PDA

View Full Version : مبتدی: دلیل استفاده از switch چیست؟

babak1
شنبه 17 دی 1390, 19:26 عصر
دلیل استفاده از switch چیست؟

Mask
شنبه 17 دی 1390, 21:03 عصر
پخش شدن دیتا در شبکه

acilios
یک شنبه 18 دی 1390, 11:01 صبح
افزایش امنیت شبکه.

aram_2
سه شنبه 20 دی 1390, 10:11 صبح
چند وقت پیش ساختار فیزیکی شبکه بصورت Bus بود.یه سیم مشترک بین همه سیستمها و یه انشعاب از سیم برای هر سیستم.خوب کاراییش خیلی پایین بود.مخصوصا وقی چند تا سیستم قصد ارسال همزمان رو داشتن.متخصصین اومدن هاب رو اوردن.ساختار هاب در اصل این طور بود که توپولوژی مش رو پیاده سازی کرده بود.خب این به نسبت قبل خوب بود اما سربار باز هم زیاد بود.چون هوشمند نبود هر بسته که میومد به همه پورت های خروجی ارسال می کرد.برای رفع این مشکل اومدن از سوییچ استفاده کردن که توانایی درک آدرس مک رو داشت.و با جداول خودش می تونست بفهمه الان باید به کدوم پورت ارسال کنه. اما بحث امنیت هم در سوییچ هایی که VLAN رو پشتیبانی کنه وجود داره .توضیح بیتشر خواستید بگید.

hjran abdpor
چهارشنبه 21 دی 1390, 10:39 صبح
دوستان جواب کامل را دادند ، این را من هم بگم که جلوگیری از BroudcastCollision .
الان سویچ های سطح 3 هم اومدن که دارن تقریبا کارهای روتر را انجام میدهند ، و سرعت بیشتری نسبت به روتر لایه ی دو دارند اون هم پشتیبانی از سخت افزار قوی.

aram_2
چهارشنبه 21 دی 1390, 10:50 صبح
بله بحث CollisionDomain و TrafficDomain با VLAN قابل حله.

aligholi_star
یک شنبه 30 بهمن 1390, 16:43 عصر
سلام

درواقع رشد switch بسیار سریع تر از این حرف ها بوده ،sisco switch ها امکاناتی را ه کاربر میده که باور نکردنیه!
مثلا وقتی تو شبکه یه loop ایجاد میشه این نوع از switch ها port ایجاد کننده loop را میبندند و در بازه هی زمانی متناوب چک میکنند که آیا loop قطع شده یا نه!
راستی کسی در مورد سوال من نظری نداره؟

aram_2
دوشنبه 01 اسفند 1390, 10:04 صبح
درواقع رشد switch بسیار سریع تر از این حرف ها بوده ،sisco switch ها امکاناتی را ه کاربر میده که باور نکردنیه!
مثلا وقتی تو شبکه یه loop ایجاد میشه این نوع از switch ها port ایجاد کننده loop را میبندند و در بازه هی زمانی متناوب چک میکنند که آیا loop قطع شده یا نه!!!!!
ببخشید پس STP اینجا چه نقشی بازی می کنه؟

http://en.wikipedia.org/wiki/Spanning_tree_protocol

aligholi_star
چهارشنبه 03 اسفند 1390, 11:59 صبح
!!!!
ببخشید پس STP اینجا چه نقشی بازی می کنه؟

http://en.wikipedia.org/wiki/Spanning_tree_protocol

دوست عزیز STP یه مفهوم که ممکنه هر جایی و به روش های مختلف به کار بره ،منظوره من هم این بود که به عنوان یه سرویس جدید این SWITCH ها امکان این نوع خدمات را دارا می باشند.البته به طور هوشمندانه و بدون نیاز به تنظیمات خاص.

aram_2
یک شنبه 07 اسفند 1390, 06:05 صبح
منظوره من هم این بود که به عنوان یه سرویس جدید این SWITCH ها امکان این نوع خدمات را دارا می باشند.البته به طور هوشمندانه و بدون نیاز به تنظیمات خاص. میشه بیشتر توضیح بدید؟