390, 09:25 صبح
سلام من با این ابزار منو ساختم menuStrip اما کد نویسیشو نمیدونم میخوام به فرم های دیگه لینک بدم لطفا یک مثال بزنید یا یک برنامه کوچک که از این ابزار استفاده بشه بگید ممنون از شما

saeed.mohammadi
شنبه 22 بهمن 1390, 09:31 صبح
سلام دوست عزیز
فکر نکنک انقد سخت باشد اگر شما بخواهید یک فرم فراخوانی کنید.بعد از دبل کلیک کردن روی منوی مورد نظر محیط کدنویسی ظاهر می شود.

Form1 f=new Form1();
f.Show();
و یا
f.ShowDialog()

shadi khanum
شنبه 22 بهمن 1390, 11:03 صبح
اگه منو رو ساختین روی هر کردوم از menuItem ها که میخواید کاری در اثر کلیک روش انجام بشه در DesignTime دابل کلیک کنید تا رویداد کلیکش ایجاد بشه، توی اون تابع ایجاد شده کدهایی که میخواید اگه روش کلیک شد انجام بشه رو بنویسید.. مثلا اگه میخوای فرمی نشون داده بشه:
Form1 f=new Form1();
f.Show();
موفق باشی

vahdani_d
شنبه 22 بهمن 1390, 12:57 عصر
مرسی اما وقتی میخوام مثلا فرم اول غیر فعال بشه یا بهتر بگم بسته بشه همچنان در نوار تسک بار نمایش داده میشه و با دستور زیر مینی مایز میشه لطفا راهنمایی کنید چطور فرم اول بسته بشه و فرم دیگر نمایش داده بشه ممنون

search ser = new search();
ser.Hide();

sobijoon
شنبه 22 بهمن 1390, 13:13 عصر
سلام اطفا واضحتر اون چیزی رو که میخواهید را بیان کنید تا بتونیم کمک بهتری کنیم
در کل برای اینکه فرمتون دیکه از taskbarنمایش داده نشه از Propertis فرم کمک بگیرید===> show in taskbar=false;

vahdani_d
شنبه 22 بهمن 1390, 13:18 عصر
انقدر سخت بود :لبخند:
ببین دوست عزیز وقتی hide کنیم آیا فرم بسته میشه ؟! یا فقط مینی مایز میشه ؟!
من میخوام فرم بسته بشه نه مینی مایز چیکار کنم ؟
یا راهی برای بسته شدن فرم وجود داره

eniac_4
شنبه 22 بهمن 1390, 13:49 عصر
مرسی اما وقتی میخوام مثلا فرم اول غیر فعال بشه یا بهتر بگم بسته بشه همچنان در نوار تسک بار نمایش داده میشه و با دستور زیر مینی مایز میشه لطفا راهنمایی کنید چطور فرم اول بسته بشه و فرم دیگر نمایش داده بشه ممنون

search ser = new search();
ser.Hide();

دوست عزیز شما باید از روی فرمی که میخواید نمایش داده بشه فرم تعریف کنید کد بالا در اصل اشتباهه
فرضا دوتا فرم داریم با اسم ها form1 و form2 حالا میخوایم با زدن یک دکمه تو فرم یک فرم یکمون بسته بشه و فرم 2 نمایش داده بشه دکمه رو کلیک کن این کدارو بنویس امتحان کن .موفق باشی

Form2 fr = new Form2();
fr.Show();
this.Hide();

eniac_4
شنبه 22 بهمن 1390, 13:58 عصر
اینم یه نمونه کوچیک
البته اینم بگم تو سی شارپ اگه اولین فرمتون رو که فرم مین تلقی میشه و موقع اجرا برنامه میاد بالا ببندینش کل برنامه بسته میشه یعنی اگه برای فرم مین از close(); استفاده کنین بجای hide();